Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet kibirni a várakozás...

Hogy lehet kibirni a várakozást a 12. ,13. hétig, ha nagyon aggódom?

Figyelt kérdés
Ha kicsit nincs hányingerem vagy a hányás mellett szomjas vagyok, már rettegek, hogy miért, hisz alapból undorodok mindentől, folyamatosan hányok és ha picit mégsem, aggódom, hogy miért múlt el, talán gond van?
2016. nov. 26. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A tunetek jonnek-mennek, sok kismamanak pedig nincsenek is igazan. (Nekem sem volt egyik terhessegemmel sem.) Ez az egesz agyban dol el, egyszeruen nem szabad a legrosszabra gondolni csak azert, mert akkor eppen nem vagy rosszul. Probald meg azt az oldalat nezni, hogy nem verzel, nem gorcsolsz erosen, egeszseges a terhesseged es ez milyen jo dolog.

Ha igy sem sikerul, akkor nezz ki egy koztes hetet a 12. hetig (nem irtad hany hetes vagy) es menj el akkor egy ultrahangra.

2016. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Türelemmel. :) Három gyermekes anyuka vagyok, egyik terhessègem alatt sem voltam rosszul, ès semmi különös tünetem nem volt. Nem csak hányós kismamák vannak, ès a tünetek elöbb-utóbb amúgy is enyhülnek. Szóval ne aggódj feleslegesen
2016. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam mint te.6.héttől hánytam,ha egy nap mégsem,már aggódtam.Persze a lányom mintha megérezte volna,utána nap szinte minden időmet a wc fölè görnyedve töltöttem.Én is aggódtam két ultrahang között,de bíztam benne,bogy minden rendben lesz.Mást nem nagyon tudsz tenni,mint pozitívan állsz a dolgokhoz.
2016. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehezen. :(


Két terhességem halt el a 8-9. hét körül, úgyhogy nem alaptalanul aggódtam. Az első 12 hét várakozással telt, annyit tudtam tenni, hogy elfoglaltam magam, hogy minél gyorsabban elmenjen egy-egy nap. Első perctől itthon voltam veszélyeztetett terhesként, és ez sem könnyítette meg a helyzetet. Nagyon pakolászni, lakást átrendezni se lehetett, sokat pihentem, hogy nehogy megemeljem magam, stb.

Minden napra betábláztam, hogy mit csinálok délelőtt, délután, és este felé.

Ha nagyon aggódsz, akkor tényleg érdemes elmenni uh-ra.

A 12. hét környékén pedig már természetes, ha enyhül a hányinger, és onnantól nyugodtabb leszel.


Nekem a nyugodt időszak igazán akkor kezdődött, mikor éreztem már mozogni. Tudtam, hogy ott van, jól érzi magát, minden rendben.

2016. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Voltam már terhes, úgy hánytam, hogy hónapokig feküdtem.
2016. nov. 26. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
En is nagyon aggodalmas vagyok, sokszor sirtam eddig azon, hogy mi lesz velem, ha baj lesz. Most arra jottem ra, hogy ha nezegetem a babaholmikat neten, meg azzal foglalom le magam, hogy tervezgetem a dolgokat (hova tegyuk majd a babaagyat, milyen babakocsi legyen, stb), akkor a negativ dolgokrol teljesen elterelodik a figyelmem.
2016. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!