Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válaszolnátok néhány kérdésre?

Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

- Ti mennyire voltatok/vagytok álomkórosak?

- Mikor kezdődött az álmosság (és mikor maradt abba, ha ez utóbbiról már van tapasztalatotok)?

- Alhasi szurkálást mennyire éreztetek a terhesség elején? Volt, hogy egyik nap jobban szurkált, másik nap szinte egyáltalán nem?

- Hányinger mikor jelentkezett először?


2016. nov. 24. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Első babámmal 5 hetesen kezdődött de nem volt vészes. Igaz elég sokat aludtam, 6 hetesen barnáztam is és nem dolgozhattam 12 hetes koromig így volt lehetőségem aludni. Most nemvárt körül kezdődött 6 hetes korig egyre rosszabb volt. Reggel mint aki semmit nem aludt, 2 órakor már majd elaludtam, estére alig éltem. Bár a kisfiam se hagy túl sokat aludni foga is jött már azóta de túl lehet élni. 8 hetesen enyhült mindkét babánál most pl csak estére érzem a nagyfokú álmosságot és hamarabb fekszem le de túlélhető, elsőnél valamikor 12-14 hetes korom között múlt el, most ezt még nem tudom.


Persze, menzi előtt PMS-nek véltem az enyhébb görcsöket, szúrkálásokat, volt mikor jobban, máskor meg kevésbé, sőt, volt olyan nap is, amikor semmit nem éreztem.


Elsőnél 6-8 hetes korom között minden egyes nap ebéd után kezdődött és így is feküdtem le aludni. Most korábban kezdődött kb 5 hetesen de olyan durva sose lett.

2016. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

- extrem modon

- a terhessegem alatt vegig felalomban voltam

- gyakran, valtozo intenzitassal

- 5 hetesen

2016. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

- Ti mennyire voltatok/vagytok álomkórosak?

Változó, de 10 óra alvásra régebben is szükségem volt, hogy rendesen kipihenjem magam (hét közben csak 8-at tudtam, az nekem nem volt elég). Most simán alszok 12 órát és még délután is ledőlök. (Veszélyeztetettként itthon vagyok.)

- Mikor kezdődött az álmosság (és mikor maradt abba, ha ez utóbbiról már van tapasztalatotok)?

Hát kb. az 5. héten, még mindig tart.

- Alhasi szurkálást mennyire éreztetek a terhesség elején? Volt, hogy egyik nap jobban szurkált, másik nap szinte egyáltalán nem?

Eléggé éreztem, de hát a mensisnek a közelében sem volt és általában rövid ideig tartott. Volt olyan nap, hogy egyáltalán nem volt. Egyszer volt erősebb, összegörnyedős, vérezni is kezdtem.

- Hányinger mikor jelentkezett először?

6. hét végén, még mindig tart, egyre erősödik, de most talán nem olyan durva, mint múlt héten.

Szagok/illatok, lehajolás kicsinálnak. :(


10hkm

2016. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

- Nagyon, konrkétan állandóan aludni tudtam volna.

- Az elején voltam nagyon fáradt, álmos, középidőben ez eltűnt, és kb a 30.hétnél ismét jelentkezett. Valószínűleg azért is mert a pocaktól már nemtudtam annyira pihenni, sehogy sem volt kényelmes.

- Alhasi szurkálást nem igazán éreztem, talán 1x-2x, inkább olyan megjön érzés volt az alhasamban, és az majdnem minden nap.

- Hányinger egyáltalán nem volt, se az elején, se a közepén, se a végén. Egyedül a 20.hét körül hánytam, de akkor is a Gravidától, szóval le kellett cserélnem.


9 napos csajszi anyukája.

2016. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Az első 18-20 hét telt nagyon álomkórosan, de rettenet rosszul is voltam, sokat hánytam, úgyhogy talán azért is. Ezután egy nagyon kellemes pár hét következett, több energiám volt, mint azelőtt :) a végére megint faradekony lettem, de akkor meg már annyira nagyon meleg volt (nyár közepe), hogy ezt meg arra fogom. Esténként, mikor lehűlt a levegő akkor tök jól voltam, napközben viszont csak a túlélésre játszottam és döglöttem.

Alhasi szúrás az elején volt, változó intenzitással és időközönként. Gyakran szó szerint éreztem, ahogy növekszik a méhem, feszült szúrt nyilallt... A hányinger napra pontosan az ötödik hétbe belépve, kilencedik héttől róka egészen a 18.hét végéig, utana mintha elvágták volna :)

2016. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első kettőt nem tapasztaltam. Szurkolás 16-20. Hétig inkább nyilaló volt. Hányinger és hányás 20. Hétig minden nap 20-26. Hétig meg néha-néha. . 34 hkm
2016. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy ki és miért pontozza le a válaszokat... Számomra hasznosak, mert a kérdésemre válaszolnak. Csak sajnálni tudom az ilyen megkeseredett embereket, akik lepontoznak mindent, amit csak érnek!
2016. nov. 24. 16:37
 8/10 anonim ***** válasza:

- egyáltalán nem voltam álomkóros

- nem voltam álmos

- nagyon enyhén és nagyon ritkán éreztem alhasi szurkálást

- émelygés volt, hányás nem volt kb. az elmaradt mensi után 2 héttel jelentkezett de csak néhány hétig tartott reggel és este.


33+4 hkm

2016. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

- nagyon (most is) :D

- 4. héttől mostanáig

- 4. héttől éreztem össze-vissza

- hányinger 7 hetesen jelentkezett először


36 hkm

2016. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Várt előtt 5 nappal tört rám az álmosság, ezért másnap vettem tesztet és este halvány pozitív lett. Az első trimeszterben volt jellemző, elég sokat aludtam, a munkában pedig állandóan ásítoztam.

Az enyhe alhasi görcsök is az első 3 hónapban jelentkeztek, de nem folyamatosan, majd a végén jóslók.

Egyszer sem volt hányingerem.

2016. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!