Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek már volt...

Kismamák, akiknek már volt vetélése, hogyan vészeltétek át a következő terhességet a 12. hétig?

Figyelt kérdés
Par honapja volt egy vetelesem. Most a 7. heten allapitottak meg a terhesseget. Mindent rendben talalt az orvos. A kovetkezo vizsgalatom a 12. heten a kombinalt teszt lesz (most a 11. hetet toltom). Egyre jobban aggodom, hogy vajon minden rendben van-e a picivel, mert nem sok tunetem van.... Hogy lehet ezt kibirni???
2017. jan. 11. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én a 24. héten vetéltem (szültem...), úgyhogy nekem a 12. hét se hozott megnyugvást a klasszikus értelemben. Viszont meglepő módon nem voltam egy "átlag" kismamánál aggodalmasabb a második terhesség alatt, kivéve a 24. hét körüli időszakot. Pedig azt hittem, hogy az leszek, de valahogy éreztem, hogy most mindennek rendben KELL lenni. Így is lett.


Egyáltalán ne aggódj, tudom, hogy ezt nehéz szabályozni, de nincs semmi okod az aggodalomra! A tüneteim nekem sem voltak erősek, egyszer sem hánytam, semmi ilyesmi. Nekem az segített, hogy elhatároztam, hogy ha nincs vérzés és görcs, akkor minden rendben van és punktum.


Semmi baj nem lesz, ne félj!

2017. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz volt,tele aggodalommal.

Sajnos úgy kezdődött a dolog ahogy az leni szokott, vérzés, mentünk egyből,doki mindent rendbe talált szívhang is volt aztán rá 2 óra múlva görcs és vetélés. A 8. héten.

A következő terhességnél 6 hetesen mentem,de 5 hetesnek felelt meg a méretei alapján. Egy hét múlva hívott vissza a doki,de 4 nap után vérezni kezdtem.Indultunk egyből, a vérzésre nem tudott mit mondani,de volt jó híre is mert nőtt. Szedtem a gyógyszert,de vérzés maradt és kicsit erősödött,majd duplázva lett az adag és a 8. hét után elmúlt a vérzés. Babó nagyon jól érezte magát és szépen nőtt (a mensihez képest egy héttel kisebb volt amit a 12. héten is tartott).

A következő terhességem szintén ugyan így volt...vérzés és kisebb,de minden jól alakult.

A következő terhességem már végre teljesen átlagos volt,nála végre nem volt vérzés se és pont akkora volt amekkorának lennie kellett :)

2017. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj egy soron kívüli uh-t (ha másképp nem megy, akkor magánban), hogy megnyugodj. Ha most, a 11. héten minden oké, már gondolhatsz arra, hogy már csak pár nap. Én is így voltam ezzel, de nekem amúgy is kellett a 11. héten menni, akkorra rendeltek vissza. Minden nappal kisebb a vetélés esélye. Én a 11-edik héten már nagyon reménykedtem, hogy minden oké lesz.
2017. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. Sőt, a 12 hét után sem múlt el az aggódásom. Igaz, mindig volt valami aggódnivaló... Én cvs-t csináltattam, 15 hetesen, előtte a beavatkozástól aggódtam, aztán az eredmény miatt. Találtak kisebb eltérést, akkor azon aggódtam, rengeteg plusz vizsgálat, a legrosszabbak kizárása következett. Aztán terhességi cukorbeteg lettem. :)

Legjobban az első uh előtt féltem, csak 8 hetesen mentem, hogy legyen szívhang. Nagyobb is a baba egy héttel, úgyhogy már "integetett" az első uh-n is. Akkor azért nagy kő esett le a szívemről.

Nem lesz semmi baj! A 8 hét után már jóval kisebb a vetélés esélye, mint előtte. A legnehezebb időszakon már túlvagytok ebből a szempontból.

2017. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a megnyugtato valaszokat! :) Beparaztam, mert annyi helyen olvasni, hogy minden elojel nelkul leallt a pici szive es csak a 12. heten derult ki....

Igyekszem tartani magam es elterelni a figyelmem.

2017. jan. 11. 11:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt gond. Bar ez a negyedik terhességem. Itt jutottam el arra a "szintre", hogy az a pici nem érdemli meg h ideges legyek, mert rossz dolgok történt korábban. A második, harmadik esetben tiszta ideg voltam. Most nem, higgadtan csináltam végig, rossz gondolat nélkül egy problémamentes terhességet.
2017. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van már egy fiam, a kistesót veszitettük el az 5. héten. Most nagyon nehéz volt, nagyon sokat aggódtam, főleg, hogy véreztem és 5 nappal kisebb a babám, mint kellene. 13.hetes vagyok, tegnap voltunk uh-n, amíg nem hallottam a szívhangját iszonyatosan feszült voltam..

Persze végig arra gondoltam, hogy most minden rendben lesz! Minden rendben van. ❤

Csak pozitívan!

2017. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!