Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6. Hétig letenni a cigit?

6. Hétig letenni a cigit?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt javasolta, hogy amennyiben stressz nélkül azonnal nen tudom letenni a cigit, szépen fokozatosan tegyem le. Már csak néhány slukkot szívok bele a cigibe. Az 5. Hét végére szeretném teljesen elhagyni a cigit, mert szerintem nincsen jogom más életét megkárosítani.

Nos, a kérdés lényegében az, hogy egy 5 hetes magzatnak az a néhány slukk már nem annyira káros és mivel még az elején vagyunk, így jó lesz szerintetek?

A babámnak a legjobbat szeretném, de morzsányi akaraterővel nagyon nehéz. Lelki terrorban tartom magamat a néhány slukk miatt is, de igyekszem. Csak egyedül minden olyan nehéz. Nemakarok semmil,en helyettesítőt a cigi helyett. Kivéve a rágó :)


2016. okt. 23. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Most milyen megerősítést akarsz?

Jó ha lerakod. A legjobb lenne, ha azonnal tennéd.

Árt. Növeli a vetélés esélyét is.

Akkor is, ha rengetegen látszólag egészséges babát szülnek végigbagózott terhességgel.

2016. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem becsülendő,hogy igyekszel,ne gyötörd magad. A lényeg,hogy letedd,minnél hamarabb és szerintem jó úton haladsz. Én is dohányoztam,bár nekem könnyű dolgom volt,mert még nem is volt pozitív tesztem már rosszul voltam tőle,nem bírtam rágyújtani. Sokan végigdohányozzák a terhességet mégis egészséges babájuk születik időre,van aki meg sosem gyújtott rá és mégis beteg lesz. Amint tudod tedd le teljesen. Sok sikert hozzá és nagyon boldog babavárást! 16hkm ☺
2016. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Én a 10. hétig csináltam ezt. Már nem is igazan neveznem cigizésnek. Azóta már slukkolni se szoktam. Lelkileg megviselt az a pár hét is. De így se ment az elejétől. Most 28 hetesen meg mindig hiányzik, de soha nem vinné rá a lélek. Nem hiszem h komoly bajt okoznál.
2016. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Egyébként az egyik barátnőmnek azt mondta a doki,hogy valószínűleg azért vetélt el,mert egyik percről a máskira rakta le a cigit(az orvosa neki is mondta,hogy fokozatosan tegye) Annyira ideges és feszült volt,hogy valószínűleg közrejátszott... 2 voltam
2016. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

A nikotin lassan ürül ki, szerintem kizárt hogy valaki amiatt vetéljen el mert hirtelen rakta le a cigit. Én is hirtelen raktam le, gyakorlatilag 1-2 nap alatt. Sokan megundorodnak tőle egyik napról a másikra és nem tudják tovább szívni, mégis megmarad a baba. Szerintem ott valami más oknak is kellett lennie.

Ha csak fokozatosan tudod letenni, akkor csináld úgy. A lényeg hogy lerakd amilyen gyorsan csak képes vagy rá.

2016. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
"Lelki terrorban tartom magamat a néhány slukk miatt is" - Nen hiszem, h ez az idegfeszultseg kevesbe lenne artalnas a nagzat szamara, mint az azonnalu leszokas miatti stressz. Tehat az anyja most is stresszel, ahigy keszokaskor stresszelne, csak igy a vaba a stressz melke jap nikotint is. Szerintem nem jo igy. En is dohányos vagyok, terhesen az elso perctol nem szivtam, slukkokat se epp amiatt, amit fentebb irtam. Szerintem ez csak mentegetozes, kiskapu.
2016. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Szia. Sztem becsulendo h lerakod, de mar elotte illendo lett volna. Ha nem tervezett, akkor talan megèrtem. De ne gondold h ez mekkora hősies dolog, nem ez egy ALAP dolog , hogy terhes nő ne dohányozzon. Szoval sztem nem hiszem h vèszes lenne, vagy kárositaná a magzatot nagyobb mertekben, de sajnos tenyleg mar elotte lekellett volna tenni.
2016. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
ha en letudtam tenni egyik naprol a masikra, mikir megtudtam h terhes vagyok, akkor barki letudja, ez csak akarat kerdese!! a tobbi mentegetozes, de ha jonnek a rosszulletek majd leteszed ugyis, en legalabbis mar ha a szagat megerzem is rosszul vagyok tole
2016. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Racionálisan nezve ezzel a dontessel csak x hettel meghosszabbitottad a stresszt magadnak es a babadnak. Mert miutan lejar a hatarido es leteszed, akkor kezdodik el, valtja ezt a slukkolas miatti szorongast fel a leszokas miatti stressz.
2016. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Nem biztos, h igy lesz. En nem voltam masszív dohanyos, viszont rendszeres. A baba meglepetés volt, azt hittuk, nem is lehet gyerekunk. Kesett. A teszt elott ekszivtam egy cigit ugy, h ha pozitív, akkor az volt az utolso. Pozitiv volt. Soha tobbe nem gyujtottam ra. De nagyon kivantam es lelkileg is hianyzott. Nem mindenki undorodik meg tole. Az utolso trimeszterig almodtam a cigivel.
2016. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!