Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak hogy könnyebben...

Mit csináljak hogy könnyebben legyen székletem? Szedem az espumisant de nem sokat ér, minden reggel eszek aszalt szilvát de az se,

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 11:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
22hetes vagyok
2008. okt. 8. 11:58
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Espumisan csak a puffadásra jó.Napi 2-3 liter tiszta víz vagy koffeinmentes tea,zabkása,zabkorpa kefirrel,sok gyümölcs és zöldség.Nekem ezek bevátak+ magvas vagy Graham kenyér,párolt mexikói zöld.keverék,kukorica konzerv.
2008. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken túl lehet a kismamáknak használni glicerines kúpot. Közvetlen wc-zés előtt kell feltenni, pár perc és ingert okoz.
2008. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem semmi nem vált be, se korpa, se kefír, se olívaolaj, rengeteget iszom, mindig ügyelek a 3 liter folyadékra, de az sem... Mondjuk én 14 éves korom óta kűzdök ezzel :( Én megkérdeztem az orvost, a Laevolac nevű gyógyszert javasolta, azt mondta várandósok is szedhetik és elolvastam a tájékoztatót, tényleg nem tiltja.. Nekem ez segít.. Boldog babavárást! 24 hetes kismami
2008. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlo problemaval kuzdok, nem ertem, sose volt ilyen gond, és most igen, pedig csak 19 hetes vagyok!


itt tettem fel hasonlo kerdest (bar nekem sajnos nagyon durva lefolyásu volt) [link]


kiprobaltam:

- laevolac szirup (tobbfelekeppen lehet hasznalni, gyors hashajto hatas, rendszeres, meg alkalmi, én a gyorsat hasznaltam, de nem hasznalt, pedig sok embernek igen..hat ez van)

- glicerin kúp .. bevallom neked, nekem ez se hasznalt, lehet rosszul hasznaltam :( tiz perc mulva kikakiltam a kupot, és még ott ultem tiz percig szekelesi ingerrel, ugy, hogy semmi sem jott (egy nagyon pici, koromnyi kaki talan)..gondoltam rosszul hasznalom, betettem meg egyet, es probaltam "tartani", de tiz percnel tovabb nem birtam, kijott, és eredmeny nelkul ultem a wcn, rossz volt. De a glicerin kup valoszinuleg hasznalni fog, csak en hasznaltam rossz idoben, vagy nem tudom (eleg tapasztalatlan vagyok ilyen téren)

- mozgás. még ez segít a legjobban, vagyis a kozerzetemnek jot tesz, egy nagyon picit puhítja a székletem, de nem annyira, hogy konnyebb legyen

- szilva, lekvar: nemtudom, sajnos nem birom megenni oket, de a nodokim tobbszor javasolta

- fecskendő: gyogyszertarban lehet kapni ilyen speci beontot, meleg vizzel beontod, és az fellazitja. manualis modszer, nem probaltam meg, de szerintem hasznalhat, egyik ismerosom eskuszik ra (neki ilyen fokuszalhato zuhanyzofeje van, és azzal csinalta)


mást még nem probaltam, danone activiat kezdtem el megint szedni, eszek sok gyumolcsot, iszok sok rostos gyumolcslevet, tejet, semmi sem ..

:(

2008. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
ÉLJEN.Végre van rajtam kívűl más is ,aki ismeri a Laevolacot.Már sokszor írtam,hogy a gyerekemnek ezt adtam,amikor a tápszertől szorulása volt és sokan úgy kezeltek ezért,mintha UFÓ lennék,pedig nagyon jó dolog.
2008. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban is küzdöttem hasonló gondokkal. Most a savanyúkáposzta leve segít(piacon kérünk a hordóskápihoz)1 bögrényi reggel. Glicerinkúp. És cappucino szintén reggel. Na ezek amik nekem bejönnek. A káposztalét tényleg ajánlom, mert szilvalekvár-joghurt-ilyenek nekem se segítettek, de ez az egy igen. Sok szerencsét!
2008. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Guttalax cseppek!nekem nagyon bevált
2008. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!én glicerines kuppot használtam, nekem az vált be.Próbáld ki!Bár nekem abszolút nem volt székletem az első hónapokban, és a kupptol minden nap tudtam kakilni.

Gratula a babóhoz, 36 hetes kismama!

2008. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

De örülök ennek a kérdésnek, ugyanis én is ezzel szenvedek, de itt sok jó tanácsot olvastam. Köszönöm a kérdés feltevőjének a kérdést!

24 hetes kismama

2008. okt. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!