Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császáros anyukák más is járt...

Császáros anyukák más is járt így?

Figyelt kérdés
26 hetes babás vagyok és 2 hete fáj a belső hegem(császár)!El is küldtek uh-ra ahol azt mondta a doki,hogy el van vékonyodva,3,6 mm volt.Azóta is folyamatosan fáj.Másnak is fájt így akinek el volt vékonyodva?Második várandósságom.Befeküdni nem tudtam,mert párom külföldön dolgozik és egyedül vagyok a lányommal!Nektek hogy alakult a szülés?Nekem azt mondta a doki,hogy tuti császár lesz!Szétrepedhet a heg?A nővér azzal ijesztgetett,hogy nem húzom ki a 36.hétig!eléggé meg vagyunk rémülve!Igyekszem sokat feküdni.szedem a magnéziumot,csak jó lenne olvasni mások tapasztalatát!Kritikusok,OFF-olók és kötekedő bunkók kíméljenek!Köszönöm!

2017. jan. 7. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt a heg vastagsága és a repedés kockázata nem függ össze.

Másrészt a fájdalom nem előjele a repedésnek. OKozhatja összenövés is.

Harmadrészt a nővér szánalmas, hogy ijesztget valakit, ráadásul ok nélkül.

Sokadrészt pedig nincs olyan, hogy valakinek a 26 héten meg tudják mondani, hogy mit bír el a hege és mit nem, ahogy az orvosod sem azért akar császárt, mert indokolt, hanem azért, mert kényelmes.


ŐSzintén? Orvost és szülésznőt váltanék és megbeszélném ezt egy ehhez értő orvossal. Én is beszéltem vagy 5-tel mielőtt választottam a második szülésemhez, és lehetőleg olyat kerestem, aki nem siet haza műszak után, ért a császáros előzményhez, és nem ilyen lelketlen, mint akiket itt leírtál.

2017. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyet értek az elsővel.Vastag heg is szétválhat és vékony heg is kibírhatja a szülést.Ezt előre SENKI nem tudja megmondani.Sajnos a legtöbb kórházban császár után automatikusan császároznak,mert lehet rémisztgetni a kismamát és szó nélkül kés alá fekszik,a dokinak meg kényelmes,mert beprogramozza egy olyan napra amikor amúgy is bent van.

Keress rá facebookon a VBAC támogató csoport Magyarország csoportra.Írj egy adminnak bemutatkozást és felvesznek.Ott sok hasznos infót találsz ami meg fog nyugtatni.

2017. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy olvastam, hogy 7,5 mm-es belső heg alatt császár, mert nem kockáztatják, hogy szülés közben szétszakadjon minden.

Hallgass az orvosodra, ezt nem viccből szokták javasolni.

Pihenj sokat, mást nem tehetsz, nem lesz semmi baj.

2017. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Sajnos én is így tudom!Ami pedig azt illeti a császár nem kényelmes és egy doki sem csinálja szívísen,hacsak nem fizetnek érte.3 orvos nézett/vizsgált meg és mindhárom aggódott,ja és egyik sem fogadott orvosom!Senki nem volt lelketlen,sőt nagyon kedvesek és készségesek voltak.De köszönöm,hogy nem a kérdísre válaszoltatok!
2017. jan. 7. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:
már bocs, de a kérdező nem azt írta, hogy nem akarja a császárt másodszorra, hanem a hegszétválás miatt aggódik....
2017. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 3.nal fajt nagyon a hegem.

Pedig 7 ev van a 2. Es 3. Kozott.

38+4napon volt a csaszar.azt mondta utana az orvosom,hogy nem birta volna sokaig a fajasokat ha elindul a pici.

Es most ha hulyeseget irok,az orvosom utan irom.azt mondta egy atlagos heg 1-1,5 cm.nekem 2-3mm volt a csaszarkor.

Nem is ajanlott tobb babat.

En szerencsere tudtam sokat pihenni,mert a nagyok napkozben nem voltak itthon.suliba apukajuk,vagy anyukam vitte hozta oket legtobbszor.itthon meg ugyesen elvoltak,megertettek mar,hogy pihennem kell.

2017. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6. válaszoló,köszönöm az értelmes és kimerítő választ!Mi attól félünk,hogy mivel már most ilyen vékony a heg és nagyon fáj,tényleg hamarabb fog jönni az öcsi!Több gyereket nem szeretnénk,(sajnos az egészségi állapotom nem is engedné)így valószínű elköttetem magam.A lényeg,hogy ezek szerint a fájdalom normálisnak számít!Igyekszem pihenni,de nem egyszerű!
2017. jan. 8. 11:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, honnan tudni, hogy a heg fáj?

Mármint milyen érzés?

Én is császáros voltam az elsővel, most járunk mi is a 26.hétnél,néha nekem is szúr,fáj, belenyilall, de nem tudom, hogy a heg-e.

3as válaszoló vagyok.

2017. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem olyan érzés,mint mikor császár után felkeltettek és mintha egy izzó kést húznának végig a hasamban!Nem kellemes!
2017. jan. 9. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!