Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van közületek olyan, akinek...

Van közületek olyan, akinek csak estére nyomja a pici a gyomrát?

Figyelt kérdés

(Tudom picit hülyén hangzik a kérdés, de kíváncsi vagyok.)Már pár hete nyomja a gyomrom a picikém. Nekem mindig "csak" estére kezdi el nyomni a gyomrom, és kezdődik a gyomorégés. Illetve, ha ülök, az sem túl jó a gyomromnak, a legkényelmesebb hátradőlve ülni vagy feküdni. Vagy neketek sem egész nap szokta nyomni a gyomrotok? Reggelre meg el is múlik.


26 hetes kismama


2008. okt. 9. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az okát én sem tudom, de hasonlóképp vagyunk mi is. Sőt reggelre olyan kényelmesen elhelyezkedik, hogy a pocim is kisebb, mit este.

33 hetes kismama

2008. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így van, estére jön a gyomorégés. Napközben is pörög sokat, ha én pihenek, de akkor nem okoz gyomorproblémát. Renit lehet rá bevenni. Nekem jót tesz.

33 hetes kismama

2008. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Reggelre nekem is kisebbnek tűnik a pocim, akkor ezzel sem vagyok egyedül:)A tűrőképességem nagy, úgyhogy még várok a Rennie-vel, próbálok tejcit inni, meg lefekvés előtt 2 órával már nem enni.


Köszi a válaszokat! Boldog babavárást!

2008. okt. 9. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Veszélyeztetett terhesként sokat fekszem. Napközben semmi bajom sincs, de amikor jön az este, akkor jön a gyomorégés is. Van, hogy fel kell ülnöm, mert úgy érzem, hogy hányni fogok a savtól.

Igyekszem lefekvés előtt 2-3 órával nem enni semmit és ilyenkor már csak ásványvizet iszom.

Ha nagyon nem bírom, akkor bekapok pár szem kekszet, végszűkség esetén egy tisacid nevű csodaszert.

Azt mondják, a popcorn és a cékla is segít, de nekem ez nem vált be.

Reggelre nekem is kisebb a pocim. Valahogy kényelmesebbek a gatyók :)))

Boldog babavárást! 31 hetes

2008. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a 33. hétben vagyok és nagyjából egész nap érzem, hogy nincs már a gyomromnak hely. Nagyobb a baba is, mint az átlag és a pocakom is fent van, ahogy telnek a hetek egyre többet szenvedek.

Eredetileg is érzékeny volt a gyomrom, tizenévesen volt gyomorfekélyem, amiből annyi visszamaradt, hogy egy kiadósabb étkezés után visszajött minden, viszont a gyomorégés örömeit csak három hete tapasztaltam először, korábban soha sem volt.

Én 28 hetes voltam, amikor az első hányások megkezdődtek (az első trimeszterben soha sem émelyegtem), azóta viszont szinte minden nap visszanéz egy étkezés. Nem eszem egyszerre sokat, sőt, már enni is alig merek, vacsorázni egyáltalán nem szoktam, de a helyzet csak romlik.

Napközben sokszor igényelném azt, hogy ledőljek 10-15 percre, de nem merek, még leülni is csak úgy szabad, mint aki karót nyert, hátra sem tudok dőlni, mert akkor egyből a torkomban érzem a gyomorsavat. Próbálkoztam keksszel, tejjel, gyomorégésre kértem tablettát és folyékony szert is (nevet nem írok, mert külföldön élek és ezek otthon nincsenek), de azok sem segítenek.

Valamit jó lenne kitalálni, vagy megoldani ezt a dolgot, mert egyre kimerültebb vagyok, tulajdonképpen félig ülve alszom, de így is előfordul, hogy megébredek (vagy a párom ébreszt), mert már fuldoklom. Ha este kilenckor lefekszünk aludni, akkor kb két óra alatt sikerül elaludni, majd két órával később ébredek a fuldoklásra és a gyomorégésre és órákon keresztül szenvedek. A hajnali visszaalvás után reggel tényleg arra ébredek, hogy a gyomrom már jobb, ezt viszont beárnyékolja az, hogy általában szétmegy a fejem a kényelmetlen félig ülő alvástól és attól, hogy kevés a kb 4 órányi alvás, amit egy nap produkálok.

Az orvosom segíteni már nem tud, a felírt csodaszereken kívül nem tud mit adni, úgyhogy már csak abban bízom, hogy hamarosan leszáll a pocakom és javul a helyzet, ugyanis ezt még hetekig nem fogom bírni. Szerintem ez a babónak sem jó, mert az egy dolog, hogy fizikálisan nem érzem magam jól, de mentálisan sem, az elmúlt egy hétben nem volt olyan éjszaka, amikor ne bőgtem volna a tehetetlenségtől, ezt biztosan érzi ő is, ráadásul a táplálkozásom sem túl kielégítő így, merthogy alig marad bennem valami.

Nah, most segítség helyett jól kipanaszkodtam magam. Ne haragudj, remélem, hogy neked nem fog ennyire eldurvulni a helyzet!

2008. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!