Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora az esélyem a terhesség...

Mekkora az esélyem a terhesség sikeres kihordására? (az orvos szerint kevés, csak nem tudom, hogy ezt mire alapozza és hiába kértem, nem indokolta)

Figyelt kérdés

- 29 éves vagyok (a férjem is ennyi)

- mind a ketten egészségesek vagyunk, pár hónapja volt teljes kivizsgálás+labor mind a kettőnknek, amin tökéletesek voltak az értékeink

- Nem voltam még terhes, nem volt se vetélésem, se abortuszom

- 6+4 hetes terhes vagyok, szívhang van, jó helyen van beágyazódva, szikhólyag és embrió mérete a terhességi kornak megfelelő, a szikhólyag nem aránytalan, pont olyan, mint kell

- vitaminokat évek óta szedem

- normál testalkatom van, se hajszálvékony nem vagyok, se husi


Szerintem abszolút indokolatlan az orvos pesszimizmusa, de ha tévedek, akkor kérlek, segítsetek megérteni, hogy mi a hiba, mert én nem jövök rá. Valóban nem sok az esélyem?


2016. dec. 9. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele, de válts orvost. Vagy valami félreértés van köztetek, de ilyet ok nélkül nem szoktak mondani. A leírásodban semmi nem indokolja, hogy ezt mondja.
2016. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján semmi baj nincs. Nyugodj meg. :)


Nekem annyi volt, hogy a terhesseg elején egy alkalommal egy másik orvoshoz kellett mennem (helyettesítés miatt), s ő a kezdési súlyomra azt mondta, hogy túl alacsony. A testömegindexem egyébként normál értékű. Ő egy idősebb úr volt. Lehet, régebben mások voltak az átlagos értékek. Esetleg nálad is ilyesmi állhat fent... Ezért mondhatta.

2016. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Először is gratu a Babuhoz és sok boldogságot.


Figyu, normális, hangsúlyozom NORMÁLIS ORVOS ILYET NEM MOND OK NÉLKÜL.

tehát 2 lehetőség van.

1., a dokid egy here , és szeret riógatni embereket ok nélkül.


2., tényleg valahol elhaladtatok egymás mellett a kommunikációban, ezért van egy félreértés köztetek.


A leírtak alapján problémamentes terhesség elé nézel...


Én azt mondom menj egy másik dokihoz.

Már csak megnyugvásképpen is!

És ne idegeskedj , neked most a legfontosabb a nyugalom !

2016. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratu a babához.


Másodsorban valami nagyon nem kerek a történetedben, mert ha valóban minden ok, akkor nincs az az orvos, aki ilyet csak így kijelentsen.

Szerintem valahol tényleg elcsúsztatok a kommunikációban. Vagy félreértettél valamit, vagy ha erre való utalás szerepel a leleteden (pl veszélyeztetett terhesség), akkor valóban valami problémát látott, és feltétlenül kérdezd meg, hogy pontosan mi a helyzet.

2016. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A leirtak alapjan ez egy normalis terhesseg. Nem ertem, h a dokid mire alapozza ezt a pesszimizmust. Nem magyarazta meg? Ha ennyire nem lehet vele kommunikalni, akkor en orvost valtanek a helyedben.

Nekem abszolut eselytelennek tunt az egesz terhessegem, m a 11 heten egy nagyobb verzesem volt es az elozo doki azt mondta, h elveteltem. 1 hettel kesobb derult ki, amikor orvost valtottam, h meg terhes vagyok, raadasul ikrekkel...Most makk egeszseges 2 es fel eves kis energiabombak :)

2016. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat :) A teljes kivizsgálást tavaly direkt azért csináltattuk, mert tudatosan készültünk a babavárásra. Miután minden leletünk készen volt, konzultáltunk a magán nőgyógyászommal, hogy mi az oka annak, hogy nem jön a baba. Ő akkor azt mondta, hogy a leletek alapján "minta pár" vagyunk, mert senkinek semmi baja, mind a ketten makk egészségesek vagyunk, nekem is az anatómiai szakkönyvekben leírtak alapján néz ki a berendezésem, vagyis még csak hátrahajló méhem sincs, hogy az nehezítené a dolgot. SEMMI, de tényleg SEMMI bajunk! 29 évesen azért még öregnek sem számítok. Kérdeztem, hogy ezt az állítást mire alapozza, de csak megrántotta a vállát. Egyébként nyugdíjas korú férfi. Csak arra tudok gondolni, hogy szenilis, mert komolyan semmi bajom. Biztos, hogy másik orvost keresek.
2016. dec. 9. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is gratulálok! :)

