Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplasma és kutya?

Toxoplasma és kutya?

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok. Ma kiderült, hogy még nem volt toxoplasma fertőzésem, ezért fogékony vagyok rá. Csodálkozom is, mert sosem tartottak 'burokban': mosatlanul ettük a gyümölcsöt, csúsztunk- másztunk a földön, homokozóban. 6 éves korom óta mindig volt kutyánk, bent a lakásban, mindenhol ott volt, ahol mi. Szüleimnél 8 évig macskával is együtt éltem, aki össze- vissza mászkált a szabadban...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy bár a kutyától közvetlenül nem lehet elkapni a toxoplasma-t; ő mégis behozhatja-e valahogy a lakásba, ami veszélyes lehet ránk? Pl.: tappancsán -mindig 'elkaparja' miután wc-zett? Meg szoktuk mosni a lábát, de ha nincs sár, akkor nem minden séta után...


2017. jan. 10. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira tudja behozni a lakásba, mint te. Inkább a mosatlan zöldségtől, gyümölcstől óvakodj, ártalmasabbak, mint a macskatartás, a kutyatartásnak pedig toxoplasma szempontból semmi jelentősége.
2017. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem!A sogornom allatorvos, es megnyugtatott, hogy nem kaphatom el semmilyen modon a kutyanktol.Amugy macskatol sem egyszeru.Ket gyerekunk van, es a kutyusunk bent el velunk a hazban.Nincs okod az aggodalomra!
2017. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sem estem át rajta! Pedig vagy rahedli macskám volt földröl ettem földesen az epret a gyümit sem mostam soha. Most emeletes házban lakunk van egy kutyám. Mondtam a dokinak azt mondta hiába nem estem még át rajta szerinte kicsi az eséj hogy elkapjam, ha ilyen előzménnyel nem kaptem el nem estem át rajta!

Barátnőm soha nem volt macskája semmilyen állat körülötte ( nem szerti öket). Gyerekkora ota mos mindent rend meg tisztaság mániás. És terhessége alatt elkapta orvosa értetlenül pislogott, végig antibiotikumot szedett.

2017. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi!

itt a hármas szabály kicsit bővebben, és viccesen

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

Zöldséget és kezet mosunk, a húst is megfőzzük.

2017. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
No nem mintha ha az első ezt posztolta volna...
2017. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tul van ez az egesz parazva mar. engem is folyton riogatnanak a macskam miatt, aki mar 4 eves, benti cica! kolyok macskatol lehetne elkapni, meg ha nem tisztitanam napokig az almat. sokat kell kezet mosni, ennyi.
2017. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!