Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elmennétek 38 hetes terhese...

Ti elmennétek 38 hetes terhesen esküvőre, lakodalomra egy távolabbi helyre?

Figyelt kérdés

38+4 hetes leszek, amikor az egyik közeli rokonomnak (unokatestvér) lesz az esküvője, lakodalma, a probléma csak az, hogy 200km-re lesz a mi lakóhelyünktől.

Ti bevállalnátok, ha amúgy minden ok veletek?

Első terhességem. Az esküvő dátuma után 10 nappal vagyok kiírva.

(Nálunk a családban mindenki inkább túlhordta a babát.)


2016. nov. 17. 10:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem is tudom.. egyrészt akkor nagyon jól éreztem magam, másrészt ha magzatvíz elfolyással indul a szülés azonnal menni kell, ha fájásokkal akkor végülis nincs gáz mert első szülés esetében ritka a villámszülés, nekem pl akár 600 km-ről is bőven lett volna időm hazaérni, de ezt előre nem tudhatod. Én amilyen dili vagyok szerintem bevállalnám de ezt javasolni nem nagyon merem azért, mi van, ha elfolyik a magzatvíz..
2016. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
El. Kórház ott is van,de haza is érnétek bőven,ritka ha pikk pakk megvan egy baba.
2016. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez teljesen attól függene, hogy hogy érzem magam. Van-e vizesedés, jól tudok-e mozogni, bírom-e az utazást az autóban.

A 200 km időben max. két óra a pályán.


Az első szülések általában amúgy sem turbósak, szóval még haza is lehet érni, ha éppen "baj lenne".

De nyilván be kell vállalni annak a kockázatát, hogy ott helyben kell kórházba menni.


Az is kérdés, hogy vannak-e jóslóid, vagy hogy a 37 hetes UH-n hányas fokban volt érett a lepény.

Ha 0 vagy 1-es fokban, akkor még valószínűleg nem közeleg a szülés, ha 2-es, vagy 3-as, akkor én nem mennék, mert az hamaros indulásra utal.


Az hogy ki hordta túl a babáját meg ki nem, az nem jelent semmit, szóval erre nem alapoznék. :)

2016. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Én nem, igaz nagyon jól éreztem.magamsemmi bajom nem volt, de 38+5- ön szültem,minden előjel nélkül az első babàt 4,5 óra alatt. Nem szerettem volna idegen helyen szülni.


Mivel első egyàltalàn nem tudhatod, hogy hogyan zajlik majd a szülés. De ha nem zavar, hogy màshol szülsz, akkor menj.

2016. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vállalnám be.Nekem semmi jóslóm nem volt,teljesen zőárt voltam végig,mégis 3 óra latt megszültem.Ha neked nem fontos,hogy melyik kórházban szülsz,akkor nyugodtan menj,de ezt bele kell kalkulálni.
2016. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

3#-as

Az is kérdés, hogy vannak-e jóslóid, vagy hogy a 37 hetes UH-n hányas fokban volt érett a lepény.

Ha 0 vagy 1-es fokban, akkor még valószínűleg nem közeleg a szülés, ha 2-es, vagy 3-as, akkor én nem mennék, mert az hamaros indulásra utal.


Nekem 0 fokban volt érett a lepény, közvetlen szülés előtt mondtàk, hogy na jó legyen 1 fokban érett.szóval ez sem jelent semmit. Jóslóimeg egyàltalàn nem voltak.


4#

2016. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Igen, a szülés beindulásának a lepény érettségi foka csak az EGYIK kiváltója, tehát más okokból is beindulhat a szülés, minden esetre ha a lepény már nagyon érett, akkor az azt jelenti, hogy kevésbé látja el a babát, tehát ESÉLYES a hamarabbi indulás.


Én sem mondtam, hogy törvényszerű, csak hogy csökkenti a valószínűséget.

És igen, mindennek az ellenkezője is lehet, ezért írtam, hogy ott a kockázat, hogy helyi kórházba kell menni, ezt nem lehet nem belekalkulálni a döntésbe.

2016. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Még a gyerekem versenyére se mennék, március elején lesz, 20-adikára vagyok kiírva. KB. 200 km-re lenne. Bár gondolom neked nem kell egy másik gyerekről gondoskodnod. Így azért másabb a helyzet.

10 éve szültem, fájással indult... Most ki tudja. Nem szívesen maradnék egyedül messze a lakhelyemtől...

2016. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Anno anyám volt esküvőn 38 hetes + pár napos terhesen (velem:)), rá három napra születtem. Nem volt messze, ő viszont csak kényszerből ment, mert közeli barát volt az illető, és gyorsan leléptek, mert nem érezte magát annyira jól mindenórásan.
2016. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 babyboom567 ***** válasza:
100%
Én nem mennék, de ezt neked kell eldöntened.
2016. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!