Másodszor pedig nagyon jól teszed, ha orvost váltasz. Nem sok mindent tudnunk meg a leírásodból, de ezen infók alapján nincs semmi oka annak, hogy ne tudnád kihordani rendben a babát... Én veszélyeztetett vagyok az első perctől,mert előző babám 33. héten jött teljes lepényleválás miatt, de még soha véletlen se mondta a dokim, hogy ne tudnám végigvinni. Azt mondta, hogy nem lesz egyszerű (egyéb egészségügyi problémák is vannak). Sőt! Sokszor megyek hozzá feleslegesen, mert mindig azt hiszem baj van, de még ő nyugtat engem! :) Nem hogy ijesztgessen...

A legfontosabb, hogy emiatt ne idegeskedj. :) És mindenképpen válts orvost!

Boldog babavárást! :)

2016. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok!

Én nemrég voltam kórházban visszatartáson, görcsök miatt kerültem be. Egyik este szintén felerősödtek, az akkor ügyelő orvos megvizsgált és közölte hogy már nem csak a külső és a középső méhszáj van nyitva hanem a belső is. Másnap reggel bejott a saját fogadott doktornőm aki pedig közölte hogy a belső szépen zárva van, nem fér át rajta az ujja. Nem is értettem hogy akkor egy férfié hogyan. Egy éve ilyenkor pedig elkezdtem vérezni fogamzásgátló mellett. Az első doki ki akart kapartatni (21 vagyok, és most lesz az első baba) és duplán akarta szedetni a fogamzásgátlót, a második doki leakart állítani róla és egy sokkal erosebbet írni. Végül elmentem magánorvoshoz aki közölte hogy volt egy cizsztam kifakadt és a hormonvaltozas miatt volt vérzés. Ezzel csak azt akarom mondani hogy (már bocsánat) nagyon sok hülye orvos van. Szóval próbáld meg tisztázni a dokival hátha csak félreértés volt. De ha nem akkor keress valaki mást akibe jobban megbízol. Hidd el sokat fog számítani a későbbiekben. :)

2016. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az en volt orvosom az első 12 hétben mindig csak feltételes módban beszélt a babáról, pedig minden normális volt. Meg hogy még ne is beszéljünk a szülésről, a későbbi vizsgálatokról, mert még korai.

Igaz, én eléggé benne vagyok a korban, de úgy éreztem, feleslegesen stresszel. Nem volt idős doki, csak egyszerűen ilyen volt a stílusa.

Azóta máshoz járok. Valóban van sok probléma, köztük komoly is. Még azzal kapcsolatban is azt mondta, csak azért küld plusz orvosokhoz, konzultációra, stb, hogy felkészüljünk előre, kell -e a szüléshez extra segítség. Egy szóval nem mondta, hogy nem lesz sikeres a terhesség, hogy baj lesz a babával. Sőt, mindig nyugtat, ha én nagyon elkeseredem.

Még időben vagy, valts orvost! Nagyon fontos egy szakszerű, megbízható orvos, akivel egy hullámhosszon vagytok.

Semmi baj nem lesz! Boldog babavárást!

2016. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértés, felfokozott hangulatban van, és rosszul értetted, amit mondott.

Tény, hogy a jó eredmények sem garantálják, hogy megmarad a baba. Az sem, hogy van szívhang. De ha eljutsz a 12. hétig, más sokkal nagyobb az esély. De még akkor is történhet bármi. És nem azért, mert bajod lenne vagy mert 29 vagy, hanem mert ez ilyen. Szerintem ő is csak arra gondolhatott, hogy azért ez még nem 1000%.

De remélhetőleg nem lesz igaza. :)

2016. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!