Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik pillanatról a másikra,...

Egyik pillanatról a másikra, mint akit elvágtak, az "én aztán soha nem szülök"-ből érzelgősen bőgök, hogy gyereket akarok szülni. Ez normális?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és van egy 3,5 éves párkapcsolatom, ami kérdéses, hogy együtt maradunk-e, mert nem vagyok biztos az érzelmeimben. A párom nagyon szeret és már régóta szeretne gyereket. Én eddig mindig azt hangoztattam, hogy hát akkor annak nem én leszek az anyja, mert én bizony nem szülök a büdös életbe soha. Nekem nem hianyzik a sok sírás rívás hiszti, meg én ki se bírnám a szülést, nem is lennék jó anya, stb....

Most meg pár hete egyszerűen rámjött egy érzés, hogy mennyire jó lenne anyává válni, meg biztos milyen gyönyörű gyerek lenne belőlünk, és teljesen átérzem, hogy mennyire jó lehet anyának lenni. Már sírtam is, hogy én gyereket akarok szülni. Eddig azt mondtam, hogy majd olyan 30 eves korom körül bőven elég lenne ESETLEG egy gyerek, több biztos nem. Most meg elkezdtem bepánikolni, hogy úristen már 27 vagyok, és már rég lehetne, meg hát talán testvér is kéne és az már aztán tényleg 30 fölött lenne. Nem ismerek magamra. A párom is a lelki szemeim előtt van a leendő gyerekünkkel. Biztos milyen büszke lenne, meg ha elképzelem, hogy szülök egy kisbabát és az az enyémés anya vagyok, képes bekönnyezni a szemem. Ez normális? nem betegesen éles váltás ez? Minden ott kezdődött, hogy bámultam a kisbabákat ha láttam valahol.

Normális jelenség ez, hogy nem is vagyok biztos a párkapcsolatomban? Már az is megfordult a fejembe, hogy mi van ha terhes vagyok, csak még nem tudom és rendezkednek a hormonjaim. Bár menstruáltam rendesen. Ez más nőknél is ilyen éles fordulat volt?


2016. nov. 29. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Szia. Velem is igy volt. Parom nagyon orult ennek a nagy pàlfordulàsomnak! Es igazabol mikor megszoktam az erzest, enis orultem. Sokat jartunk akkor a sogornomekhez, pont kisbabajuk szuletett, na akkor mègjobban akartam mar. Bele is vagtunk a nagy erzelem vàltozàsok utan 2 hònappal. :) masodik probalkozasra sikerult is.:)
2016. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Genetikailag belénk van kódolva az utódnemzés.:) Nyugi, jó lesz az.
2016. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy normális! Eljött az ideje, megértél rá. Szép dolog ez, valahogy így vagyunk kódolva. Sógornőm úgy ment férjhez, hogy oké, de gyerek nem lesz! Aztán 29 évesen mindent megtett, hogy teherbe essen. Egy gyerek után azt mondta, nem kell több, aztán a kistestvér után lázasan készült a harmadik babára. Imádja a gyerekeit.
2016. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha biztosnak érezném hogy a párom az igazi, akkor belevágnék . Megindíthatja ez a párom felé is az érzelmeimet?
2016. nov. 29. 15:36
 5/9 A kérdező kommentje:
De abba a hibába nem akarok beleesni, hogy a gyerekszülés mentené meg, vagy helyezné biztos alapokra a kapcsolatot
2016. nov. 29. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Hat ez keteselyes. Azon is mulik milyen melyseguek a gondok. Minket helyrerázott nagyon a baba.:)
2016. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a gond, hogy nem tudom úgy szeretni Őt, olyan elmélyülten ragaszkodóan, ahogy azt szerintem kellene, és ahogy ő szeret engem. Amúgy jól elvagyunk, meg tudunk beszélni mindent, nincsenek szerintem felesleges viták. De alapból nem vagyok egy érzelgős annyira.
2016. nov. 29. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Nekem ez oda-vissza megtörtént. Először 26 évesen teljesen kifordultam magamból, hogy márpedig mégis gyereket akarok, de azonnal, rögtön anyuka szeretnék lenni! Aztán ez olyan fél évig tartott, sajnos nem jött össze, pedig egyáltalán nem védekeztünk. Fél év után (talán kissé fel is adtam) egyik pillanatról a másikra meggondoltam magam, hogy nem, én még szórakozok, még utazni akarok, közös síelés, nyaralás a barátokkal + bulik, aztán majd 30 fölött. Most 29 vagyok és pozitív lett a teszt és annak ellenére, hogy szentül elhatároztam, hogy idén se, meg jövőre se leszek még várandós, mégis onnantól, hogy tudom, hogy egy baba van a pocimban, azonnal az anyukája lettem és első pillanattól fogva nekem csak ő számít és akarom, akarom, akarom, hogy megszülessen, szaladjon el a hátra levő 7 hónap és a karomban tarthassam! Szóval én azt gondolom, hogy jó esetben akkor is pillanatok alatt megváltozik az ember, ha nem igazán vágyott még babára, mégis összejön. Az pedig, hogy most olyan dolgok és vágyak törnek felszínre benned, amiket eddig idegennek hittél, nem jelenti azt, hogy baj van veled! Sőt, ez így természetes, helyén való, hogy nálad is eljött az a pont, amikor anyukává szeretnél válni. Azt viszont neked kell tudnod, érezned és eldöntened, hogy a jelenlegi kapcsolatod eléggé erős-e és stabil-e (vagy legalábbis azzá tudjátok-e tenni) ahhoz, hogy jó szülei és családja legyetek egy kis embernek.
2016. nov. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Instabil párkapcsolatba ne szülj gyereket.

Még a stabil jól működő párkapcsolatot is próbára teszi egy gyerek.

Szerintem csak bepánikoltál hogy ketyeg a biológiai órád és ugye amit nem lehet az egyből kell.

Én sem akartam sosem gyereket egészen addig míg a doki nem közölte hogy talán nem is lehet. Persze azóta már kitisztult a fejem és nagy hülyeség lett volna csak ezért belevágni.

2016. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!