Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet a legtöbbet hízni...

Mikor lehet a legtöbbet hízni a terhesség alatt? Hogy lehet visszafogni, hogy az ember ne hízzon el nagyon?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért hízik el sok kismama mert azt szokták mondani hogy 2 ember helyett egyen holott ez nem így van. Oda kell figyelni a szénhidrátbevitelre meg hogy többször egyél kevesebbet. Meg vannak dvd-n kismama tornák. Én Rubint Rékára szoktam tornázni és mindig jobban érzem magam utána.

24 hetes kismama

2008. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad elfelejteni,hogy ugyan annyit egyél,mint eddig.Nem kifogás,hogy kettö helyett eszünk.Sok gyümölcsöt,zöldséget enni,ezek legyenek a nassolni valok is.Az én védőnöm a reform konyhát ajánlotta.És,hogy sok párolt zöltséget egyek.Én a terhesség kezdetétöl alig eszem valamit,mert undorom van.A gyümölcsök még lecsusznak,a husokra rásem birok nézni.16 hetesen hiztam 3kg.-ot.Szerintem alkati kérdés is ez.Ja és nem lehet inni az agyon cukrozott üditöket.
2008. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az üdítőkkel nincs gond, mert mindig csak mentes vizet iszom, de akkor az étkezésre majd nagyon oda kell figyelnem. Nem eszem most sem sokat, de alkatilag olyían vagyok, ha ránézek egy sütire, az nekem 2 kg. :-(
2008. okt. 8. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Általában a terhesség alatt felszedett kilók kb 2/3-át a második trimeszterben szedik fel a kismamák, attól szerintem nem kell megijedni, ha abban az időszakban kicsit többet hízol. Akkor kb heti fél kiló a "megengedet" egyébként viszont alkatfüggő, hogy kinek mennyi a sok. Aki alapból kicsit ducibb, annak kevesebb, aki viszont nagyon vékonyka, annak a 13-15 kiló se sok.


Az átalg olyan 9-11 kilót hízik. Én is csak azt tudom mondani, hogy kevesebb szénhidrát, az is minőségi - teljes kiőrlésű dolgok - fehérjéből a sovány húsok, halak, tejtermékek, de ez utóbbiból vigyázz, hogy ne tölsd túl a szervezeted, mert tejérzékeny lehet később a bébi. Kb fél liter tejcsi egy nap a max, vagy annak megfelelő mennyiségű joghurt, kefír, ilyesmi.

2008. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbbet a terhesség 3. harmadában hízol, mert a kicsi olyankor kezd el komolyabban hízni. Akár heti 0,5 kg-ra is számíthatsz.

Ha odafigyelsz az étrendedre (kerülöd a túl cukros, zsíros ételeket, sok zsümölcsöt, zöldséget, tejterméket fogyasztasz, iszol kellő mennyiségben), és ameddig lehet mozogsz rendesen, akkor nem lesz probléma.

Én pl. 24 hetes vagyok, és eddig 4 kg-ot híztam.

2008. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló! nem tudom, te pontoztál e le, igazából annyira nem is hat meg, én már túl vagyok egy kihordott terhességen, 6 ! kilót híztam az egész alatt, ebből 2-t a 24-28 hét között.....


A védőnőm és az orvosom is azt mondta, hogy ez a második trim-ben normális. Tehát, kedves előttem szóló, te még ezen hetek előtt állsz....


Az utolsó két hónapban pedig összesen híztam két kilót, és a babám koraszülöttként( egyéb okból történt, amit nem kívánok részletezni ) lett 2.7 kiló!


Amúgy a kismamák nagykönyve szerint is a második trim-ben híznak a legtöbbet, az utolsóban kevesebbet, bár az igaz, hogy a baba akkor hízik a legtöbbet, viszont valószínű másként hasznosítja a szervezeted a felvett kalóriákat. Ez az általánosítás persze nem irányadó azokra, akik pl. az utolsó időben nagyon "vizesednek" nyilván ők többet híznak.

2008. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Szerintem nem azon múlik, hogy ki hány kgt szed fel. Nagyon sokat számít, hogy kinek milyen az alkata. Én pl 75 kgmal kezdtem, ami Mes, 38as ruhaméretet jelentett. Ilyen a csontozatom és kész. Most vagyok a 33. héten, 88 kg és még mindig a régi ruháim hordom, amiknek levettem, átszabtam a derekát. Igaz nem nagyon tudom hol az a 13kg, mert még a hasam sem nagy és nem vizesedem.

Egyébként én a 2. trimeszterben szedtem fel a legtöbbet, 8 kgt.

2008. okt. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebből lényegében annyit akartam kihozni, hogy ne aggódj ezek a 3 meg 6 kgok nem átlagosak (hangsúlyozom nem azt mondom nem normálisak, hanem hogy nem átlagosak!!!).

Midenki azt akarja belénk súlykolni, hogy a terhességi súlygyarapodás is egy verseny, amiből minél kevesebb a jobb, de ez hülyeség. Egy átlagos nő igenis felszedi az egészséges 10-15 kgot, ha meg nagyon látványosan kikerekedsz, akkor úgyis segít a dokid, meg a kötelező diéta. És legtöbbször az is eltűnik néhány hóra a szülés után.

Ez életed néhány olyan hónapja, amikor nem kell azon aggódnod megedd-e még azt a szelet sütit vagy sem. Szerintem élvezzük ki, amíg ésszel csináljuk csak jót teszünk és boldog aggodalommentes terhességünk lesz. Az a 4-5 kg, ami meg marad szülés után, annak lesz ideje lemenni, miután a babó után szaladgálsz. Duplán...:-D

Nagyon boldog babavárást!

33 hetes fitt, csinos kismama (+13 kg-mal)

2008. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az első babánál is és most is az első 2 trimeszterben híztam a legtöbbet (volt, hogy 1 hónap alatt majdnem 5 kg-t). Nem eszem többet mint babavárás előtt, habár nekem iszonyat gyors volt az anyagcserém, 45 kg-t nyomtam terhesség előtt és bármit megehettem. Szerintem a nagy hízások a megváltozott hormonháztartás miatt vannak, az anyagcsere lelassul, ráadásul kell némi felesleg, hogy a baba kipárnázott környezetben tudjon növekedni. Védőnőm azt mondta, a vékony nők mindig többet híznak, amit el is hiszek -legalábbis a környezetemben számos példa akad. Hogy ki mikor szedi fel a súlytöbblet nagyrészét, az teljesen alkatfüggő. :)
2008. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!