Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen, betegen munka, vagy...

Terhesen, betegen munka, vagy táppénz?

Figyelt kérdés

Náthás vagyok, egy hetet itthon voltam táppénzen. Csütörtökön úgy tűnt, hogy javulok, de most ismét hőemelkedésem van. Az orvos biztos kiírna még egy hétre, de lelkifurdalásom is van, hiszen szabival együtt már egy hónapja nem voltam munkában. Előtte sokszor elkértem magam munkából túlóra levonással vizsgálatokra (volt pár túlórám, amiket nem kifezettetni akartam, hanem szükség esetén lecsúsztatni). Most már kezdem úgy érezni, hogy nagyon problémás vagyok. Folyton valami vizsgálat, vagy védőnőhöz kell menni, fogorvoshoz, stb (mindenféle intéznivaló és terhességgel kapcsolatos vizsgálat). Nem akarom, hogy szúrjam anfőnök szemét. És akkor most megint ez a betegség... ti mit tennétek? Maradnátok táppénzen, amíg meg nem gyógyultok, vagy mennétek inkábbb dolgozni?


Plusz kérdés: ti mennyit hiányoztok a baba miatt melóból?


2017. jan. 7. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Én is így éreztem, mindig rohantam munkába orvosi vizsgálat után...

görcsöltem de bent maradtam dolgozni.


DE! Ez nagyon rossz! Ne kockáztasd a saját és a babád egészségét.


tehesen alapból gyenge az immunrendszere az embernek. Ne menj be, mert lehet rosszabb lesz ha nem pihened ki, lehet elkapsz meg valamit és akkor megint otthon pihenhetsz 2-3 hetet.

Inkabb ezt az egyet pihend ki szépen.


Szedj C vitamint 500-asat.

a magzatra nincs káros hatása, csak igyál mellé több vizet.

2017. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Terhességgel összefüggő vizsgálatokra kötelesek elengedni munkaidő terhére, nem pedig a saját károdra! Amúgy maradnék, amíg meggyógyulok.
2017. jan. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos maradnék. Karàcsony előtti hónapban bevàllaltam 30 óra túlóràt. Először kis nàtha volt,aztàn kistorokfàjàs,karàcsonykor kis hőenelkedés. Januàrban mentem ugyanúgy mondvàn ezt ki lehet bìrni.

Sose csinálnék ilyet. Sokan köhögtek, fújtàk az orrukat az első napon januàrban... Még aznap este 40° körüli làzam lett,arcüreg, fül és gégegyulladàs... Amitől elkezdtem görcsölni,attól meg a méhszàj kinyìlni...2 ujjnyinál szerencsére megàllt... De rosszabb esetben 24 hetesen szülhettem volna...

Annyit értem el mindezzel, hogy az utolsó majd 4 hónapot szigorú megfigyelés alatt kb fekve töltöttem tàppénzen.


Biztos, hogy nem kockàztatnàm egy percig sem az egészségünket. Lehetett volna rosszabb is. A doki szerint ha kifekszem az enyhe megfàzàst decemberben mondjuk 2 hét alatt,akkor nem fertőzödtem volna rà és valószìnüleg az amúgy is terhességtől legyengült immunrendszeremet nem terhelem annyira túl,hogy kb teljesen bekrepàl. Terhesség végéig volt folyamatosan vmi bajom. Hugyuti fertőzés, gomba,nàtha... màr nem tudtam meggyógyulni, pedig 3 kúra antibiót szedtem végig.


Azt mondom inkàbb 2 hét otthon, mint tönkretenni magad.Meg a főnöknek is jobb, ha most hiànyzol plusz egy hetet, mintha nem tudsz többet menni.

(Persze mindenki màs, de terhesen a hőemelkedés sem jàték!)

2017. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

"Terhességgel összefüggő vizsgálatokra kötelesek elengedni munkaidő terhére, nem pedig a saját károdra!"


Helyesbitsunk : a kötelezőnek tartott vizsgálatokra, tehát pl babamozi nem ilyen.

2017. jan. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Maradj otthon!! A babád és a saját egészséged fontosabb, minthogy a főnököd esetleg húzza kicsit a száját.

Kötelező vizsgálatokra pedig kötelesek elengedni, ha munkaidőben tudnak csak időpontot adni.

Kedves # 4-es kommentelőnek nem tudom, hogy jött a képbe a babamozi, de valamit muszáj volt befröcsögnie.

2017. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%
Példának írtam, drága utolsó. Nem sok kötelező vizsgálat van Magyarországon a terhesség alatt. Azokra kell elengednie. Maganorvoshoz pl szintén nem.
2017. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem veszekedni szeretnék, de azért akad elég sok, SZERENCSÉRE.


"A kismama a terhesség alatti orvosi vizsgálatok időtartama alatt mentesül munkavégzési kötelezettsége alól." Dr. Frei Anita ügyvéd, mediátor

[link]


Labor háromszor, egyszeri fogorvosi és háziorvosi látogatás, cukorterhelés, az UH-k (12., 18., 31., 36. héten), a vége felé NST, POSE.

És még ott van a védőnő és a terhesgondozás.

Persze ha a saját kedvtelésünkre elmegyünk babamozira, az nem tartozik ide, de a kérdésben nem is erről van szó.


Nálunk a kötelező UH-n van 4D is, úgy is mutatja az orvos a babát, adnak képet is egy ezresért, szóval mi például nem is megyünk külön "babamozira".

2017. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Na meg egyszer; a KÖTELEZŐ vizsgálatok idejére mentesül. KÖTELEZŐ. Arra is csaknem kizárólag a vizsgálat és az oda-vissza utazás idejére. Olyan nincs pl, hogy az orvos rendel 8-16ig, kismama munkaideje 14ig tart, az orvos a szomszéd utcában van, kismama meg lelep délben, mert orvoshoz kell mennie.
2017. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, teljesen igazatok van, hogy most a munka másodlagos, csak valahol az is nagyon erősen bennem van, hogy nem szeretném a kollégákat terhelni, hiszen az én munkámat most köztük kell szétosztani :( Aztán az is zavar, hogy február első hetében szabira fogok menni, mert a férjem 3 hetet külföldön lesz munkahelyi kiküldetésen és az egyik hetet szerdától vasárnapig kint töltök nála. Erre már megvettük a repjegyet, így nem akarom lemondani. Sok lesz így a hiányzás :/

A végére kicsit elkanyarodtunk a témától, de valaki írta, hogy a magánorvoshoz nem kötelező elengedni a kismamát. Na ez vicces lenne, ha így működne, mert én minden vizsgálatot magánorvosnál, magánkórházban csináltatok. Próbálok munkaidőn kívülre időpontot kérni, de persze, nem igazán megy, mert azokat az időpontokat kapkodják el leginkább. A magánorvosom ~500 méterre van az otthonomtól, a munkahelyem pedig majdnem 1 óra utazásra. Ha vizsgálatra kell mennem, akkor nem szoktam bemenni dolgozni, hanem otthonról dolgozom egész nap, mert szerencsére olyan a munkám, hogy ez megoldható. Egyébként vannak korábbról összegyűjtött túlóráim és eddig minden vizsgálat idejét levontam a túlóráimból, így hát azt sem használtam ki, hogy egyébként vizsgálatra el kellene engedniük puszira.

2017. jan. 8. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
# 8-as. Szó sem volt arról, hogy köteles lenne egész napra elengedni a munkáltató, nem tudom, hogy most ez megint hogy jött ide.
2017. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!