Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha fent reped meg a burok,...

Ha fent reped meg a burok, akkor is szivárogna a magzatvíz, nem?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom. 28 hetes vagyok és a bordám alatt néha és ha megnyomom, fura, kurtyogó hang hallatszik. Nem tudom, hogy a beleim-e, vagy esetleg megrepedt fent a burok és a magzatvíz adja ezt a hangot. Szivárgás nincs, a bugyim száraz.Kérlek, írjatok! Köszönöm.
2008. okt. 6. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is szoktam ilyen hangokat hallani. Ne aggódj, mert ha a burok megreped,nakkor mindíg van magzatvízszivárgás. De ne nagyon nyomkodd a pocid! Üdv 34 hetes kismama
2008. okt. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már a 20. hete érzek, hallok ilyen hangokat, és még egyben vagyunk. :) Szóval nyugi!

Amúgy az esetek többségében alul reped meg a magzatburok, ritka, hogy fent repedjen meg, de kifolynia akkor is ki kell.

2008. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megnyugtattatok. Csak olyan fura, mert még nem tapasztaltam ilyet.
2008. okt. 6. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ha fent reped meg a burok,akkor szivárogna a magzatvíz.Az egész szervezet átrendeződik, beleértve a belső szerveket,beleket is,ne aggódj nincs baj.
2008. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2008. okt. 6. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos nem a burok repedt meg nálad,még fiatal is hozzá a terhességed.De azt le szeretném írni,hogy nem minden esetben van folyamatos vízszivárgás,ha felül repedt a burok.Nekem 2 babámnál repedt így.Az egyiknél 2 héttel a szülés előtt mondtam már a dokinak,hogy volt szivárgás,de nem nagy mennyiségű.Aztán napokig semmi,majd megint...és így tovább de nem foglalkoztak vele,pedig még vizsgáltak is közben.Aztán mikor 42hetesen megíndították,akkor mondta,hogy felül repedt a burok,csak a gyerek feje annyira berögzült,hogy csak akkor tudott szivárogni,ha úgy mozdult.Amikor a doki odébbnyomta,ömlött a víz,de már tiszta mekonium volt.


Minden jót.

2008. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az én babám még nem "állt fejre", össze-vissza mocorog, forog. Akkor talán folydogálna, mert ő még nem tömte el a kijáratot. Legalábbis remélem. :)
2008. okt. 6. 16:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egészet úgy kell elképzelni, hogy van egy lufi-ami a méh, azon belül fel van fújva még egy lufi-ami a magzatburok..a két lufi szorosan érintkezik..ha a belső kipukkad, akkor a külsőbe jut át minden..csak akkor tud szivárogni, ha a lufi száját valaki kinyitja...

A méhben jó helyen van a baba, a burok pedig elég erős , ha zárt a méhszáj nem lehet gond.

Üdv!!

2008. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!