Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy működik az orvos választás?

Hogy működik az orvos választás?

Figyelt kérdés

Még csak tervezzük a babát, de szeretnék képbe kerülni, mire eljön a vizsgálatok ideje.

Nem a lakhelyem szerinti kórházban szeretnék szülni, viszont arra gondoltam, hogy eleinte a vizsgálatokra járhatnék az sztk-ba oda is, egyrészt, mert helyben van, másrészt ingyenes. Mikortól érdemes a másik városban lévő sztk-t vagy magánorvost felkeresni? Egyáltalán időközben lehet magánorvosra váltani, elfogadják ezt a dokik?

Tényleg tanácstalan vagyok, nem szült még egy barátnőm se, akit kikérdezhetnék a témában.



2017. jan. 1. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én interneten olvastam utána orvosoknak és az alapján bejelentleztem az egyik magánrendelőjébe. Szimpatikus volt, elégedett voltam, így hát oda jártam. 10 hetesen mentem oda, a terhességet sztk-ban állapították meg. Van időd válogatni, én ettől sokkal későbbi orvosválasztásról is olvastam már. Kezdheted előbb az sztk-ban vagy kezdhetsz rögtön egy magánrendelésen vagy a kinézett kórházban, mindegy. Én a helyedben rögtön abba a városban nézelődnék, ahol szülni szeretnék.
2017. jan. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én neten néztem utána az orvosoknak (vélemények, tarifa) és magánrendeléseiknek, a legtöbbről van jó pár vélemény. Nálam szempont volt az is, hogy amúgy azon a klinikán dolgozzon, ahol szülni is fogok, bár még nem tudom, hogy felfogadom-e szüléshez, de ha igen, akkor ezt így a legegyszerűbb.

Az első két orvos akit kinéztem nem tudott vállalni, az egyikhez 1 hónapos várólista van és tök bunkó volt az asszisztense is, amikor hívtam időpont miatt, 3x hívatta magát vissza, mert 1. telefonáljak rendelési időben, 2. bár rendelési idő volt még nem volt benn, harmadjára felhívtam, akkor közölte, hogy egy hónap múlva van időpont. Helyben ismert, elismert orvos.

A másik pedig nyugdíjba ment idéntől (2017) kismamákat nem szívesen vállalt volna, ha nem tudja végigkísérni a terhességet, abszolút fair volt. Őt kolléganőm ajánlotta, 20 éve nála szült, azóta is hozzá járt.

A harmadik dokit barátnőim ajánlották (az egyikük ráadásul védőnő), neten is jó véleménnyel voltak róla, 1 héttel későbbre kaptam időpontot, elégedett vagyok vele, ráadásul a klinikán ő a főfő ultrahangos, szóval örülök, hogy hozzá mentem.


Kb. a 8. héten váltottam magándokira, előtte csak sima sztk-s vizsgálata mentem, a védőnőhöz is onnan küldtek tovább.

2017. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt nagyjából a terhesség fele után nem szívesen vállalják a lelkiismeretesebb orvosok, hogy átvegyenek úgy, hogy a szülést is levezetik.

Másrészt kérdezz rá, hogy a kinézett orvos melyik kórházzal van szerződéses viszonyban, mert csak őket engedik be az adott kórházba.


Nekem orvosom volt, a kórházba pedig azért mentem, mert oda volt szerződve, hiába volt a főváros túlsó végén.


Még egy dolog, mert sok ilyen sztorit láttam: amennyiben az orvos a szülésnél nem jelenik meg, akkor ne fizess. A hálapénz az elvégzett munkáért jár.

Nálam a fogadott szülésznő lépett le a szülésem előtt pár órával. Másnap bejött és kerülgette a forró kását. Elbeszélgettem vele, de nem nyúltam a táskámért. Egy idő után leesett neki, hogy itt nem terem babér és elsomfordált. Viszont aki beugrott helyettesíteni - mivel valóban elégedett voltam a munkájával - ő kapott pénzt.

2017. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!