Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet betegállományba...

Mikor lehet betegállományba menni terhesség esetén?

Figyelt kérdés
2016. nov. 19. 15:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%

Ha beteg vagy.

A terhesség viszont nem betegség.

2016. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ez nem igy van, nemcsak a lebetegedett terhesek vannak táppénzen.
2016. nov. 19. 15:42
 3/37 anonim ***** válasza:
30%
Természetesen akkor mész táppénzre,amikor úgy érzed.
2016. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
60%

Jól van első, piripont, hogy ma is be tudtál szólni, csakhogy rosszul tudod...


Kérdező, táppénz keresőképtelenség esetén jár, és keresőképtelen, aki betegségre, terhesség, szülés miatt nem tudja a munkáját ellátni. Nem lehetőség kérdése, hanem állapoté, tehát hivatalosan kérésre nem működhet(ne).

2016. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
34%
Bármikor mehetsz táppénzre.
2016. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
31%
Igazából a terhességre hivatkozva végig táppénzen lehetsz. Tudom ez táppénz csalás...bla-bla-bla. Arra figyelj oda, hogy ez leronthatja az átlagodat és így kevesebb csedet fogsz kapni. Amúgy amikor 2 hétig itthon feküdtem mint egy fadarab és csak néhány háztartási kekszet bírtam enni egész nap, akkor azt mondtam ha mégegyszer meghallom valakitől, hogy a terhesség nem betegség esküszöm, hogy megütöm.😃
2016. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
49%
nem, nem mehet bármikor törvényesen, de sajnos a tapasztalatok azt mutatják, pénzért lehet...
2016. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha probléma van a terhességgel és fekvésre ítél a nőgyógyász illetve betegség esetén ott van ugyanúgy a betegszabadság, mint korábban is.

Meg van a táppénzcsalás amikor ok nélkül ad a nőgyógyász papírt arról, hogy pihenni kell.

Ha a munkakör nem megfelelő akkor vagy adnak könnyített munkát vagy ha nem tudnak, akkor otthon maradsz távolléti díjjal de ez meg nem táppénz, hanem több.

2016. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg szinte bármikor lehet. Nemcsak, ha veszélyeztetett és feküdni kell.

Sok függ a munkától is. Pl. aki olyan helyen dolgozik, ahol vegyszerek vannak, az rögtön az elejétől kérheti, hogy írják ki táppénzre. Teljesen jogosan. Nem csalás. Nem pénzért írják ki.

Vagy ha valaki pl. folyamatosan ügyfelek között van, de 5 percenként kéne hánynia, akkor ő sem tudja ellátni a munkáját.

2016. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%
Én elejétől kezdve táppénzen vagyok,ahogy a munkahelyemen minden terhes nőt táppénzre küldenek. Vegyszeres környezet,fizikai munka+ veszélyeztett is vagyok. Egyébként nem tudom miért lett lepontozva,az aki azt írta rosszul volt a terhessége alatt. Én 3,5 hónapig hánytam egyfolytában,arra alig volt erőm,hogy a fürdőig elvánszorogjak. Szóval igenis lehet "betegség" egy terhesség,pl a vészes terhességi hányás is az. Szóval kérdező,ha úgy érzed nyugodtan menj táppénzre,ne foglalkozz a "jaj ez táppénzcsalás" jellegű hozzászólásokkal. Nem arról van szó,hogy táppénzre veteted magad,hogy aztán máshol dolgozz feketén (igen ilyenről is hallottam)
2016. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!