Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A kisgyerekes szülők miért...

A kisgyerekes szülők miért nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Itt nálunk a cégnél az a módi, hogy aki gyed-es, vagy gyes-en van, helyette nem alkalmaz a cég senkit.


23-an vagyunk az osztályon, ebből 5-en vannak otthon a kicsi gyerekkel, van olyan nő is, aki már a 4-et szüli zsinórban, és otthon akar maradni még 5 évig anyagági pénzen, mire jó ez?


2013. aug. 24. 15:06
1 2 3
 1/30 petera6 ***** válasza:
55%

- mert (valahogy) megteheti

- mert kiteljesedett az anyaságban, szeret csak gyereket nevelni

- mert így látja jónak a saját és a gyereke szempontjából

- mert nem szeret dolgozni


Ezek tetszőleges kombinációja :)

2013. aug. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Arról nem a kisgyerekes anyuka tehet,hogya cég nem vesz fel ideiglenesen helyette senkit.


Nálunk úgy működik,hogy ha valaki elmegy szülni,előtte 1 hónappal már felvesznek valakit,őt betanitja,és addig ott van akit felvettek,amig az anyuka nem szól,hogy jönne vissza.

2013. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
És akkor miért megoldás éveken át otthon élni az állam, és a cég pénzéből?
2013. aug. 24. 15:13
 4/30 anonim ***** válasza:
63%
Persze, majd 1 évesen bevágja a bölcsibe a gyereket, csak azért, hogy neked kényelmesebb legyen.
2013. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%

bocsi de miért lenne ez baj???

Amúgy meg nekem a kérdésed nem tetszik..."A kisgyerekes szülők miért nem akarnak dolgozni?"

Szerinted a kisgyerekes szülők otthon nem dolgoznak???

Akkor vagy nincs kisgyereked,vagy sajnos nagyon rossz a felfogásod arról,ha valaki otthon van kisgyerekkel.Mert ez igenis munka,csak sajnos nem becsülik meg!!!

Nekem 2 kis fiam van és nagyon jól érzem magam itthon velük!Még szeretnénk egy 3. babát is.

És bocsi,de nem érzem azt hogy nem dolgoznék,vagy nem szeretnék dolgozni...mert most van kb fél órám amíg ülök,és gépezek,aztán ennyi a pihi idő....

2013. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%

Akinek nincs gyereke, miért fikázza állandóan a gyerekeseket?


2.-nak igaza van, arról hogy a céged kizsákmányoló, nem az adott anyukák tehetnek.

2013. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

Akinek jár a gyed, az már betett annyit az állam kasszába, hogy most otthon legyen addig ameddig akar.

Te meg komplett dilis vagy.

2013. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%

GYED-et nem azért kap,mert előtte lógatta a lábát,tehát nem az állam és az adófizetők pénzén van otthon,hanem megdolgozott érte.

A GYES más,az segély,de az most nem téma,neked a gyedesekkel van bajod.

2013. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nekem is van gyerekem, 2 évet voltam vele otthon, nem is tudom, nekem utána "hiányzott" a munka. Még 1 évet dolgoztam heti 20 órát, amíg megszokta a bölcsit, aztán vissza a régi kerékvágásba. Reggel apuka viszi 8-ra, délután 4-re meg érte megyek.


Nem bántom őket, csak érteni szeretném, miért jó egész nap otthon lenni?


Meg ez az "otthon is dolgozni kell", gondoljatok bele, a háztartási teendőket munka mellett is el kell, el lehet látni (vagy tán a dolgozó emberek nem főznek, mosnak, takarítanak?).

2013. aug. 24. 15:18
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

utolsó vagyok,bocsi de neked nagyon érdekes a felfogásod....miért mit gondolsz azért fejlődik és növekszik egy társadalom mert mindenki munkahelyen dolgozik???

Gondolod az nem számít,hogy szülessenek gyerekek és tisztességesen fel legyenek nevelve???

Igen,az állam támogatja az anyákat,és nagyon helyesen teszi,mert szerintem egy olyan gyerek,akivel rendesen foglalkoznak otthon,míg el nem kezd óviba,suliba menni,és utána is odafigyelnek rá építőbb tagja lesz a társadalomnak felnőtt korában!!

2013. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!