Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az amikor mrg indítják...

Milyen az amikor mrg indítják a szülést mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Màr 3-napja befektettek a kórházba.Mivel nem tudtam megmondanivaz utolsò menstruáciòm időpontjàt így el lrtt számolva a dàtum a szülésre.Az ultrahang alapjàn meg már nem tudják megàllapítani hogy mennyi idős terhes is vagyok.Most arra jutottak hogy meg indítsàk a szülést.Megjegyzem az ultrahang szerint 39+2 idős terhes vagyok.Az orvosok elég lekezelőek nem mondanak semmi konkrétat.Meg az eggyik szò szerint rá kêrdezett hogy tudom -e bár azt hogy mikor döftek meg utoljára.Elèg megalázó volt mert szò szerint így kèrdezte.Meg hétvégén lesz a születésnapom és mondtam hogy bár a szülés előtt engedjenek haza de nem akartak meg már kijelentette az orvos hogy vasárnap inditani fogják a szülést és nem mehetek haza pèntek szombaton sem.De nem is vagyok meg nyílva.Meg ctg-vizsgám van minden òra hosszàba.
2016. dec. 2. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Most már ezzel ne játszadozzál ennyi hetesen! Várj türelmesen, tudják, hogy mikor érett az a baba, s ha nem is indul be a fájás, de meg kell indítani a folyamatot. Ha túl hordod, abból baj lehet. Tőlem is vettek minden órában magzatvizet, felháborodtam, saját felelősségre hazamentem, s éjjel bevitt a mentő, mert megindult a magzatvíz. Másik gyermekemnél meg nem volt fájás, de megzöldült a magzatvíz, azonnal szülőszobára küldtek, injekciók, s megindították a szülést. Ha nem megyek be, várom a fájásokat otthon, ma esetleg nincs kislányom. Légy türelmes, aludd ki ELŐRE az álmatlan éjszakákat!:)) Szép kisbabát!
2016. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Borzasztó ostoba vagy kérdező.

1. Nem tudod az utolsó menstruációd időpontját.

Ennek hiányában elég nehéz konkrétumot mondania az orvosnak. Minekután ostoba vagy még helyesn írni sem tudsz és a legnagyobb problémád az, hogy nem mehetsz haza születésnapozni elhiszem, hogy minden orvos agya elborul. Azért kérdezi h mikor húztak meg utoljára, hogy +/- 2 héttel tudjon kalkulálni mert ha azt megmondanád tudná, hogy mikor szülsz nagyjából.

A szülés indításnak semmi köze nincs ahhoz, hogy nyitva van-e a méhszájad. Ha nyitva lenne/nyílna akkor megindulna a szülés de neked nem nyílik. Azért kell megindítani mert feltételezhető, hogy terminuson túl vagy és a baba érdeke, hogy megszülessen.

Sajnálom a picit, hogy ilyen gyökér az anyja.

2016. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

kedves második :) ment a zöld kéz! Kérdező kaptál választ a kérdésre!

Kívánok könnyű szülés, és jó babázást. De lehet már szülinapozni nem lesz erőd, sőt utána még egy ideig talán kialvatlan is leszel, készülj fel erre.

