Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire idegeskedtetek az...

Mennyire idegeskedtetek az első 12 hétben, hogy probléma mentesen teljen ez a rizikós időszak?

Figyelt kérdés
Nagyon az elején vagyok, 5 hetes a terhességem. Rettegek, de nagyon! Eleve túlizgulok mindent, de ez a 12 hét nekem maga a pokol, annyira félek, hogy a kis mogyoróm elhagy :( belebetegednék, ha megtörténne. Tudomásom szerint első terhességem, de a nyáron volt egy olyan, amikor rettenetesen görcsöltem, pedig soha nem szoktam, csak minimálisan. Akkor az ájulás kerülgetett. Nagyon erős vérzésem volt. Csúnya dolog, de abban bízom, hogy az vetélés volt, mert akkor most ez nem az első terhességem, hanem a második és nagyobb eséllyel tudom végigcsinálni.
2016. nov. 21. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Semennyire. Én pont fordítva gondolkodok.

A teherbe eséssel is úgy voltunk, hogy mi galiba lenne? Úgy terveztük, hogy április-májusban szülessen, ehhez aug.-szeptemberben "kell" teherbe esnem. 2 felnőtt egészséges ember miért ne tudna összehozni egy babát? Azért védekeztünk előtte, hogy ne legyen. Akkor logikus, hogy ha nem védekezünk, lesz.

Augusztusban pozitívat teszteltem...


Amikor elsőre SZTK-s dokihoz mentem, semmit nem mondott, megvizsgát, visszahívott 3 hét múlva. Nem is aggódtam, látta a petezsákot, tehát igen, tényleg terhes vagyok.

Aztán 12. hétig jártam hozzá, akkor besokalltam, addig nem is mutatott se szívhangot, se semmit.

Azt mondta, ne is menjek addig védőnőhöz, mert bármi lehet.

Gondoltam mi baj lenne. Egészséges vagyok, terhes, ennyi.


Amúgy sörözőben dolgoztam pultosként, 12 órás műszakban. Később 14 órásban. A 37. hétig, aztán csedre mentem. Imádtam a terhességem, nagyon jól voltam, semmi panaszom nem volt végig.


Sosem aggódtam túl ezt a dolgot, de akkor még nem is neteztem annyit, nem is olvastam "rémtörténeteket".


Szóval relax, nem lesz semmi baj!

2016. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hogy a második terhesség nagyobb eséllyel marad meg, mint az első. Mindnek ugyanakkora az esélye, nem ezen múlik.

Amúgy értelek, csak az a baj, hogy ha ilyen parás vagy, az nem múlik el a 12. héten. Én is először azt hittem, majd elmúlik az izgalom a harmadik hónap után. Aztán ha már érzem, hogy mozog. Jaj, nem mozog eleget, csak szülessen már meg. Megszületett, csak meg ne haljon bölcsőhalálban. Elmúlt egy éves, csak le ne essen valahonnan, utána csak ki ne rohanjon az autók elé, egy időben néha fájt a feje, csak nehogy agydaganata legyen, szóval mindig van min parázni. Most még nem közlekedik egyedül, de pár év múlva az is eljön, ezzel új lehetőségek a félelemre. :)

Kezdem sejteni, hogy még 40 éves korában is aggódni fogok érte, tisztes távolból persze.

2016. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire. Eszembe sem jutott, hogy baj lehet. Próbálj megnyugodni, mert így magad fogod előidézni a bajt.
2016. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé.. Ugyanis mikor pozitív lett a teszt soron kívül fogadtak mert az utolsó menzimhez képest nekem akkor már 11 hetes terhesnek kellett volna hogy legyek... Végül az UH-n kiderül hogy csak 5+4 hetes vagyok... Viszont engem a doki nem hívott vissza hogy nézzünk szívhangot vagy ilyesmit.. Pedig 5+4 hetesen petezsákon és szikhólyagon kívül nem látott semmit a doki... Azt mondta kérjek időpontot a 12 hetes UH-ra és menjek rendszeresen védőnőhöz szedjek magzatvédő vitamint és csókolom... Szóval a 12 hetes UH-n tudtam meg hogy minden rendben van a babával... Próbáltam időpontot kérni de mindenhol azt mondták hogy nem kell jönni csak a 12 hetes UH-ra... Magán dokira meg nem volt pénzem.. Azóta már 33 hetes vagyok. Első baba és már nagyon várjuk
2016. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat paráztam. Hihetetlen lassan telt az idő, minden furcsaságnál rohantam a dokihoz, de sosem volt semmi gond. Ne aggódj, minden a legnagyobb rendben lesz!!! :)

Üdv 31 hetes kismama

2016. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Nem vagyok az az izgulós/idegeskedős típus. Ha valami történik úgy is meg fog, sőt ha idegroncs az ember úgy még esélyesebb is, de pozitív irányba semmiképpen sem változtatja a dolgokat
2016. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon irigylem azokat, akik ilyen magabiztosan állnak hozzá, hogy nem lesz semmi baj! :) igazatok van, hogy így kell csinálni, de én már csak ilyen izgulós, aggódós vagyok... biztos olyan idegtépő anyuka leszek, aki még 20 éves korában is hívogatni fogja a szombat esti bulikban, hogy minden rendben van-e, mikor ér már haza, menjünk-e érte :D :D

#2 nekem pcos miatt nehezen jött össze és a pcos-os nőknél az első terhességnél nagyobb a rizikó. Ezt nevezik úgy is, hogy "előkészítő terhesség", ezért írtam, hogy remélhetőleg volt már, amit észre sem vettem.

2016. nov. 21. 13:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A következő 20-25 éved is "maga lesz a pokol", ha nem teszed magad fejben rendbe, de nagyon sürgősen!


Nagyon jól leírta egy korábbi válaszoló, hogy MINDIG lehetne min idegeskedni a gyereked miatt - végig a 40 hét alatt, utána meg következő minimum 25 évben, de leginkább amíg csak élsz.


Tragédia bármikor történhet, a 12. hét után sem kapsz garanciát semmire, így nem is érdemes rettegni, attól semmi nem lesz jobb. Lazíts, bizakodj és ÉLVEZD a terhességedet!!!!!!!

2016. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Most bocsi, nem akarlak lelombozni, de marhára nem számít terhességnek egy erősebb vérzéssel távozó félresikerült beágyazódás, még HA az is volt egyáltalán... De nem azon múlik egy terhesség sikeressége, hogy volt-e már egy "próbamagzat". Ezt felejtsd el, úgy hülyeség, ahogy van. Nem ettől fog elmenni, vagy megmaradni a mostani, azt garantálom.
2016. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azèrt tùlzásokba sem kellene esned. Szerintem ez már kicsit sok.

Pont, hogy ezzel is àrtasz. Aminek megkell tortennie sajnos megfog es ha nem , akkor feleslegesen stresszeltel, amivel a babanak sem teszel jot. En ezzel motivaltam magam, amikor elkapott egy aggodalom roham. :) Relaxálj, èlvezd! :) boldog babavàràst!

2016. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!