Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki császárral fog szülni, mi...

Aki császárral fog szülni, mi az oka hogy császározzák?

Figyelt kérdés
Mostanában annyi kismamát császároznak. Érdekelne hogy miért döntött az orvosuk a császár mellett.

2016. febr. 24. 17:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

-az én császárom indoka a trombofíliám, és a gyógyszer, amit szedek rá

-a legjobb barátnőmet nemrég téraránytalanság és farfekvés miatt császározták

-egy évfolyamtársamnak gyerekkorában balesete volt, ami a csípőjét tönkretette, ezért volt a császár

-egy másik barátnőm nem tudta megszülni természetes úton, neki sürgősségi császár volt, ő most szül másodjára és nem talált olyan dokit, aki császár után engedné a természetes szülést, így megint az lesz neki

-a nővérem asztmás, és befulladt már a fájások alatt, így sürgősségi császárja volt.


hirtelen ennyi eset jutott eszembe, nyilván orvos és beteg mérlegelésének a függvénye ez a dolog.


37hkm

2016. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%
Kulfoldon lakom, itt legalisan valaszthato csaszar, igy azt kertem, senki nem kerdezete miert. Az anyanak joga van donteni, ennyi.
2016. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Ferde farfekvéses volt a babám.
2016. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
27%
1-es, csak pont a tiéd nem indokolt orvosilag, ha a trombofilia mellé nem társul más.
2016. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Preeclampsia miatt indított szülésem volt, szépen tágultam is, de a kitolási szakaszban két probléma lépett fel egyszerre:

1. Felment a vérnyomásom 200-ra, és semmilyen módon nem lehetett levinni, pedig már órák óta infúzión tolták belém a vérnyomáscsökkentőt

2. Leesett a baba szívhangja

A császár közben derült ki, hogy a köldökzsinór fent tartotta, nem tudott beilleszkedni a szülőcsatornába.


A következőnél 50% esélyem van hüvelyi szülésre, mert függ a heg állapotától is.

2016. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Farfekvés lábtartással
2016. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Magas vèrnyomás+brutális vizesedès.

Most 19 hetes vagyok ès mèg nemtudom mehet e termèszetesen.

2016. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
4: igazad lehet. még nem találkoztunk a kórházban, ahol aterhesgondozásom folyik, de örülök, hogy egy kutatóorvos is kommentel itt!:)
2016. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

az első téraránytalanság miatt lett császár, hiába vajjúdtam túl nagy volt a feje nem fért át.

A második az én választásom miatt lesz császár, mert elég alacsony vagyok és már most nagyobbra saccolják mint a nővérét...nem akarom kockáztatni hogy kiszakad a heg, egyébként is legalább egy helyen maradjak ép.

2016. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az én szülésem természetesnek indult, 11 órát vajúdtam de nem tágultam, a kisfiamnak rossz volt a szívhangja és pofival lefelé feküdt. Kértem az orvost hogy várjunk még (akkor még nem tudtam hogy ezek a komplikációk) szerettem volna ha természetesen szülöm meg, de azonnal áttoltak a műtőbe.
2016. febr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!