Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vércukorszin mellett...

Magas vércukorszin mellett volt aki egészségesen hordta ki a babáját?

Figyelt kérdés

Nyáron lettem 2-es típusú diabétesszel diagnosztizálva, mellet PCOS (emiatt túlsúly is társul).


Ma csináltam egy tesztet ami pozitiv lett -pedig az orvos gyakorlatilag kijelentette, hogy felejtsem el, ennyi cisztával és cukorbetegseggel nem fogok soha állapotos lenni, szedem a gyogyszert kovetem a diétát de meg igy is sokat kiugrik a vércukrom, átlagértékben olyan 8-9 korülire jön ki.

De pl. Evések után vagy reggel sokszor elkúszik 12-13-ig is.


Egyenlőre a diétát nyomatják meg hogy fogyjak nincs inzulin.


Ami igy szép is és jó is, de most ilyen szörnyű értékek + bogyó mellett állapotos vagyok. Holnap megyek a dokihoz, de félek ha megtartjuk valami baj lesz vagy elvetélek. Annyi rosszat irnak. Nem terveztük még, de jó helyre jönne és nem lenne se érzelmi sem anyagi akadály. Viszont az egészség miatf aggódom.


Valaki aki hasonlóan magas vércukorral indult (nyilván beállították gyorsan es utana normális volt?) és egeszséges bebinek adott életet? Most kb 2-2,5 hetes lehetek!


S holnap megyek a háziorvoshoz de ma totál elkenődtem. Nem tudom mi lesz, reménytelennek tűnik most minden.... Egyik percben orülök, másikban sírok.


2016. nov. 24. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

2-2,5 hetes nem lehetsz. Az utolsó menstruáció első napjától számítják a terhességi heteket, de ezt én sem tudtam míg nem lettem várandós. Én is IR, PCOS vagyok, a második terhességem első 2 hónapjában volt hogy 12-ig is kiugrott a vércukorszintem, de a 160ch diéta szépen rendbetette. Gondolom az elején akkora hormonváltozás indul be hogy amiatt is volt annyi kiugrás.

A diabetológián segíteni fognak. Nekem egészséges babám született, nem volt gond. Egyszer egy ilyen kiugrásnál elrohantam a nőgyógyászhoz hogy nézze meg jól van e a baba. Azt mondta nyugodjak meg, cukorbeteg kismamák is szülnek egészséges babákat. Ha gond lesz, azt észre fogják venni. Progeszteronod hogy áll úgy általában? Nekem mindig alacsony volt így kaptam pótlást amitől helyreállt a rend.

2016. nov. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, minden mást rendben találtak a nyaron, de a cukrom miatt aggódom, az elmult honapokban mar ugy ahogy kozelitettünk a jó irányba és az elmúlt kéthétben egyszer sem mértem 8 alatt.



De koszonom kicsit megnyugtattál. Mar csak remelem a bogyo se csinalt semmi kart. Jajj remelem minden rendben lesz delután.

2016. nov. 25. 07:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm terhességi cukorbeteg lett, és nagyon későn, a 30. héten vették észre. A cukrai 20 körül jártak akkor. Kapott inzulint, de jó, ha azzal együtt is 10 alá tudták levinni. Mégis egészséges babája lett, normális súllyal.

Tartsd a diétát nagyon szigorúan! Lehet, hogy neked is kell majd inzulin, ha már a kezdetek kezdetén is ilyen magas. A lényeg, hogy tudjanak erről, légy szem előtt és akkor minden rendben lesz!

2016. nov. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kis biztatás olyanokat talaltam hogy ha 7-nel magasabb javasolhatjak a terhessgmegszakitast is. Delutan megyek kedden kellett volna megjonnie mar van ket pozitiv tesztem. A ferjem is nagyon boldog, de ez az egy aggodalom bearnyekolta, nem akarok artani a babamnak ezzel. Koszonom mindketotoknek :)
2016. nov. 25. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Megszületett a Kisbabád? Minden rendben ment a terhességeddel, a cukor miatt érdekelne.
2017. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!