Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam most neki, vagy...

Elmondjam most neki, vagy csak ha már teljesen biztos?

Figyelt kérdés
Péntek óta késik, ma reggel lett is egy + tesztem. Egy dolog miatt nem akarom még elmondani a páromnak. Augusztusban ugyanígy történt, akkor viszont egy hétre rá el is ment a baba. Várjak még szerintetek 1-2 hetet, és csak akkor mondjam el neki, ha már biztosabb a dolog, vagy tegyem meg most? Tudom, hogy egyéni döntés kérdése, engem az érdekel, ti hogyan tennétek. Nem szeretném újra hitegetni. Köszönöm.
2008. okt. 6. 14:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok!. Szerintem, mondd el neki. Ha ne adja Isten, de megint baj történne és nem mondod el neki, csak már a tragédiát, lehet, hogy rosszul fog neki esni, hogy kihagytad belőle.

De ezen nem szabad gondolkodni! Pihenj sokat, hogy erősen megtapadjon a bébi. Örüljetek ketten az új jövevénynek!

Boldog babavárást! Írd meg, hogyan döntöttél!

2008. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Szia. Én nem mondtam neki semmit.Meglepő de nekem tünet mentesen zajlik eddig,és most 18-án leszek 4hónapos,és a párom 10hetesen tudta meg,és a családom is.Én babonás vagyok,igy vártam vele.de ez ki hogy éli meg.nekem azért volt könnyű titkolni,mert mint irtam,tünet mentes:) sok sikert,és gratula.
2008. okt. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmondanám neki! Én amikor teszteltem menszi előtt voltam 2 nappal! Rgyedül voltam itthon nem bírtam ki míg a párom hazaért! Dolgozott és felhívtam h apuka lesz! Nagyon boldog volt de fel sem fogta h mi van!

Gratulálok és remélem most rendesen fog kapaszkodni a kicsi!

31 hetes pocis

2008. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Bár 11 válaszból csak ketten írtátok, hogy várjak még, úgy döntöttem ezt teszem. Kivárom a péntek estét vagy szombat reggelt és utána közlöm vele. Rossz emlék az a múltkori pénteki korai vetélés. De azért pozitívan állok hozzá! :))
2008. okt. 6. 15:55
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is elmondanám..Együtt várjátok a babát..Ezen a "nem szeretném újra hitegetni" dolgon meglepődtem.Én tudom,hogy a párodat is megviselte (nekem is volt már vetélésem),de ha baj van akkor nem is mondnád el,csakhogy megkiméld..és te,szerintem te is támogatásra szorulnál és pont tőle várnád a legjobban.Nem bántásképpen irtam.Szorítok neked,hogy ne legyen semmi baj.És menj mielőbb orvoshoz,hogy tudjon terhességtámogato gyógyszert irni.
2008. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal mondd elneki!

Közös élmény-közös aggodalom. Ezért kell tudnotok.

Nem hitegetés, teljesen rá tartozik, ráadásul, ha így gondolod akár a 12. hétig titkolhatnád, mert addig nagyobb a vetélés esélye..ráadásuljobb lenne,ha elmennél mielőbb a dokihoz akkor is ha nincs szívhang, mert mivel vetélésed volt nem is rég, szükséges lehet terhességtámogató gyógyszerre, ami segíthet hogy ne legyen megint az mint múltkor.

2008. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy megvárom az egy hetet, mert az egy héten belüli vetélés gyakoribb, mint a nők hinnék. Sokan nem is tudják, hogy ilyen történt velük. Utána természetes, hogy elmondom. A hitegetés dologgal pedig csak arra céloztam, hogy pont ezt a legtörékenyebb időszakot kivárnám...de basszus...tényleg, minek is? Hadd tudja és drukkoljon ő is, hogy kapaszkodjon. :)
2008. okt. 6. 16:03
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

És, ha véletlen ez a terhesség is rosszul végződik (Remélem nem), gondolod azt nem veszi észre, hogy elvetélsz, és akkor vajon mit szólna hozzá, hogy nem mondtad el neki.

Üdv,

egy apuka

2008. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
"egy apuka", köszi, hogy a ti szemszögetekből is rávetítettél. Sokat segített.
2008. okt. 6. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!