Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,4 lett a terheléses cukrom,...

7,4 lett a terheléses cukrom, és az orvos diétát javasol. De gondolom nem kell számolgatnom a szénhidrát mennyiséget?

Figyelt kérdés
Én eddig rengeteg péksüteményt, sütit, csokit ettem, és gyümölcsleveket ittam. Elég ha ezeket nélkülözöm? Vagy mire figyeljek még oda? Kenyeret, kiflit gondolom ehetek, mert eddig ez volt a reggeli, uzsonna, vacsora nálam. Max. Most nem lekvárral fogom enni, hanem sonkával vagy vajjal. De szóljatok ha tévedek, nem akarok rosszat a babámnak. 20 hetes kismama
2008. okt. 8. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy meg van adva, naponta hány gramm cukrot vihetsz be a szervezetedbe.
2008. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de nekem el sem érte a határértéket, a 7,8-at, és nem mondott a doki grammot.
2008. okt. 8. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 7,3 volt, a dokim azt mondta, hogy ne tegyek cukrot a teámban, kb. ennyi. Én azért néha ettem egy kis csokit :-(, annyira édes szájú vagyok.Szerintem csak picit figyelj oda a cukor mennyiségre, ennyi.
2008. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Bőven jó, ha ezeket elhagyod. Én semmit sem hagytam el ezek közül. És tényleg a felső határ 7.8 körül van, tehát ne izgulj.

6 hónapos kisbaba anyukája

2008. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett diétáznom, bár a cukorszintem jó volt, csak sokat híztam. Zsíros húsokat kell kerülni, mint a sertéshús, kacsa, liba. Csirkehúsból, halból, talán pulykából is ehetsz, amennyit akarsz, szóval a fehér húsok nem hízlalnak ha jól tudom. A köretből keveset egyél ha lehet, mint a tészta, rizs. Kenyeret keveset. Na és persze egy kis csoki, sütemény csak egyszeri adag is megemelte nekem a másnapi cukorszintet. Egyél sok gyümölcsöt - de a banánból ne sokat - és zöldséget, salátát ha napközben a főétkezések között éhes vagy. Tejből elég az 1,5 %-os zsírtartalmú, ha szoktál inni kólát, abból a light-ot igyad.Számolgatnod nem kell a kalóriákat, elég lesz ezt is betartani ha tudod.
2008. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!