Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedtem Antibiotikumot az...

Szedtem Antibiotikumot az elmúlt napokban de 8 hetes kismama vagyok, mennyi gyógyszer az ami árt a picinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Voltam fogorvosi ügyeleten a hétvégén mert begyulladt a fogam. Sajnos elég érdekes dokit fogtam ki. :-(

Szombaton még csak Algoflexet vettem be , kb 2 majd vasárnap szintén ...de akkor elegem lett és elmentünk az ügyeletre.

Mondta a doki, hogy nem tud vele mit kezdeni és hétfőn keressem fel a saját fogorvosomat sürgősen.

Írt fel gyógyszert, időben szóltam neki, hogy 7-8hetes kismama vagyok és penicillin érzékeny. Kiment, visszajött és azt mondta mehet a Dalacin.

Még vasárnap kiváltottuk rögtön délelőtt.3x1et írt fel, na én vasárnap bevettem a 3 darabot és egyet hétfőn is (+ estére algoflexet mert nagyon nagyon fájt, bírom a fájdalmat az első gyermekemet is fájdalomcsillapitás nélkül szültem és ez a fogfájás ezerszer jobban fájt)

Hétfőn 2 előtt már ott ültem a dokimnál, felhívtam és ő is mondta, hogy menjek sürgősen.

Mikor mondtam neki, hogy kisbabám lesz és hogy Dalacint írt fel a másik kolléga azt mondta azonnal hagyjam abba.

Nem is értette, hogyan írhatta fel .

Most rettegek, azt hittem ebben az esetben mivel "indokolt" volt a szedése az antibiotikumnak nem ártok a picinek. De nagyon megijedtem.

Összesen 4 darabot vettem be a dalacinból és 6darabot az algoflexből.

Kérdezném azokat akik a terhesség ilyen korai szakaszában gyógyszert szedtek ...lett e valami baja a babájuknak? Esetleg elvetéltek e?

Aggódom mert buta voltam.

Várom a válaszokat!


2017. jan. 17. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
pedig nekem is Dalacint írtak torokgyulladásra, és azt mondta a doki azzal ártok a legtöbbet ha nem szedem be...és végig minden darabját...úgyhogy beszedtem. Egészséges, 2,5 éves a lányom
2017. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fogorvosom azt mondta, hogy Dalacin az első trimeszterben egyáltalán nem ajánlott.

Hány hetes kismama voltál mikor szedted?

2017. jan. 17. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:

6 hetes....


amúgy meg rubophent is szedtem, mert azt mondta a dokim azt szedjek...erre egy másik meg azt mondta, algopirint lehet csak..holott arra rá is van írva h nem lehet...ahány orvos annyiféle..

2017. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nálad nem sok lehetőség van, mert pont penicillin származékot írnak kismamáknak. Nehogy rosszul érezd magad emiatt, nem kell szenvedni fogfájással! A legtöbb gyógyszerre azt írják, hogy az első trimeszterben inkább ne, de fogalmuk sincs, nem igazán kutakodtak annyit róluk, hogy teljes biztonsággal rá is merjék írni a betegtájékoztatóra, hogy nyugodtan szedhető, és mivel az első 12 hétben fejlődik ki a babának mindene ezért azt írják rá, hogy ne szedje első trimeszteres kismama. Egyébként megsúgom, egy fog vagy bármilyen gyulladás góc a szervezetben, ami szintén nem veszélytelen.
2017. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Én 30 hetesen megcsúsztam a zuhany tálcában. 3,5 napig voltam kórházban magnézium infúziót meg Dalacint kaptam nem lett semmi baj egészséges kislányom született 38 hétre
2017. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnéztem a Dalacin betegtájékoztatóját. Nem írja, hogy terhesség alatt nem szabad szedni, csak azt, hogy terhesség alatt csak feltétlenül szükséges esetben szabad szedni.
2017. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!