Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevit mellé még milyen...

Elevit mellé még milyen vitaminokat szabad szedni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha nincs semmilyen problémád, semmilyen vitamin vagy ásványi anyag hiányod, akkor általában semmi mást nem kell mellé szedni.

Sőt, ha valaki eleve nem vitaminhiányos, vagy nem szükséges, akkor terhesvitamint sem kötelező szedni egyébként. Bár nyilván bizonyos rendellenességek ellen jó, ha az ember szedi.

Amit meg az orvos esetleg szükségesnek tart, akkor majd ő megmondja, hogy még mit szedhetsz mellé. Van, akinek pluszban magnéziumot ajánlanak, másnak vasat, megint másnak pluszban folsavat. De ez egyénfüggő.

2017. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tèlen D ès C vitamint ajánlott nekem a dokim. Es a gorcsokre magneziumot. Fogorvosom Kálciumot
2017. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Semmilyet. Elég egyféle vitamin, ezek kombinált készítmények, és a túladagolásból nagyobb gond lehet mint ha nem szedsz semmit.
2017. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
3# a vitaminok nagy reszet nem lehet tul adagolni. Kipisiled.. ennyi. Van 1-2, amit tul lehet.de ritka
2017. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A D.E.K.A. vitaminok pl zsírban oldódnak és ezeket túl lehet adagolni, de ha figyelsz ezekre akkor más is szedheto, csak felesleges. Az elején ami több kell folsav, illetve én az elejétől szedtem omega 3-t. Később nagy dózisú magnézium kellett, illetve kalciumot is ettem mert diabétesz miatt le voltam tiltva a tejtermékek nagy részéről. A 24ik heti vérvétel után mar vas pótlás is kellett, amit viszont időben el kell tolni egymástól, mármint az asvanyianyag pótlásokat.


Ami viszont tok jó, h a 36ikheti eredményem olyan jó lett h előtte se volt sose olyan kevés csillagom, mindössze 2. Most szülés után meg beszedem a maradék vasam, plusz a vitaminokat is mert szoptatás alatt is kell a sok pótlás.

2017. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.de ha valaki figyel nem adagolja túl! :) en a Kalciumot azert szedtem, mert laktozerzekeny vagyok. Nem fogyasztok tejtermèkeket
2017. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!