Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez vajon valami gomba lehet...

Ez vajon valami gomba lehet vagy a terhesség velejárója?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy pár napja csak akkor ha mozgok séta stb elkezd a csikló környéke nagyon viszketni. És a folyasom is nagyon sok fehér krémes folyas lett mint a testapolo. Semmi más panaszom nincs nem ég nem fáj nem viszket se pisiles közben sem alapból.

Viszont a szexuális együttlét hirtelen fájdalmas lett. A huvelyemben erős éles szúró fájdalmat érzek mikor együtt vagyok a párommal, mintha sebes lenne a huvelyfal. Második babat várom az elsőnél is volt hasonló de nem ennyire durván. Vajon gomba lehet vagy a terhesség velejárója? Lehet ennyire érzékeny a hüvely hogy fájjon az együttlét? Illetve az egész nemi szervem a gatnal meg a huvelynel és belül is olyan érzés mintha be lenne duzzadva és fáj is, vagyis inkább erzekeny.

Gondoltam még a tisztasági betetre hogy az vajon okozhat e gondot.

Természetesen megmutatom magam orvosnak de az csak pár nap múlva fog osszejonni. Azt mondta gombara a canestent használjam csak feleslegesen nem akarom.

Azt elfelejtettem írni hogy 32hetes vagyok.

Akinek volt hasonló problémája vagy tudna nekem ezzel kapcsolatban véleményt tanácsot adni írjon légyszíves! Félek nehogy valami gondot okozzon a babánál.

Köszönöm



2016. nov. 22. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bővebb folyás általában a terhesség velejárója. A fájdalmas hüvely viszont általában nem. Lehet gomba vagy más fertőzés, szerintem várd meg az orvosod véleményét.
2016. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez most kezdődött a 3. gyerekkel.

Ugyanez, folyàs rettenetesen sok és viszket ha mozgok. Semmi bajom sincs,ez van, mondta a nőgyógyàsz. Azt mondta annyira meg van ott lent dagadva minden, hogy attól vannak a tünetek. Mert hiàba van sok hüvelyvàladék, ez nem az a sikosìtó féle, ezért fàj/ fàjhat az együttlét, meg mivel sokkal vérbővebb az egész terület,jóval érzékenyebb is :-(


Utàlom nagyon. Van hogy napi 5-6 bugyicsere, mert ha én betétet hasznàlok, akkor egyből jön a gomba 1 max 2 nap utàn.


Persze nem azt mondom, hogy tuti nàlad is ez van, nézesd meg mindenképpen, de lehet, hogy nem lehet mit kezdeni vele.

2016. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bernadette20 ***** válasza:
Ez engem a terhesség elejétől a végéig elkisért . Kezelhetetlen . A szűlés utánnállitólag eltünik .
2016. nov. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bernadette20 ***** válasza:
Azért mondom , hogy állitólag , mert csak nem régszültem 27 órája
2016. nov. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló.

Nekem a doki azt mondta, hogy ezek a gombák amúgy is ott vannak, csak ilyenkor elszaporodnak a "kedvező talaj" miatt, a terhesség alatt ott minden megváltozik.

Canestent ajánlotta, a krémet non-stop lehwt használni, volt hogy síkosító helyett is azt használtuk..


Én minden alkalommal cserélem a tisztasági betétet és akkor nem romlik. Amíg levegővel nem érintkezik, adfig nem csinál bajt. ( Én a bugyimat nem tudtam volna napi 10x cserélni munkahelyen stb. Meg a folyás is bővrbb golt sokszor, a bugyi nem bírta, a nadrágom is simán átázott volna...

2016. nov. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12 hetes vagyok a pozitív teszt óta küzdök ezzel.A dokim nekem azt mondta nagyon enyhe gomba (a terhesség miatt felborul a hüvely ph) próbáljam ki a canesten kombit.Most jobb a helyzet de közel sem olyan mint a terhesség előtt:-((.Nekem is duzzadt ég annyi hogy a folyás mennyisége csökkent.
2016. nov. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

dokihoz kéne menni, tenyésztést csináltatni. leveszik a kenetet, és kiderítik mi okozza lehet gomba de bakteriális is!

csak nehogy ugy járj mint én!! elmentem dokihoz, elmondtam a tüneteimet enyhe folyás, ritkán viszketek. erre nem csinált tenyésztést, azt mondta gomba elkezdet kezelni gombára, persze hittem neki hisz ő az orvos. nem múlt el. aztán megint visszamentem, megint adott valami kúpot kenőcsöt, de kenetet még mindig nem vett le!!!!

azt hittem jobban vagyok, aztán elmentem egy magándokimhoz, elmeséltem a kálváriám mi történt velem! és hogy még mindig nem az igazi. mikor kérdezte mik lettek a tenyésztés eredménye elmondtam, olyan nekem nem volt, a doki felhúzott szemmel nézett.

Mondta nem tudja kollégája miért nem csinált de így nem lehet hasra ütésre kezelni!

aztán ő csinált, hát elég sokkal kötöttem be mert mindenem volt candida gomba, meg streptococcus baktérium, ami szülésnél nagyon veszélyes a babára! még sírtam is hogy lehettem ekkora hülye.

de hál istennek ez a másik doki szépen kikezelt. sajnos még antibiotikummal kezelték a baktériumot, utána canesten combival a gombát.

így ha mész dokihoz, csak attól fogadj el kezelést aki csinál kenetet.

2016. nov. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Látom akkor nem csak én vagyok hasonló tünetekkel. A szex csak akkor fáj amíg elkezdjuk de akkor annyira h alig bírom elengedni magam és ez így elég kellemetlen. Utána már a vége felé semmi gond. Gondolom a nedvesség miatt.

Kedves utolsó. Megyek dokihoz is, első babám streptococcus fertozessel született, akkor tőlem nem vették kenetet. Most előre szóltam és 3het múlva lenne esedékes a kenetvetel. De hátha hamarabb meglesz ha megyek hozzá és elmondom a panaszaim.

Hát remélem semmi komoly nem lesz belőle.

Csak nekem is elmegy kB 3-4 tisztasagi mert olyan sok fehér folyas jön mostanában. És lehet az is a baj h egy olcsóbb fajta illatosított betétet használok.

2016. nov. 23. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Az illatositott betét okozhat allergiás reakciót is. En pl nem tudom használni.

Ami nekem bevált betét helyett, az a wc papír. Jó sok rétegben beteszem a bugyiba, így az nem ázik át. Minden wc után újat.

A betétektől viszketek.

Azért legyen orvos!

2016. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, azt kihagytam, hogy mosdáshoz lactacid intim mosakodót használók, mert a sima tusfürdő (mindegyik) szintén viszketést okoz.

A doki szerint egészséges vagyok.

Előző, 25 hkm

2016. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!