Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normálisak a "vándorló"...

Normálisak a "vándorló" tünetek a terhesség elején?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé aggodalmas vagyok, nagyon régóta várunk már a kis csodánkra, múlt évben már örülhettünk, de 6. héten elhalt a baba :( Most úgy néz ki ismét babát várok, sokkal hamarabb jöttek a tünetek, mint legutóbb..

legutóbb 5-6 hétig voltak, azok is csak enyhék: hasfájás és mell érzékenység, émelygésem nem volt egyáltalán, majd 6. héttől nem volt tünetem, már tudjuk miért.


Most 11. dpo óta fájdogál a hasam és akkor már nagyon halvány pozit teszteltem, azóta szépen erősödött 15. dpo-n 124 U/l hcg-m volt és 41,7nmol/L progim. Tesztem erősödik progipótlást kaptam tegnap.

Ma vagyok a 17. dpo-n tehát már 4 hetes, tegnap nagyon fájt a hasam olyan mensisen és jó szenvedősen majd gondolt egyet és csak az egyik oldalon fájt tovább majd megszünt. Émelygés hol erősebb hol gyengébb, de talán még az is van, mellérzékenység néha egy két percig nagyon fáj belenyillal, de átlagban nem is nagyon érzem.


Ez normális, hogy hol vagyon fáj hol meg semmi tünet? Vagy csak nagyon minimális? Bár mindenki azt mondja, hogy ilyenkor minden normális kivéve a vér( ami nincs és múlt évben sem volt "lekopogom")


Előre is köszönöm a tapasztalatokat :)



2016. nov. 23. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Én 7 hetes vagyok hétvégén 2 napig teljesen tünetmentes voltam de combtőbe olyan szinten sugárzott a fájdalom, hogy nem tudtam a jobb lábamra állni. - ügyelet. A baba jól van. Néha napokig nem fáj a hasam se máskor szinte egész nap. A hányinger volt már egész napos, volt mikor semennyi nem volt, volt mikor max 1 óra étkezés után máskor meg csak estére csak egy kicsi. Mellem is hol érzékeny pár napig hol nem. De ez már az elejétől így van. Nincs 2 egyforma nap sokszor meg teljesen ellentétes.
2016. nov. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, jó ezt hallani :D Nem szeretnék ennyire izgulni, de hát na első baba :) Remélem a doki után majd nyugodtabb leszek :)


Boldog babavárást neked is :)

2016. nov. 23. 09:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is így vagyok és sokszor én is kétségbe vagyok esve, hogy minden rendben van-e odabenn.

6 év után lombikkal sikerült most teherbe esnem. ET+13. napon (20.DPO) 2300 volt a HCG-m.

Nekem mégsincs szinte semmi tünetem. Egyszer sem volt hányingerem; melleim néha feszülnek, néha nem; mensis fájdogálás hol van, hol nincs; a petefészkeim feszülnek; puffadok.

De összességében a közérzetemben nem sok változás van.

2016. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális az erős görcsön és vérzésen kívül. Nekem pl semmi tünetem nem volt, legelső az, hogy megmozdult.
2016. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért a tegnapit erős görcsnek nevezném, kb 5 órán át megállás nélkül, de mensisnél nem volt erősebb... Szóval nem tudom igazán mi számít erősnek :S De mivel ma semmi bajom nem volt most kezd megint kicsit fájni, így gondolom csak épp rossz napom volt :D
2016. nov. 23. 10:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én hasam is gyakran görcsölt, de nem folyamatosan, hanem csak pár másodpercekre. Magne b6-ot szedek, azóta ritkultak és mostanra teljesen megszűntek. Most vagyok kb a 6. hétben. Próbáld ki! Ha segít akkor nem hiszem, hogy gond lenne. :) Szurkolok, hogy minden rendben legyen!
2016. nov. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) szedem. Tünetek jönnek mennek xD Azóta nem fájt úgy a hasam pláne nem órákon keresztül :) lehet akkor fejezte be az elhelyezkedést :) azóza voltam vérvételen és 41.7ről 93.3 nmol/L lett a progim tehát szépen növekedett. Remélem minden rendben lesz a picurinkkal :)
2016. nov. 26. 06:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia szintúgy vagyok/ vtam , mint te

Nekem is igy volt az 1 babával ,5+3 hetesen elhalt a terhesseg hál Istennek muteni nem kellett !! most sikerült ra2 hónapra es pont igy vagyok neg mint az elso válaszolö!:)

Ma pont jobb napom van eddig!!!😶😊😊


8+3hkm

2017. aug. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja es az a kerdesem h normális ez? Te megszulted a babat vagy baj volt?
2017. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia, igen most egy hete aug 4-én megszületett a babánk :)
2017. aug. 11. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!