Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy hoztatok haza babatoka...

Ti hogy hoztatok haza babatokat a korhazbol? Mennyire laktok a korhaztol tavolsagban?

Figyelt kérdés
Februar vegere varom a babat. Azon agyaltam ha jon ertem a ferjem autoval akkor mielott mi a kicsivel kiemgyunk (persze bejon ertunk meg segitene a pakkokban) futse be az autot? Ha teszek ra overalt meg pokrocot is mikor vegyem le rola? Hany fok legyen autoban? Bocsi de nekem ez a resze kicsit "homalyos". Koszonom. Es kerlek ne tamadjatok elso babas anyuka leszek
2017. jan. 12. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg viszed ki, arra pár méterre is, nyugodtan öltöztesd fel, és takard be.

A kocsit persze fel lehet fűteni, ott már a takaró nem kell, meg ha nagyon meleg van, ki tudod ciprázani az overált, esetleg kikapcsolod a fűtést.

Ha nyűgös nagyon, akkor lehet, hogy melege van. Én ezt mindig úgy néztem, hogy egy ujjam bedugom hátul a ruha alá, ha nedves a bőre, akkor melege van, ha hűvös, akkor fázik.

A kocsiban nagyon nincs értelme külön levetkőztetni, felöltöztetni, arra figyelj, hogy ne izzadjon meg, mert akkor hiába a takaró, amíg a kocsiból bementek a házba, nagyon gyorsan meg tud fázni.

2017. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Február közepén-végén szokott +15 fok is lenni, ne feltétlenül a mostani -15-re készülj.

Mi kb 35 km-re lakunk a kórháztól, ez a napközbeni forgalomban kb 1 óra volt.

2017. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Januári volt a babám, overallban vittem haza, de volt még takaró is pluszban (nem volt rá szükség, meleg nap volt). Előre befűteni azért nem érdemes, mert a kocsiba is beöltöztetve teszitek, túl nagy lenne a különbség. Ha közel laktok, nem érdemes különösebben nekivetkőzni.

Amúgy nem kell ennyire koncentrálni a fokokra, gondolj bele, hogy pár hetesen már úgyis viszed ki sétálni, hozzá fog szokni az időjáráshoz. Ha rendesen felöltözteted, semmi baja nem lesz.

2017. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

EZ azért az idöjárástól függ.

Ha kint magasabb mint nulla fok van, akkor nem kell sokmindent csinálni, a gyereket jól becsomagolni a babahordozóba, és normál höfokon utazni vele haza.

Ha kint sok sok minusz van akkor azért jó, ha bemelegítve van egy kicsit az autó.


Amit ajánlok, hogy lehet kapni zsákot babahordozóba, nem tudom a nevét, de az nagyon hasznos.

2017. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Májusi volt, 25-27 fok, erős napsütés. Egy rugdalózóban hoztuk haza kocsival (40-50 perces út), kint textilpelenkával lefedve, hogy ne érje az akkor elég erős napsugárzás, mert pont dél körül indultunk haza.


De lassan mentünk és le is kellett húzni az ablakot, annyira átmelegedett a kocsi.

2017. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Biztosan majd a korhazban is adnak tanacsot. Kb egy orara lakunk a korhaztol. Majd persze takarot leveszem ha meg melegebb lesz ra sem teritem. De overalt majd szinten lehuzom rola. Kialakul en tudom. :) csak hat parazok picit elore.
2017. jan. 12. 11:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Masodik babam februar eleji szuletesu, olyan 10 fok volt max mikor jottunk haza. Nincs kocsink, 2 metromegallonyira van a korhaz, plusz 10 perc seta. Jol be volt bugyolalva kenyelmesen a babakocsijaban, kba csak a pofija latszott ki. Eszre se vette, hogy utazott :)
2017. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a legkevesebb :D


Felöltözteted, ha érzed meleg van, vetkezteted. Egy réteggel vastagabban legyen öltöztetve, mint Te ahogy érzed magad.

Én március végén kellene szüljek :)

2017. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom. Ment a kezecske mindenkinek
2017. jan. 12. 12:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írta, egy réteg plusz neki mint neked :) Plusz a takaró :)


Sokan hiszik, hogy a babák fázósak, ezért otthon is feltolják a fűtést, amiben a vendégek pólóban is leizzadnak.... az a meleg a babának ugyan úgy kellemetlen mint a felnőtteknek...Nekem még csak pocaklakóm van, de annál több ismerősömnek van babája, és tapasztalatból tudom, hogy mindegyiknek inkább melege szokott lenni :D


Könnyű szülést és jó hazautat kívánok :)


11hkm

2017. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!