Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetesen méhnyakrák szűrés?...

15 hetesen méhnyakrák szűrés? Szabad csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Idén márciusban volt méhnyakrák szűrésem, de a doki tegnap kijelentette, hogy következő alkalommal lesz szűrés. Az asszisztens foggal körömmel tiltakozott, már éppen csak minden hülyének el nem hordta az orvost, hogy nem szabad csinálni. Kinek van igaza?
2017. jan. 5. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Talán tavaly márciusban.

És nem hogy szabad, de határozottan ajánlott is, terhes immungyenge állapotban könnyen kialakulhat méhnyakrák. Az állami terhesgondozásnak is kötelező része.

2017. jan. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Furcsállom, mert még nem járt le az 1 év. Esetleg ezt említsd meg...
2017. jan. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Evente kell egy szures. Nekem 7-8 hetesen volt mindharom alkalommal.
2017. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetes kismama voltam, amikor lejárt az egy év, a 12 hetes vizsgálatkor csinálták meg minden probléma nélkül.
2017. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem is első vizsgáltkor(6-7 hetesen) megcsinálta mindig a doki,semmi gond nem volt belőle..
2017. jan. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan meg lehet csinálni, az asszisztens meg ebbe ne szóljon már bele.
2017. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Asszisztens szerintem azért ellenkezett, mert még nem járt le az 1 év az előző vizsgálat óta.
2017. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én előtte évben pont kihagytam (pedig mindig megyek).

12. hétig SZTK-ba jártam, nem érdekelte a dokit, van-e érvényes leletem.

14 hetesen mentem először magánhoz, az volt szinte az első kérdés, mikor voltam rákszűrésen.

És meg is csinálta rögtön a kenetvételt.


Lehet azért akarja most a doki, mert márciusra már több hetes leszel, ne akkor bolygasson kenetvétellel. Miért nem kérdezted meg?

2017. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Terhesen nem ajánlott és nem is csinálják. Nem bolygatják meg ilyenkor a méhszájat
2017. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem csinálják!
2017. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!