Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltatok mar ugy h 12 hetesen...

Voltatok mar ugy h 12 hetesen kezdtetek erossen verezni es megallapitottak h a placentabol levalt 1 db?

Figyelt kérdés
A magzatom el es 5,3 cm :)
2016. nov. 16. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

En igy voltam kb hasonlo idoben, 11 het es par napos terhes voltam.

Nekem ugy kezdodott, hogy ereztem hirtelen egy nagyon eros fajdalmat, ugy begorcsolt a mehem, hogy nem birtam kiegyenesedni es mire a mosdoba ertem, akkor mar omlott belolem a ver. Loketszeruen jott ki egy nagyobb mennyiseg, utana olyan volt, mint egy mensi kb egy oran at, majd csokkent drasztikusan.

Addigra mar a korhazban voltam persze, kb biztos voltam abban, hogy vetelek epp. Csak nagyon rovid ideig gorcsoltem, talan par percig, az elmult teljesen.

A baba jol volt, a mehemben egy nagy beverzes latszott, de akkor meg semmi konkretat nem tudtak mondani. Par nappal kesobb lattak tusztan uh-n, hogy a mehlepenynek az egyik szele valt le, egy hematoma lett ott. Nem emlekszem a meretere, de eleg nagy volt, egy jo hettel kesobbi meres viszont beugrik, akkor volt 6,5x3 cm-es a hematoma.

En az elso verzes utan kb masfel hetig meg barnaztam, az orvos mondta, hogy ez normalis, mert a hematoma egy resze kiurul.

Pihennem kellett es rutascorbint szedtem, mast nem igazan lehetett ezzel tenni. 16 hetesen, azaz jo negy hettel kesobb mar visszamehettem dolgozni, a 20 hetes uh-n pedig egyaltalan semmi nyoma nem volt mar az egesznek.

Meg azt neztek idonkent, hogy rendben van-e a lepeny, a serult terulet ellenere is ellatja-e a magzatot, de nem okozott gondot. Egy hettel a kiiras elott szuletett a fiam kozel 4 kiloval, szoval rendben volt a lepeny. :)


Nalad is hasonloan tortent a dolog?

2016. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyabol igen. En a 11 kg fiam felcipeltem a 3 emeletre es ke aztan olbe vittem kb 500 m.t es kinn az uton ontott el a verzes es a derekambq szurt be mintha szulnek. Most en is kell pihenjek szedem a duphastont nospat ha gorcsom van. Babocam jol van szerencsere
2016. nov. 16. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A fiammal napközben sétáltunk 1 nagyot,12 hétig feküdnöm kellett,kihasználtam h megszűnt a tilalom és mehetek dolgozni is.Amikor 13+2-n éjjel a fiamat hallottam h sír.Átmentem hozzá és éreztem valami folyik belőlem.A sötétben oda nyúltam és éreztem nedves a pizsim.Elmentem wc-re akkor láttam tiszta vér a pizsamám és kijött egy nagyobb alvadt vér.

Beautóztam a kórházba,hajnal 3 volt.Az ügyeletes orvos meg se nézett,csak telefonon mondta a nővérnek h kapjak egy ágyat meg infúzióban 2 ampulla dicynonet.Így feküdtem reggel 7ig mire megnézett az orvos.Baba jól volt,nem látszott h honnan jön a vérzés,de csökkent sokat 😊 Biztonság kedvéért felvettek osztályra egy pár hétre :\

Végül 41 hétre egészségesen született a lányom.

Kitartás és feküdni,pihenni 😊

2016. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!