Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevit és Elevit Plus - Egy...

Elevit és Elevit Plus - Egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés
6. héttől szedhetem az Elevit Plus tablettát?
2017. jan. 11. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elevit plus-ban van jód is, a simában nincsen.
2017. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elevit a régi, a plus az új. Úgy tudom már csak a plusz-t gyártják.
2017. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz. De már csak a Plus-t gyártják.


Itt megtudod nézni pontosan mi a különbség az összetételben:

[link]



[link]

2017. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok!


És mióta gyártják csak a régit???


Csak mert én még mindig a simát rendelem netről. Nagyon nem örülnék ha megszűnne a régi, mivel pajzsmirigy alul működésem van. így a jódosat nem szedhetem...

2017. jan. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#1


Vagyis mióta nem gyártják a régit?

2017. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Bocsi, amit linkeltem csak a táblázatos részt olvastam, ott azt írja a gyógyszerész csaj, hogy a régit nem gyártják már, de most megnéztem az előtte levő szöveget is:


"Történt egy "kis" változás az Elevit háza táján. Így -ugyan a cikkek frissítési sorrendjében- nem ez a bejegyzés következett volna, de annyira jelentős a változás, hogy előre vettem ezt az írásomat.

Ugyanis korábban az Elevit volt az egyetlen terhesvitamin a táblázatban, ami nem tartalmazott jódot, de a gyártó úgy döntött, hogy változtat ezen, és új -Elevit Plus- néven, új összetétellel - jód hozzáadásával hozza forgalomba terhesvitaminját. (az összetevők mennyiségében is történtek változások, ez a kibővített táblázatban jól látható)

Sajnos azonban a régi -jódmentes- Elevit gyártását meg is szüntetik, mivel a többség igénye azt diktálja, hogy legyen egy terhesvitaminban jód, mert ha összevetik azoknak a kismamáknak a számát, akik nem szedhetnek jódot, azokéval, akik igen, akkor döntő többségben vannak az utóbbiak. (mikor rákérdeztünk a látogatónknál, hogy akkor most mi lesz azokkal a kismamákkal, akik csak ezt a készítményt szedhették, ezt a választ kaptuk)

Természetesen nem akarom bírálni a gyártót! Távol álljon tőlem! Bár tudom, hogy a megfogalmazásom azt sugallhatja, de csak nagyon sajnálom - és talán egy kicsit csalódott is vagyok - , hogy nem lehet majd kapni a régi Elevitet, amit mind a régi, mind az új összetételben egyébként nagyon jó, komplex terhesvitaminnak tartok.

A gyógyszertárakban elfekvőben még lehet a régi Elevit (a kiegészítés írásakor, 2014. április 25-én, annyira új ez a változás, hogy biztos bőven van készlete a patikáknak), de a nagykereskedőktől már csak az Elevit Plus terhesvitamint tudjuk beszerezni. Így azt tanácsolom, hogy aki ragaszkodik a jódmentes változathoz, minél hamarabb igyekezzen tartalékolni belőle."


"Újabb változás az Elevitnél. :)

Múlt héten (2015.november 28-án) visszatért a régi, jódmentes Elevit is a patikák polcaira. Mellette maradt az Elevit Plus is."



Tehát átmenetileg szűnt csak meg a jódmentes Elevit gyártása, már több, mint egy éve újra gyártják. Egyébként a jódon kívül jó néhány eltérés van a kettő között, ha megnézed a táblázatot, akkor látod.

2017. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm az infót!

Már bepánikoltam, hogy mi lesz velem Elevit nélkül! :D :D :D

2017. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 12. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!