Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi kiskönyv, vizsgálat...

Terhességi kiskönyv, vizsgálatok, védőnő, stb? Ezek nálatok hogyan, mikor voltak?

Figyelt kérdés
5. héten voltam először orvosnál, akkor még nem kaptam semmi egyéb infót, csak annyit, hogy vigyázzak magamra és menjek vissza a 7. héten uh-ra, ahol megnézzük, hogy rendben fejlődik-e , van-e embrió, van-e szívhang. Ez holnap fog megtörténni. Még nem voltam terhes, nem tudom, hogy ez hogyan működik, de gondolom, jó pár vizsgálatra el kéne mennem, hogy velem minden rendben van-e. Ezekre viszont nem kaptam se beutalót, se javaslatot az első vizsgálaton az orvostól. Úgy tudom, létezik valamiféle terhes kiskönyv is. Ilyenről sem volt szó. Ezeket mikor kellene megkapnom? Ti mikor kaptatok kiskönyvet, beutalót vizsgálatokra és mikor kellett a védőnőt felkeresnetek?
2016. nov. 30. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Előszőr a 7-8. hét körül nőgyógyász, aki ultrahangon megállapítja a terhességet. Ha minden oké ráírja, hogy élő terhesség. Ezzel a papírral kérsz időpontot a körzetileg illetékes védőnőhöz. Ő kiállít egy kiskönyvet, és elmondja milyen vizsgálatokra lesz szükség (ez amúgy a kiskönyvben is benne van). Ezután elmész a háziorvoshoz, elmondod hogy terhes vagy, odaadod a könyvet, ő pedig adja a beutalókat EKG, vérvétel, vizeletvizsgálat. Esetleg felír vitamint, étrend kiegészítőt. Leletért pár nap után tudsz visszamenni a háziorvoshoz. Ezután pedig újra ultrahang a 12. héten, akkor esetleg csinálhatsz kombinált tesztet kromoszóma betegségekre.
2016. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia. nekem kb. a 10. het kornyeken adtak ide a kiskonyvet, de mar ugy a 7. heten mentem nogyogyaszhoz. Elso vervetel 12-13 hetesen, na az egy igazi csapolas volt!! rendesen beszedultem tole. 2* volt huvelyi uh, szerencsere a harmadik honaptol mar hasi. 24-28 het kozott van a terheleses cukor. feltem tole, h hogy iszom meg azt a rengeteg cukrot, fel liter teaval es soook citromlevel elviselheto volt, itt 3 ampulla vert vettek. 1* volt rakszures, meg terhesgondozasokon szivhang hallgatas+ vernyomas meres. en is az elsot varom :) 30 hetes
2016. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. haziorvosnal azota se jartam, a nogyogyasz mindent ad. a haziorvosom meg valami ritka kenyelmes lusta no.
2016. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy most a 2. vizsgáat után megkapod a beutalókat meg a leletet, azzal mehetsz majd a védőnőhöz. 5 hetesen még nem ad ki az orvos semmit, az még túl korai.

Én 7 hetesen voltam, mindent rendben talált, de még úgy is vissza hívott 9-10 hét között, és akkor kaptam meg a papírokat. A védőnőhöz 11 hetesen mentem először.

2016. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!