Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik magnézium a legjobb?...

Melyik magnézium a legjobb? Vélemény tapasztalat?

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok. Eddig magne b6-ot szedtem 3x1et a sima kék dobozost. Most a gyógyszertárban csak a magne b6 extra volt a piros dobozos. A gyógyszerész azt mondta hogy elég napi 1 belőle, viszont a betegtájékoztaton napi 2-3 tabletta van írva.

Most melyik a jobb szerintetek? Mennyit szedjek naponta?



2016. nov. 21. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Magnerotot szedtem.
2016. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Én napi 3X1 Magnesii Citricit szedek,ez 500mg tablettánként. Így 1500mg-ot szedek naponta. Ha tudod nézd meg hány mg-os amit eddig szedtél,ezt beszorzod 3-mal,és az újatvis szedheted úgy,hogy kb.ugyanannyit szedj mint eddig. Ne félj ha többet is veszel be semmi bajod nem lesz,max egy kis hasmenés ☺
2016. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Magnerot- nalam is az volt a nyerő!
2016. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Én is magnézium citrátot szedtem, de nem a készen kapható Naturlandosat, hanem gyógyszertárban készített porkapszulásat. Egy kapszula 600 mg-os volt, ebből szedtem 2*2-t, azaz 2400 mg-ot a 36-37. hétig.
2016. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En magnerotot szedek es nekem bevalt. A magneb6 egy forintot nem ert sajnos.
2016. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magnerot
2016. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Magne b6-az kezdtem, majd melle magnosolvot, most pedig patikai magnézium citricii és magnosolvot is napi szinten szedek. Hat kemenyedesem az nincs azóta.

De jó a székrekedes ellen is!

Üdv

37hkm

2016. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elsővel MagneB6,semmi panaszom nem volt.

Másodikkal MagneB6tal kezdtem,de gondok voltak így a Magnerotot javasolta a dokim.

Harmadikat várom Magnerotot szedek 3-4x1et,ha jobban görcsölök akkor 1 Magnosolv és 1-2Magnerot.

2016. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek!
2016. nov. 22. 13:52
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az itt a fő gond, hogy a különböző magnéziumvegyületeket nem lehet fizikailag, grammra összehasonlítani. Ez egy többdimenziós kérdés, mert a különféle vegyületeknek eltérő egyrészt a magnéziumtartalma, másrészt a biológiai hasznosulása (nem beszélve az esetleges egyéb hatásaikról).

Pl. itt van a MgO (magnézium-oxid), amiben arányában sokkal több a magnézium, mint pl. a Mg3(C6H5O7)2·14H2O-ben (magnézium-citrát). Ellenben amíg az előbbi vegyület rengeteg magnéziumából összesen 4%(!) szívódik fel, az utóbbi "kevés" magnéziumból majdnem az összes: 90%. A legolcsóbb készítményekben persze az előbbi van.

A citráthoz (Jutavit, BioCo) hasonlóan jó felszívódású még az orotát (Magnerot) és a laktát is (MagneB6) - ami amúgy közepes koncentrációjú Mg-vegyületnek számít. Az is eltérő, hogy melyik gyártó mennyi hatóanyagot tesz egyetlen tablettába, ezt is figyelembe kell venni. (Nem egyszerű így az árak összehasonlítása sem.) Említettem még az esetleges "egyéb hatásokat", egyes magnéziumvegyületek pl. jól megmozgatják a beleket... ;)

2016. nov. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!