Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha még nem akarunk babát,...

Ha még nem akarunk babát, akkor is érdemes foglalkozni a sárgatest-elégtelenség kezelésével?

Figyelt kérdés

Páromnál gyanítom, hogy erről van szó, hiszen minden hónapban a vérzését ún. "barnázás" előzi meg, ami több napos, és nagyobb adag, ami - az utánajárások után - szinte egyértelműen progeszteron-hiányra utal.


A kérdés, hogy ugyebár a teherbeeséshez szükséges elsősorban ez a hormon (jelenlegi ismereteim szerint), és biztosan tudom, hogy nem akarunk még gyermeket, tehát akkor foglalkozzunk a kezelésével, jelenthet másra is veszélyt, vagy ne törődjünk még vele?



2016. dec. 3. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekem egyáltalán nem egyértelmű, pedig nő vagyok. Te amúgy naponta belenézel a párod bugyijába, vagy honnan tudod ilyen részletességgel, hogy milyen a ciklusa? Majd megbeszéli a nödokijával és eldöntik, hogy kell-e ezzel valamit kezdeni. Ha megnyugtat nekem mindig 3 nap barnázás volt a menzeszem végén és tudtommal nincs progeszteron hiányom.
2016. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha normális ciklusa van (21-35 napos) akkor egyelőre nem foglalkoznék vele.
2016. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Épp az imént töltöttem közel három órát különböző nőgyógyászati tanulmányoknak az elolvasásával - angol, amerikai, magyar egyaránt. Rengeteg átfedést találtam a leírások és a diagnózisok között, és ezek után vontam le ezt a konklúziót. Hosszabban is lehetne ezt magyarázni, amit föntebb kijelentettem, de mivel feltételezem, hogy a hozzáértők, vagy idevágó tapasztalattal rendelkezők értik, miről beszélek, beértem most ennyivel.


Különben meg elég egy értelmes beszélgetést lefolytatni a pároddal, nem kell nézegetni semmit...


Ami a te tapasztalatodat jelenti, nem idevág, hiszen neked a menzeszed UTÁN volt "barnázásod", ami az esetek többségében teljesen normális jelenség, a lezajlott ovuláció után ürül ki a maradék vér, ami olyan minimális mennyiségű, hogy a hüvelyflóra savas kémhatása barnára színezi, és lehet erről szó előtte is, azonban az kisebb mennyiségű, pöttyökben jelenik meg, és nem tart napokig.

2016. dec. 3. 14:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem beteges, hogy ezzel ennyit foglalkozol úgy, hogy nem is akartok egyenlőre gyereket. Nyilván ez csak a magánvéleményem és nem is kell foglalkoznod vele, de a legtöbb pasit a hideg kirázza, ha a menstruációs ciklus elemzését kell hallgatnia, nemhogy órákat olcasson róla. A neten pedig nem fogsz minden releváns infót megtalálni, a párod kérdezze meg a dokiját, szerintem amúgy semmi baja nincs, ha rendszeres ciklusa van.
2016. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

A teherbeesést nehezíti, másra nem jelent veszélyt. Hormonpótlással lehet korrigálni, de az mindig csak egy adott ciklusra szól, szóval helyreállítani nem nagyon lehet úgy, hogy pl. most kap egy kezelést és onnantól 5 év múlva is jó lesz. Minden ciklus tiszta lap ebből a szempontból.


Én komolyabban akkor foglalkoznék vele, ha már közeleg a gyermekvállalás. Akkor el lehet kezdeni próbálkozni pl. palástfű tea ivással ovuláció után, az támogatja a sárgatest működését. Ha ez nem szünteti meg a barnázást, akkor érdemes csináltatni egy hormonvizsgalot, hogy indokolt-e pl. ovuláció, vagy pozitív terhességi teszt utáni hormonpótlás.


Mindenesetre ha jár nőgyógyásznál, mindenképpen említse meg.

2016. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

1. Én tudom, hogy Google a barátunk, de tanulmányok alapján még a nőgyógyász sem tud diagnosztizálni. Minimum hormonvizsgálatot fog kérni.

2. Nem érdemes, hanem KÖTELEZŐ a végére járni, mert a sárgatest-eslégtelenséget okozhatja valamilyen betegség, pl. PCOS vagy IR, esetleg ezek együtt is járhatnak, és ezekkel nem jó viccelni. A sárgatest-elégtelenség tehát nem ok, hanem tünet.

