Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lesz nehéz ismét...

Mennyire lesz nehéz ismét dolgozni kisgyerekes anyaként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 év próbálkozás után végre sikerült teherbe esni. Voltak hormonvizsgálatok, spermavizsgálatok, stb. és mindig jó eredményeket kaptunk, de mégsem akart összejönni. Felmondtam a régi munkahelyemen, felvételiztem a doktori iskolába, fel is vettek, jelenleg másodéves PhD hallgató vagyok.

Csoda történt és teherbe estem :) épp 10 hetes vagyok és gyönyörűen fejlődik. Mindenünk megvan (lakás autó havi fizetés). Olyan két évem van még a suliból. A kötelező kurzusokat már megcsináltam, kb. csak pár kísérlet, meg a disszertáció megírása van hátra. A kísérleteket most csinálnám meg gyorsan, és a témavezetőm szerint megírhatom itthonról a disszertációt. Csak néha kell majd bejárnom megbeszélésekre, beszámolásokra, stb., olyankor majd a férjemre, vagy anyósra bíznám a gyerekünket (átlag 2 óráról lenne szó).

Attól félek leginkább, hogy miután elvégzem a sulit, kb. 2 éves lesz és nem tudom, hogy két éves gyerek mellett milyen nehéz lesz munkát találnom?

Persze tudom, ezt nem tudja előre senki, de hátha van valakinek pozitív/negatív tapasztalata. Mindenre fel szeretnék készülni.

Köszönöm a választokat. 25/L



2016. dec. 23. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjuk, hogy a szakmádban milyenek a munkalehetőségek és hogy hogy néz ki egy átlagos munkanap?


Ha a bölcsivel/ovival összeegyeztetjmhető a munkaidő és/vagy van segítség, akkor az átlagosnál nem nehezebb.

2016. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha családbarát a munkahely (akár a mostani, akár a jövőbeli), akkor nem lesz nehéz(legalábbis annyira). Ha lesz segítség akkor pláne nem.


Én annyira nem vagyok képben a munkakereséssel, mert 3 éve dolgozom ugyanott, ráadásul egy zárt közösségben, ahol igazából nincs semmi gond. A mi főnökeink abszolút megértőek, így hát a fene se tudja, hogy máshol mi van.

2016. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra vagy kíváncsi, hogy milyen egy 2-3 éves gyerek mellett elkezdeni dolgozni, hát elég nehéz. Nekem 2 volt a kicsi és 4 a nagy, amikor újrakezdtem. Elég nehéz volt, most is az, de az idő segít + az, hogy neked egy gyerek van.
2016. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, azt sejtem, hogy nehéz lesz mellette dolgozni. Elsősorban álláskeresésre gondoltam. :)
2016. dec. 23. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 3 gyerek mellől kerestem munkát, ráadásul új szakmában, igen kevés tapasztalattal (a régi egyáltalán nem volt gyerekbarát). Meglepetésemre 2-3 hónap alatt találtam olyan munkát, amilyet kerestem. Rendesen fel kell készülni a munkakeresésre is, jól megírni az önéletrajzot, stb, az sokat számít.
2016. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az en tapasztalatom sajnos az volt, hogy kisgyerekeskent hatranyban van az anyuka a nem gyerekesekkel illetve a nagyobb gyerekesekkel szemben.

A munkaltato tudja, hogy egy kisgyerek, foleg a bolcsi, ovi kezdetekor nagyon beteges, igy ketszer is meggondolja, hogy felvegye e az anyukat. Nekem pl a kisfiam kiscsoportban kb ket hetet betegeskedett, egy hetet jart oviba, majd megint osszeszedett valamit es maradt otthon. Nagyon nehez volt, de ahogy nott, az immunrendszere is erosodott es egyre kevesbe volt beteges.

2016. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!