Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémamentes terhesség után...

Problémamentes terhesség után ma azt mondta a doki, bár koponya végű fekvésben van, de a baba koponyája nem rögzült, a bemenet felett mozog, ráadásul nagy baba is, így császár lehet a vége. Van esélyem így a természetes szülésre?

Figyelt kérdés

Vasárnapra vagyok kiírva, de már pénteken jelentkeznem kell a kórházba. Első baba lesz.

Van esélyem így a természetes szülésre, vagy készüljek fel lelkileg a császárra?


2008. okt. 6. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igazából nem tudom, hogy mikor kell pontosan beilleszkednie, de én múlt hét végére voltam kiírva és a dokim még hagyja, hogy egy hetet ráhúzzak.

Ezek szerint a babád nem is nyomja a méhszájad?

2008. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az már jó, ha fejvégű fekvésben van, szerintem van esély arra, hogy rögzülni fog.
2008. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A papíromon ez van: "Rövidült zárt méhszáj hátul, a placenta hátsó falon, széle a belső méhszájat nem éri el."
2008. okt. 6. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a placenta hátsó fali , az a császármetszés szempontjából jó. Ha nem tudsz annyira kitágulni, kb 10 cm-re(ekkora lehet a nagy baba feje)-akkor nincs kockáztatás, császár lesz.

Az hogy a placenta nem lóg rá a méhszájra, az arra az esetre jó, hogy nem gátja a természetes szülésnek.

Előfordulhat , hogy csak az utolsó pillanatban döntenek a császár mellettszükség esetén, akkor pedig nem kérdeznek meg téged, csak szólnak, de ezen ne idegeskedj, mert ott nincs idő gondolkodni olyankor..bízz a dokikban, de készülj a lehetőségekre..amikor bent leszel úgyis olyan ütemben mennekmajd a dolgok,hogy nem lesz időd ilyeneken gondolkodni, meg akaratod sem..és majd szépen folysz az eseményekkel..jó lesz..

Sajnos most van még időd gondolkodni mi lesz ekkor meg akkor, de ezen ne hergeld magad, mert kitalálhatatlan!

Pénteken szépen menj be és egy hét múlva hazajöttök ketten!

2008. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nyugodtan szülhetsz simán. Nekem a 2. még szülés közben indult meg lefelé. Fejvégű volt és ahogy a gázt elkezdtem szívni akkor tágultak az izmok, leengedtek a lurkót és 15 perc alatt meglett! Doki függő is, az enyém az utolsó pillanatig várt!:-)
2008. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Nagyon rámijesztett az orvos, pláne, hogy eddig nem volt semmi probléma. Igazából mindegy, hogy milyen úton szülök, a lényeg, hogy egészséges legyen a babó. Csak megijedtem, hogy az eddigi álomterhességem a végére milyen problémás lett.
2008. okt. 6. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!