Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35+3 hetesen ez nagyon kicsi...

35+3 hetesen ez nagyon kicsi súly?

Figyelt kérdés
1990grammot mért az orvosom. Lepény, oxigén ellátottság jó. Nem dietazom nem koplalok, amit kívánok megeszem. Tudom hogy nem pontosak ezek a mérések, és hogy még hízhat. Csak így is bent voltam már a kórházba vissza tartason, és félek hogyha abba hagyom a gyógyszerek szedeset és előbb megszuletik kis súlya lesz. Volt már valaki így?
2016. dec. 14. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
+/ - 500 gram elteres lehet a meresben. 35 hetesen egy ket kilos gyerek egyaltakan nem kicsi, ne aggodj.
2016. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha jo a lepeny, akkor jo esellyel heti 200 g-ot hizik meg a szulesig, de hizhat tobbet is, a 200 g nem extrem eset, hanem altalanos.

Ez annyit tesz, hogy kiirasra kb 3 kg lehet, ami nem keves.

Plusz nyilvan benne van meg a tevedes lehetosege, ezek a meresek sohasem pontosak.


Van, aki atlagosan 4 kg-os babakt szul, mas pedig 3 kg alattiakat, nincs ezzel semmi gond. A baratnomeknel pl mindharom gyerek 2600-2800 g kozotti sullyal szuletett idore, teljesen epen es egeszsegesen, rovidek is voltak, igy igen formasak. Genetika gondolom.


Az lenne a gond, ha a lepeny mar nagyon meszes lenne es nem szallitana a vert a magzathoz rendesen. De az esetedben ilyesmirol nincs szo, a szuletesi suly pedig egy dolog. Qz a lenyeg, hogy egeszseges.

2016. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orvos megvizsgálta a köldök áramlását is, meg az oxigén ellatottsagot is, és direkt rá is kérdeztem hogy a lepény szállít -e megfelelő tápanyagot. Ugyanis a kórházban az egyik kismamának nem vették esze hogy az utolsó 3 hétben nem fejlődött megfelelően a babája. De azt mondta hogy ezekkel minden rendben, ezért nem is értem hogy mitől lehet ez. Most meg próbálok többet enni illetve bizom benne hogy tényleg kozrejatszik az is hogy nem teljesen pontosak a mérések. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. dec. 14. 15:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ennyi idősen és ekkora súllyal születtem. Ne aggódj:) Még ha holnap meg is szülnél, már az sem lenne baj:) - és ha nincs jele koraszülés veszélyének, a kiírt időpontig is sokat fejlődik még a kicsi!
2016. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol mert te tobbet eszel nem lesz dagibb a babad. O csak annyit vesz el amennyi neki kell.

Ezek a meresek meg amugyis allando jelleggel tevednek.

2016. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is úgy tudom hogy mindent elvész ami kell neki. viszont az orvosom mondta hogy egyek jó tápláló kajákat,édességet, amit csak megkivanok. Bár eddig sem koplaltam, de úgy gondolom az se tesz jót ha felhizlalom magam plusz 30-40 kilokkal.
2016. dec. 14. 16:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Mekkorának mérték a fejét, hasát, combját? Mert a súlybecslés az egy dolog, inkább az ilyen méreteit kellene nézni, hogy mennyire tér el az átlagtól.

A súlyát nézve tényleg kicsit kicsi, de ez így önmagában nem gond, attól függ hogy gyarapszik még a végéig. Nálam úgy volt, hogy a 30 hetes UH-on már 1-2 héttel le voltak maradva a méretei, akkor nézték, és nálunk is minden rendben találtak, jó volt az áramlás, a lepényen se volt semmi meszesedés, szóval láthatólag nem volt oka a lemaradásnak, mégis egyre jobban elmaradt a növekedésben, 38 hetesen 2100 g-mal született a babám. Egyébként teljesen egészségesen, és kint gyorsan be is hozta magát. Én is ettem rendesen, nem kellett diétáznom, 12 kg-ot szedtem fel.

Abban egyébként nem érek egyet a dokiddal, hogy édességekkel hízlald magad, attól nem fog jobban nőni a baba. Egyél rendesen, ha édeset kívánsz, akkor azt is, de ne azért ne tömd magad, hogy ő hízzon, mert attól nem fog.

2016. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kovetkezo 5 hetben meg siman hizhat egy kilot, 3 kilos ujszulott pedig teljesen normalis. De ha picit hamarabb szuletik es csak 2500 gramm lesz, hat akkor sincs igazabol semmi baj, ha egeszseges. Sokat szamit ilyenkor mar a genetika, meg ez csak becsles ugyebar. Ha az orvos szerint minden rendben, akkor ne aggodj. Nem egyformak a babak. Az en fiam 31 hetesen mar 2 kg volt, de o vegul 4200 grammal szuletett.
2016. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megneztem a méreteit, és össze hasonlotittam a " normál" méretekkel maximum 1-2cm eltérés van, de teljesen normális méretei vannak. Mondjuk amikor 4D-n voltunk akkor az ott lévő orvos úgy magyarázta hogy itt már inkább a genetika játszik, két felnőtt embernek is teljesen más pl a fej mérete. Ő akkor 1290grammot mért a saját orvosom 5 nap múlva 1100 valamennyit.
2016. dec. 14. 19:49
 10/12 A kérdező kommentje:

BPD: 8,46cm

HC: 29,42cm

AC: 27,92cm

FL: 6,46cm

Azt is tudom hogy nem középidőben fogant, mert eddig is kisebb volt egy héttel.

2016. dec. 15. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!