Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az jo a babának ha 40 hetesen...

Az jo a babának ha 40 hetesen kiveszik császárral? Ha meg sem indul a szülés még?

Figyelt kérdés

Kedden töltöm a 40 hetet. A dokim ugy tett , hogy csinálunk valamit ha addig nem indul meg. Azt tudni kell hogy már szültem egy gyereket császárral. El kezdett folyni a magzatvíz de nem volt fájásaim sem. Végül ki kelett venni. Meg elég nagy is volt nem hiszem , hogy meg tudtam volna szülni. Ja és nem is tágultam semmit 10 ora alatt.

Most azt mondja a dokim kicsi a baba ha gondolom megporbálhatom megszülni. Én szeretnék természetes uton szülni. De ha megint benézték és még us nagy a baba. Hát nem is tudom.

Most meg anyósom is higy csinálják megfelé a császárt mire várok!

Én nem szeretném ugy, hogy nem indul meg a szülés. Valami csak történjen. Hogy elinduljon egyáltalán. Ha meg megint nem tágulok, akkor nem hagy a dokim olyan sokáig mint az első szülésnél. Ugy beszéltük meg.



2017. jan. 8. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bízzunk benne, hogy az orvos tudja, mikor mit kell tenni, mi a jó a babának és az anyának.
2017. jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A babának a természetes úton történő születés a legjobb, és ha az valamiért nem tud megtörténni, akkor szerencsére van lehetőség a császárra. Próbálj sokat sétálni, mozogni, hátha beindul addig magától a szülés. Ha nem, akkor szokták beindìtani, gondolom erre célzott az orvosod is, és ha nem akar úgy jönni a baba,mert pl. megint nem tágulsz,akkor marad a császár ismét. A szülés beindìtásáról beszélj vele.
2017. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálad biztos jobban tudja az orvos.
2017. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Szia, en megvarnam, hogy magatol beinduljon az biztos. Termeszetesen ha nincs semmi baj, nem indokolja semmi. Amugy nalunk 41. betoltott heten inditanak. Az elso szulesemnel a nogyogyaszom az utolso vizsgalaton . 39+2 voltam, kezzel tagitott. Persze engem meg sem kerdezett. Onnantol kezdve vereztem, es csutortokon szultem. DE 15 ora alatt 2 cm-t tagultam. Iszonyu fajasaim voltak. Vegul 24 ora vajudas utan szuletett meg a fiam, termeszetes uton. A masodik szulesemnel orvost valtottam. Magatol indult meg, fele ido alatt megvolt a babam, szepen tagultam stb. Szerintem nem jo beleszolni a termeszet dolgaba. Hangsulyozom (!), ha nem indokolja semmi. Konnyu szulest neked!
2017. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Bízd az orvosra ! Az elsőt császárral szültem, a másodikat, nehezen, de természetes úton, mert ragaszkodtam hozzá. A baba agya megsérülhetett, mert 2 éves kora körül vettük észre, hogy szellemileg lemaradt a korától.
2017. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bízom a dokimban. Nekem is most más mint az elsővel. Nem császár párti de olyan sokáig sem hagy szenvedni senkit. Nekem nagyon rossz élmény volt a császáros szülés. De biztos, hogy rendesen szülni sem egyszerű. Az biztos, hogy ami mindkettőnknek jo ugy szeretném.

Attol félek ha indítják, nem fog meg indulni a tejem.

2017. jan. 8. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia :) a tejed a hormontol fog megindulni, pontosan nem tudom a nevet, amikor kiveszik. Legyen az csaszar vagy term. Nem befolyasolo tenyezo, hogy hogy szulsz, megkerdeztem a szuleszemet. Teljesen a te genetikadra es hormonhaztartasodra van bizva az egesz tejes mizeria. :)


(Termeszetes uton szulnek a helyedben, ha nincs komplikacio.)

2017. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Talán ha nincs nagy komplikáció, könyebb felépülni a rendes szülés után. Én a császár szülés után majdhogynem négykézláb mrntem volna legszívesebben. Aki meg rendesen szült nem is látszott ilyesmi.

Az elsőnél hiába császáros voltam már másnap volt tejem. Mondták is hogy nagyon hamar beindult. Bízom benne hogy most is lesz.

2017. jan. 8. 19:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok orvos meg sem adja az esélyt császár után a hüvelyi szülésre, mert túl nagy a kockázata a komplikációnak. A fő veszély az, hogy megreped a korábbi heg a méhen, ami életveszélyes lenne mind rád, mind a babára. Ezért nem engedik túlhordani sem a babát, ha korábban már szültél császárral.
2017. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Hát valahogy igy gondolhatja az én dokim is! Voltam ma is a kórházban. Nem vagyok nyitva. Magzatvíz is méhlepény is rendben. Holnapra vagyok kiírva. Felajánlotta az előzmények miatt, hogy szerdán megcsászároz. Ha addig nem indul be magától. Azt mondta most, hogy jobbnak látja a császárt esetemben. Mert az is a baj, hogy nagyon meg vagyok fázva. Két honapja nem tudok meggyógyulni. Antibiotikumot is szedtem tegnap fogyott el. De semmi javulás.😞
2017. jan. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!