Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg 7 hetes terhes...

Jelenleg 7 hetes terhes vagyok. Védőnőhöz másfél hét múlva kell mennem, akkor tud fogadni. A vérvételre a beutalót ő adja, vagy majd a háziorvos?

Figyelt kérdés
Az első vérvételre hány hetes korban szoktak általában menni? Nem késő a 9. héten? Mert így kb. akkor jutok majd el.
2016. dec. 12. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Beutalót a háziorvos fog adni.

Nem késő, pont jó időben vagy, én a 9.héten mentem nőgyógyászhoz, és a 10.héten mentem az első vérvételre.

2016. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én most voltam a védönőnél, 11 hetes vagyok, a vérvételt a 12. héten csináltatom meg. Nem szólt be senki emiatt. Nálunk (sima tb ellátás) 12. hétig kell megcsináltatni elvileg ezeket (ekg, vérvétel, védőnő, házidoki, fogász), de pl. a fogász nekem csak januárra adott időpontot.
2016. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő ad beutalót vérvételre a háziorvoshoz. Rajta van, hogy mit nézzenek meg és a háziorvos a levett vérrel együtt küldi a vizsgálatkérő lapot a laborba.
2016. dec. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is 7 hetes vagyok, nekem a vérvételre a nőgyógyász adott beutalót. Védőnőnél is voltam, de ő csak a kiskönyvet állította ki.
2016. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaa, az kimaradt, hogy az sztk-s rendelésekre pedig a kiskönyvbe ír a háziorvos egy örök beutalót, azt minden vizsgálatnál elfogadják.
2016. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-ös írja, a kiskönyvben lesz a beutaló, ami minden vizsgálatra feljogosít az sztk-ba.
2016. dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy a nőgyógyász vagy a háziorvos ad beutalót. Nekem mindig papírt ad, nem a kiskonyvbe ír beutalót.

9. Héten meg abszolút nem késő, én már betöltött 11 hetesen jelentkeztem a védőnőnél, vérvételen utána voltam, és jó volt az úgy.

2016. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 7 hetesen voltam a védőnőnél és a háziorvosnál. (Háziorvos adta a beutalót a laborba) Jövő héten megyek a vérvételre, akkor leszek 9+5 napos.

Nem késő és nem lesz baj belőle. Egyébklént is mit tehetne az orvos? Nem enged tovább a második trimeszterbe addig, amíg nem lesznek meg időre a vizsgálataid? :)

2016. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincs beutaló a kiskönyvben. A házidoki írta, de nem volt túl boldog tőle, hogy neki kell dolgoznia, a nődoki meg elrakja a pénzt.
2016. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő adott minden beutalót, háziorvoshoz csak az EKG miatt kellett mennem egyszer. Érdekes, hogy mindenhol máshogy van.
2017. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!