2016. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Jól utána néztél. Nekem is pontosan ezek voltak a panaszaim, a barnázás mellé nekem a mellem is fájt a menzesz előtt 5-8 nappal. Mivel én is szeretek mindennek jól utána járni, rengeteget kutakodtam a témában, több orvossal is konzultáltam. A progeszteronhiány vagy más néven sárgatest-elégtelenség semmi gondot nem okoz, amíg nem gátolha a teherbeesést. Teendő nincs vele, csak ha az illetőt nagyon zavarják a tünetek a mindennapi életében. Nekem ezt két igen neves és jó nőgyógyász is mondta. Én kb 32 éves koromtól tapasztaltam ezeket a tüneteket, mindkét orvosom (közben külföldre mentem férjhez, és az itteni a magyarral egy véleményen van) azt mondta, fölösleges hormont szedni, amíg nem akarok gyereket és amikor majd akarok, akkor sem biztos, hogy kell. 36 éves voltam, amikor eldöntöttük, hogy gyereket szeretnénk és láss csodát: 3. hónapban összejött minden egyéb kezelés nélkül. A terhesség alatt nem véreztem, nem barnáztam, progeszteronpótlás sem kellett. Egyetlen panaszom az állandó hányinger és fejfájás volt az első harmadban, végül 42. héten szültem természetes úton. A kisfiam lassan három hónapos :-)

Szóval csak azt akartam a történetemmel alátámasztani, amit te is kikutattál, azaz a sárgatest-elégtelenség önmagában nem kóros, akkor kell vele foglalkozni, ha gátolja a teherbeesést, illetve ha a teherbeesés megtörténik ugyan, de vetélés veszélye áll fönn (ti. terhesség első napjaiban/heteiben vérzés vagy barnázás).

Remélem, segítettem valamit. Minden jót!

2016. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia, én csak saját tapasztalat miatt javaslom, hogy ha még nem szeretnétek babát, de teszem azt már most tudjátok, hogy pár év múlva viszont lesz róla szó, é smost úgy vélitek lehet kisebb hormon gond, akkor igen is érdemes legalább egy nőgyógyászati vizsgálatot és konzultációt megejteni.


Ezt azért mondom, mert mi 7 éve szeretnénk babát, és mai napig bánom, hogy 4 évig nem is foglalkoztam jobban vele, hogy miért nem sikerül gondolván fiatalok vagyunk. És mire minden kiderült hol a probléma eltelt újabb 3 év ami nagyon megviselt leginkább engem, a páromat meg azért mert én vagyok nagyon letörve.


Szóval úgy gondolom, ha már benned a kérdés is felmerült, egy két vizsgálat nem árthat, mert sokszor a javulás még egy akár két évet is igényel. Ha most rájönnek a problémákra akkor lehet kezelni és amikor majd szeretnétek babát akkor nem kell éveket várni, hanem egy éven belül vagy hamarabb sikerülhet.


Sok sikert és jó egészséget kívánok, és szerintem nagyon jó dolog, hogy a pároddal ilyen nyiltan tudtok ezekről beszélgetni. Ebben semmi rossz nincs, egy felelősség teljes leendő szülőpáros igen is gondol arra, hogy minél egészségesebben tudjanak egy gyermeket a világra hozni. Az is tény, hogy nem az előkészületektől lesz felelősség teljes az ember, mert van akinek gyorsan jön a baba, de akkro is mindent megtesz, hogy egészséges legyen a baba is meg a mama is :)


Minden jót kívánok.

2016. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

7. válaszoló vagyok. Egyetértek a 8-as válaszolóval, kivizsgáltatni mindenképpen érdemes, mert - bár nagy valószínűséggel sárgatest-elégtelenségről van szó - de okozhatja más is. Majd az orvos úgy is elmondja, de ha valóban sárgatest-elégtelenség, akkor addig nem érdemes foglalkozni vele, amíg nem akartok gyereket, mert az egyetlen kezelési módja a hormonpótlás, ami meg fölösleges megterhelés a szervezetnek.

Amúgy én kipróbáltam az Aviva tornát, az sokat segített, teljesen ugyan nem szüntette meg a problémát, de a torna hatására nem minden ciklusban jelentkezett a progeszteronhiány.

2016. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Persze aviva torna gyuri bacsi es meg tobb jo sok penzt lehuzo csodadolog az kell.

Verzesi rendellenessegeket mindig ki kell vizsgaltatni dr google halalos lehet.

2016. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!