Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem jött meg a vérzésem, rá 4...

Nem jött meg a vérzésem, rá 4 napra barnás vmi, ami most 3 napja enyhébb vérzés-félévé változott. Néha van, néha semmi, nem görcsöl a hasam, inkább mintha húzódna.3hete csináltam tesztet, negatív lett, a most szombati és a mai pozitív. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Most ez mit jelent?Ha terhes vagyok, akkor 1-2 hetes lehetek, ugye?Orvosom azt mondja, ez vagy beágyazódásos vérzés, vagy vetélés lesz, de akkor meg annyira korai, hogy nincs teendő.Valakinek hasonló tapasztalata?Elég, ha jövő héten csinálok egy tesztet újra?Hüvelyi uh-n azt mondja az orvosom,ilyen kis terhesség még nem is látszana.S. O. S. ,nagyon aggódom!
2008. okt. 6. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit most csinálhatsz, hogy segíted a babádat: pihensz, pihensz, pihensz és fekszel.Nem emelgetsz, "takarékra" teszed magadat! Szedj MagneB6-ot (3x2) és C-vitmanint. Mindkettő segíti a baba megtartását. Remélem nem lesz baj, és megerősödik a babád a pocidban!!!

A terhességtesztek az esetleges vetélés után még két hétig is pozitívat mutatnak, mert a HCG szint sokáig kimutatható a szervezetben.

Ha nem jött meg a vérzésed, akkor minimum 4 hetes terhes vagy. Én a hatodik héten véreztem (innen a jótanács), addigra már volt szívhangunk is. Kaptam gyógyszert és kényszerpihenőt írtak elő. Mostanra 20 hetes vagyok. Hasonló jó kimenetelt kívánok Neked!!

2008. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor hogy lehetett a 3 hete végzett teszt negatív? Ezért gondolom, hogy csak 1-2 hetes lehetek.

Köszi a választ, megpróbálok mindent, nagyon szeretnénk babát.

2008. okt. 6. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy min. négy hetes terhes mert a terhességet nem a fogantatástól hanem a mensi első napjától számolják. Mensitől mensiig jó esetben négy hét telik el. Ha nem jön meg akkor már négy hetesnek számítasz.Most már az ötödik hétben vagy. Három hete azért volt negatív a teszted, mert akkoriban még csak a peteérésed volt, tehát semmiképpen nem lehettél még terhes. A vérzés sajnos tényleg jelenthet vetélést, de nem feltétlenül.Az orvosodnak pedig igaza van

,ez még nagyon korai terhesség,bár szerintem a petezsákot már lehet hogy látná. Pihenj sokat!

2008. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg terhes vagy.

A teszt van, hogy csak később lesz pozitív, hisz ahhoz elég HCG hormonnak kell felhalozódnia a szervezetedben. Ez elviekben a beágyazódáskor kezd el termelődni, de mindenkinek más a hormonszintje. Van, akinek csak a 8. héten lett pozitív a tesztje. Hamarabb látta a kicsit UH-n és csak utána lett zebrás tesztje.

2008. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, közben voltam orvosnál, és hat hetes, méhen kívüli terhes voltam, azért véreztem. Haza sem engedett vizsgálat után, másnap reggel megoperáltak, mert akkor már életveszélyes volt, belül is vérezni kezdtem a hasüreg felé.

Most itthon lábadozom és próbálok pozitívan gondolkodni.

Köszönöm a segítséget, nagyon szép terhességet és babát kívánok.

Anita

2008. okt. 21. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!