Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora az eselye annak, hogy...

Mekkora az eselye annak, hogy ikreim lesznek?

Figyelt kérdés

Édesápàmnak van 2lánya ők ikrek. Fél testvéreim. Én is iker vagyok. Edesanyàm unokaöccsének is ikrei vannak. Szerintetek mennyi az eselye annak,hogy ikreim lesznek?

22/L


2016. dec. 11. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
50%
2016. dec. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Az ikerterhességre való esély kizárólag anyai ágon öröklődik, annál is csak a kétpetéjű ikrekkel való terhességre való esély, mivel az egypetéjű ikrek mutáció révén jönnek létre, aminek nincs köze a genetikához.


Tehát az, hogy apukádnak egy másik nővel ikergyerekei vannak, hozzád ilyen szempontból nincs semmi köze, és annak sem, hogy anyukád unokaöccsének is ikrei vannak.

Annak viszont van jelentősége ebből a szempontból, hogy te is egy ikerpár tagja vagy. Kérdés már csak az, hogy egy-vagy kétpetéjű ikrek vagytok.

Ha egypetéjű ikrek, akkor semmivel nincs nagyobb esélyed az ikerterhességre, mint egy átlag nőnek.

Ha kétpetéjű ikrek vagytok, akkor viszont lehet rá nagyobb esélyed, de ez még nem garantálja azt, hogy valóban ikreid is lesznek.

2016. dec. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ikerterhesség Női ágon öröklődik.. Szóval ha édesanyád részéről voltak ikrek a felmenők között akkor van Rá esély.. Az nem számít hogy apud 2 nőnek is ikreket csinált. Pont olyan nőket fogott ki akik hajlamosak az ikerterhességre... Magyarul NEM a férfin múlik az hogy ikreid lesznek vagy sem
2016. dec. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy az ikerterhességre való hajlam egy generációt ugrani szokott, tehát genetikailag akkor van esélyed rá, ha nagymamádnak volt ikerterhessége. Ha anyukádnak lett volna, akkor most ez nálad kimaradna.
2016. dec. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te anyai ágon kaptál ikergént, így nagyobb esélyed van mint másnak.

Nálunk sehol nem voltak ikrek a családban, mégis kétpetéjű ikreim fogantak, jó nagyot is néztem. (idősebb anyai életkorban megnő a többes fogantatás esélye, mert előfordul,hogy több petesejt is megérik egyszerre).

2016. dec. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
#2-es, annyit javitanek, h minden fajta ikreterhesseg mutacio, de a ketpeteju genetikai eredetu. :) Egyebkent igen, igy van; anyai agon oroklodik. Amugy csak mellekesen megjegyezem, h az en csaladomban nincsenek ikrek a felmenoim kozott, viszont nekem ketpeteju ikreim lettek :D Szoval teljesen zsakbamacska :D
2016. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a testvereim 2petejuek es mi is azok vagyunk. :) köszönöm az ertelmes valaszokat. :)
2016. dec. 12. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!