2016. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kiírt napon indították, már 3 hete azt várta az orvosom hogy mikor szólok hogy megyek.. Bementem reggel, papírmunka, beöntés, wc-zés, zuhany, ctg fel, oxitocin be, burokrepesztés 1,5 óra múlva, szülés 2,5 óra múlva
2016. dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is egy bunkó az orvos, ha a kerdező nincs topon IQ- val. Hogy lehet ilyet kerdezni egy orvosnak?
2016. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Bekötnek egy infúziót, amiben oxitocin hormon van, hogy meginduljanak a fájások. Nekem délelőtt 11-kor kötötték be, kb délután 2-től kezdődtek a fájások, először olyan menstruációszerű görcsök, majd egyre erősebbek. Délután 6-kor már nagyon erős kétperces fájásaim voltak. Aztán nekem kicsit összefolytak az események, mert kaptam fájdalomcsillapítót. Végül 21.36-kor született meg a baba. A kitolási szak kb 20 perc volt, a többi vajúdás. Akkor nagyon rossz volt, és én nem gondoltam, amit sokan mondanak, hogy úgy sem fogsz emlékezni a fájdalomra, aztán tényleg nem emlékszik az ember 😊 Kitartás, én 42. héten voltam, magzatvízmennyiség a határon, ezért indították. Végül kiderült, hogy rövid volt a köldökzsinór, ezért nem akart beékelődni magától, de az oxitocin infúzió segített és végül szerencsére nem lett belőle császár.
2016. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát #6 akkor egyedül vagyok azzal hogy akármelyik szülésemre (2 volt) gondolok vissza az első az hogy de rohadtul fájt! Egyből utána mikor rám tették a babákat is csak kínlódtam és várt hogy elvegyék őket

#4

2016. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, mindenki másképp éli meg. Engem sokan azzal nyugtatgattak, hogy később úgysem emlékszik az ember a fájdalomra. Valószínűleg nekem az is segített "felejteni", hogy kaptam fájdalomcsillapítót a vége felé.
2016. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 16:05

Mennétek vagy maradnátok?

Most vagyok a 39-hètbe+2-napba.A mèhszàj mèg teljessen zàrt.Bennt fogtak az miatt hogy 3rzek enyhe fàjàsokat de a gèp nem mutat ki fàjàst és mêg teljessen zàrt a mèhszàj is ahogy nézték az ultrahang leletek alapjàn mèg 5-napom van a szülèsig.Folyamatossan kell jàrnom.De nem csinàlnak semmit

Azt mondta az orvosom legutoljàra hogy hàrom napom van a szülésig és szerinte feküdjek be mert bàrmikor megindulhat a szülés .De közbe meg ma egy màsik orvos aki vizsgàlt itt a kòrhàzba ő szerinte 5-napom van még az ultrahang szerint a szülésig.A mèhszàjam zàrt.A belső leletek nem azt mutatjàk hogy itt az idő a szülésre.Most ahogy befektettek òrànkènt ràngatnak ctg-re.Meg volt cukorterhelèses vizsgàm ami jòlett meg vizeletminta.Megindítani nem akarjàk mert nem is birnàk mivel nincs nyitva a méhszàj zàrt.

Ha erős bronhitiszem van attòl csàszàrozhatnànak ha arra kerülne a sor?Mert azt említettem nekik.Hogy van bronchitiszem.Nekem azt mondta aki itt van szülèsznő hogy minden rendben a babàval.Csak a termin lett elszàmolva.Rosszul lett megadva az utolsò menstruàciòm időpontjabés el lett szàmolva ez végett az egész.És ez miatt vagyok bennt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..



tegnap 10:23

Szerintetek jogos hogy ez vègett tartanak bennt a kòrhàzba?

El lett szàmolva terminem.De a dokik néztèk mennyire vagyok megnyílva.És nem vagyok megnyílva még egyàltalàn.A doki szerint se nincs mêg itt az idő a szülésre.Magzatvíz is van elég.A kòrhàzba naponta raknak ctg-re naponta többször is nagyon megterhelő.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2016. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondolom a másik két kérdés is a tiéd.

Ne haragudj de nagyon butácska lehetsz, egyrészt, ha nem is terveztétek a babát, az a minimum, hogy egy nő tudja, hogy mikor volt az utolsó mensese. Sehol nem vezeted?

Másrészt a gyerek (és a te) érdekedben tartanak benn. Nem mindegy, hogy hol fekszel? Senki nem szeret kórházban lenni, de van amikor "muszáj". Az meg, hogy a szülinapodra hazakéretőzől, ilyenek mellett nálam is kicsapná a biztosítékot...

Írtam az egyik kérdéshez, hogy vigyél könyvet és olvass, de gyanítom az írásod alapján, hogy nem ez a kedvenc elfoglaltságod.

2016. dec. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!