Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mesélnétek a szülésről? Hogy...

Mesélnétek a szülésről? Hogy zajlik le?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném, hogy párom bent legyen velem szülésnél mert eléggé félek tőle. Ma a 24. heti uh-n mondták, hogy kislányom lesz, nagyon megörültem, mert titokban egy kislányra vágytam. Most már csak azt várom, hogy Noémi kibújjon de félek..kapok érzéstelenítőt? Mennyire fáj majd? Ill azt tudom, hogy a méhszáj eléggé kitágul ahhoz, hogy kibújhasson, de mégis olyan fura, hogy onnan lentről bújik ki. Meg még azt szeretném kérdezni, hogy Noémi érkezése után mi lesz? Hogyan zajlanak az első napok, hetek?
2017. jan. 17. 17:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hete indították. Vajúdásnál végig velem volt a párom de mivel össze vissza jöttek a fájások nem tágultam és zöld volt a magzatvíz meg sokszor besípolt a szívhang figyelő így sürgősségi császár lett a vége.
2017. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%
Állítólag valahogy megmérték a szülési fájdalmat, és kb. olyan szintű, mint ha érzéstelenítés nélkül levágnák a lábad. Az első napok, hetek úgy zajlanak, hogy egyfolytában szoptatsz és pelenkázol, közben jópofizol a látogatókkal.
2017. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%
Én most szültem néhány az első babámat. A vajúdás nagyon fáj, én soha többé nem vállalom be ezt, nem gondoltam volna hogy ennyire fájdalmas lesz, mély nyomot hagyott bennem! Végül császár lett a vége mert már nem bírtam. Ezt pedig bevállalnám legközelebb is, simán fel tudtam állni belőle meg minden. Vajúdást soha többé, én nem vállalom be többé az biztos, nagyon fájt.
2017. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
A kettes válaszoló meghozza a kedvét minden gyerekvállaláson gondolkodó nőnek.:) Kérdező, ha van rá módod,fogadj orvost/szülésznőt,akivel ezeket át lehet beszélni,illetve kérdezz utána,hogy ahol szülni fogsz,milyen fájdalomcsillapítási alternatívák vannak. Nem mindenütt van pl Edára lehetőség. Én azzal szültem,rengeteget segített,nem éreztem a fájásokból semmit, csak a kitolásnál.Még sok időd van, olvass el sok könyvet, szüléstörténetet.
2017. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Jaj nem vagytok valami biztatoak... en eloszor csaszart akartam merthogy csak kivagjak es kijon a hasambol..aztan a vedono mondta hogy szuljek normal uton ha amugy se akarok sokaig korhazban maradni meg akik csaszarral szulnek ott a kateter, nehezebben gyogyulnak, a heg a hasukon marad... a normal szulestol csak a fajdalom miatt felek..nekem most kijott az aranyerem, erolkodnom kell a vecen es az is fajdalmas elegge kifaradok... felek hogy nem birnam a fajdalomtol termeszetes uton megszulni es nem akarnam hogy emiatt baja legyen..melyik a jobb egyebkent?
2017. jan. 17. 18:29
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Ez tök egyéni. Én a vajúdást jobban viseltem, mint a csaszar utáni első felkelést és a napokig tartó éles fájdalmat a hasamban. De más meg a császárt érzi megváltásnak. Kinek mi. Az első hetek kicsit nehezek lesznek, erre készülj fel. Bele kell szokni a helyzetbe, a babának is meg kell szoknia a külvilágot, ez pedig kicsit(nagyon) döcögôs és fárasztó tud lenni. De megvan a szépsége ennek is, akkor nagyon nehezen éltem meg, de már szeretettel gondolok vissza az első hetekre is.
2017. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Én is ezen gondolkoztam.. haldoklok 1napot de utána nem fog fájni.. vagy nem fáj a szülés viszont hetekig szenvedek..

Épp belenyugodtam,hogy kinyomom valahogy mikor a 35.héten elkezdtem vérezni (lepényleválás) es rá 2napra megcsászároztak. Hát az első napon csak annyit tudtam hajtogatni,hogy megakarok halni... következő 2-3 nap is kegyetlen volt. De utána már szinte semmi 1 hét mulva simán mozogtam.. kórhàzban voltunk 3hétig úgyhogy mire haza jöttünk teljesen jól voltunk minda2en :)

2017. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, annyit még hozzátennék, hogy ha újra kéne kezdeni akkor tuti császárt akarnék.. odalent ugyanolyan rendben van minden a vágás pedig hajszálvékony bugyi vonalban úgyhogy nem is látszik semmi..
2017. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem rendszerezőttek a fájások így oxitocint kaptam, 2 ujjnyira voltam kitágulva. Közben kézzel is tágítottak. Ez nem volt túl kellemes. Burkot is repesztettek. Ez olyan, mintha bepisilnél. Fájt a vajúdás. A lányom válla elakadt így megnyomták a hasam. Gátmetszésem is lett. Aztán kint is volt a drága. :) Az első gondolatom az volt, hogy szeretnék még gyereket. :) Bent volt végig Apa. Amíg le/kitakarítottak őket néztem. Valami csodálatos szerintem. Ahogy ezzel a pici kisemberrel kapcsolatot teremtesz. Rád mosolyog. Mozgatja az ujjacskáit és hallgatja,figyeli, hogy beszélsz hozzá. Szeretek anya lenni. Minden nehézségével,örömével, ijedtségével, tapasztalatszerzésével...
2017. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem beavatkozás nélküli álomszülésem volt. Ne csak a rosszat lásd!!!!
2017. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!