Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mikortól néz a védőnő...

Nektek mikortól néz a védőnő haskörfogatot és szívhangot?

Figyelt kérdés

Voltam nála, 17 hetesen és semmi ilyesmit nem csinált. Már harmadjára voltam nála és családlátogatáson is volt kinn.

De mindig csak pisit néz, bediktálom a súlyom, vérnyomást megméri, megbeszéljük, hogy ugyanazokat a vitaminokat szedem-e, meg adminisztrál, elmondja mi a következő vizsgálat, de már szokott addigra időpontom is lenni rá, aztán ennyi igazából.

Mondta, hogy lassan figyeljem a magzatmozgásokat, mondtam, hogy már éreztem, félig kiröhögött, hogy az még nem lehet.

A tájékoztatón amit adott már az szerepel, hogy kéne néznie.



2017. jan. 18. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmikortól. Ez a 3. terhességem, és eddig az elsőnél egyszer hallgattunk szívhangot, és ennyi. A haskörfogatot meg sosem mérték.
2017. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3 terhességem alatt volt 3 védőnőm, az utolsó terhességemnél mért egyszer az egyik haskörfogatot és nézett szívhangot. Sok helyen nem foglalkozik ezzel, gondolom mivel úgyis rendszeresen járunk dokihoz. Én mondjuk nem is igényeltem.
2017. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Falu....A 15. hét előtt nem is próbálkozott a háborúból vissza maradt gépével szívhangot hallgatni. De lényegébe a 20. hét után járt úgy ahogy sikerrel. 4 hetente nézte a súlyomat, vérnyomásom és szívhangot. 3 házzal lakik följebb,így jövet menet és mert gondolom unatkozott, minden héten meglátogatott. Amikor 4 hónapos volt a baba onnantól már nem járt a nyakamra hetente (nekem ez fura volt mert az első 2 gyereknél városba laktunk, ott kb le se voltam sz.rva... a kötelező látogatás amikor pocakos voltam, 1szer durván 2 perc és amikor a kórházból hazajöttünk akkor jött még egyszer pár percre)
2017. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Haskörfogatot nekem sem nézett soha.

Szívhangot a 3. Trimeszterben próbáltunk, de nem sok sikerrel.... Nem a legmodernebb gépe van, így örültünk h pár másodpercet hallottunk 😆

2017. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer se. Vérnyomás, mázsálás, leletek kiskönyvbe másolása. Ennyi feladata volt.

Szívhangot az orvos nézett, pisit a labor az orvos beutalójával.

2017. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
23. Héten
2017. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

24 hetes kortól nézett szívhangot, haskörfogatot nem emlékszem, hogy valaha is nézett volna.

Szóval 17 hetesen lehetetlen a magzatmozgás?? Jópofa. Ne törődj vele!

2017. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Soha semmi ilyesmit nem csinált. Megbeszéltük, h jól vagyok e, milyen vitamint szedek, megnézte az addigi leleteket, nézett vizeletet, súlyomat bediktáltam, beírogatta a saját kis kartonjába, meg h mikor találkozzunk legközelebb. Ennyi volt.
2017. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Nekem sem.nézte a terhesség alatt és valószínűleg most sem fog. Ugy van vele hogy úgyis járok dokihoz
2017. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
26. Hét után hallgatott szivhangot. Haskorfogatot pedig a 16. héttől, mondjuk nem minden alkalommal. De most így már az utolsó hetekben mindig méri.
2017. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!