Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetesen kockázatos lenne...

11 hetesen kockázatos lenne pár órás délutáni erdei túrára mennem (kullancsveszély miatt kérdezem)?

Figyelt kérdés
A megfelelő védekezésről a kullancsok ellen gondoskodnék. Mivel lehet, ami nem árt?
2008. okt. 8. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne menj! Pont most fog szülni egy ismerős aki kullancs által fertőződött terhessége alatt. Több hónapig kórházban volt agyvelő-agyhártyagyulladással. Még most is alig tud menni, mert le is bénult. Ilyen állapotban hordta ki a babát. Nem éri meg kockáztatni szerintem.
2008. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Ne menjél. Nem csak a kullancsveszély miatt, ahnem azért sem, mert pl. megcsúszhatsz, megütheted a pocakodat, vagy kifáradsz, bekeményedik a hasad, stb.
2008. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért merült fel bennem, hogy elmehetek egy ilyen 2-3 órás túrára, mert a barátnőm 4 hónaposan egy egyhetes táborban volt, szintén erdőben és nem voltak rossz tapasztalatai.
2008. okt. 8. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztem az a lényeg, hogy ne eröltesd túl magad, fogj vissza a tempóból. Kullancsok ilyen időben is vannak?
2008. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menj nyugodtan. Zárt öltözék, magasszárú cipő, sapi, és kullancselleni szer. (galaktiv bio, terhesek és csecsemők is használhatják) Úgyis érzed mit bírsz, kisbaba mellett pedig már nehezebb lesz kimozdulni. Használd ki ezt a szép időt. (hazaérés után pedig nézd át magad)


Judy

2008. okt. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj nyugodtan, amit előttem írtam kullancsriasztókat, azokat használd, cipőre ruhára, bőrre , hajra is mehet, ezek biztosan védenek, csak a hat órás időtartamot tartsd be, vagyis hatóránként fújd magad. Elesésről megütésről meg annyit, hogy gondolom nem sziklát akarsz mászni, hanem csak sima gyalogtúra, elesni meg el lehet a sima járdán otthon is. Használjátok ki ezt a szép őszi időt.
2008. okt. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, azt fogadom meg, akik azt javasolják, hogy mehetek. Köszönöm az ellenérveket is, világos, hogy igazatok lehet.
2008. okt. 9. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!