Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses -cukros vizsgálatná...

Terheléses -cukros vizsgálatnál, egy vagy két napos a vérvétel? És a reggelisnél, hogy működik-zsemle+tejnél?

Figyelt kérdés

Úgy értem nem emlékszem már,mintha előzőleg el kellett volna menjek előző nap is egy sima vérvételre aztán meg másnap reggel a sima ,majd cukros víz és újra vérvétel...,hogy is van ez,segítsetek?


Jah most reggelis terhelést kértem,tehát zsömlés tejeset az,hogy működik,mennyi idős stb....ill a dokim azt mondta nem muszáj zsemle lehet bármilyen reggeli is amit szoktam enni..,hogy is van ez?

KÖszi


2010. máj. 5. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak egynapos a vérvétel. Reggel leveszik éhgyomorra a vért, abból néznek általános vérképet és persze éhgyomri cukrot. Megeszed az 1 zsömlét és megiszod a 2dl tejet és 1 óra múlva újra leveszik a vért.

Üdv! 32+5 hetes kismami

2010. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra mész, levesznek 4 kémcső vért (jó esetben 1 szúrással), megiszod a cukros löttyöt vagy megeszed a zsömlét. 2 óra pihenő. És utána újra 1 vérvétel, de ez már csak a cukor miatt van, így ez csak 1 kémcső.
2010. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló jól írta... illetve ha nem zsömlét és tejet itatnak veled, akkor meg kell inni ~2 dl szupercukros löttyöt (ha viszel citromot, egész elviselhető)- kórháza válogatja, nekem a cukros löttyöt adták (a citromot én vittem )
2010. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem a magándokim az első babámnál a cukrosat írta fel,de most szóltam,hogy a zsemléset szeretném és egy szó nélkül belement...ezért kérdeztem..

Köszi:)

2010. máj. 5. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a zsemlés van, de nem vesznek éhgyomrit. Legalábbis annak akinek az előző vérvételeken jó volt a cukorja, azoknak tuti nem. Csak meg kell enni egy zsemlét és 2 dl tejet vagy teát, és utána 1-1,5 óra között leveszik a vért. Szerintem kérdezz rá ha tudsz a laborban, esetleg telefonon, mert úgy látszik mindenhol máshogy megy. Vagy a védőnő is meg tudja mondani elvileg.
2010. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,felhívtam az sztk-t és 1 órás bármit lehet vinni..köszi:)
2010. máj. 5. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!