Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség nagyon korai...

A terhesség nagyon korai szakaszában mitől szurkál az alhas?

Figyelt kérdés
Azt mondják azért szurkál, mert tágul a méh. De egy 4 hetes terhességnél még annyira pici zigótáról beszélünk, hogy attól nem tágulhat a méh. Akkor viszont mitől vannak a szurkák?
2008. okt. 9. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Valószínűleg a beágyazódás miatt.

Mindenesetre szerintem ne aggódj.

Üdv: 36 hetes kismami

2008. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a szervezet már érzi, hogy ott a picur, és már készül is rá. nyúlnak a szalagok stb.
2008. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még most is vannak enyhe alhasi fájdalmak, néha szúrások is. A terhességem első trimeszterének végéhez közeledek, de nekem azt mondta a doki, hogy nem kell vele törődnöm, szedjek Magne B6-ot és pihenjek.

Amikor kb 4 hetes lehettem, és még nem is tudtam róla, akkor ezeket arra fogtam, hogy na, most jön meg a mensim. Elvileg ártalmatlanok, ne foglalkozz vele, ha nem erősödik. Az orvosodnál kérdezz azért rá, hogy biztosan megnyugodj.

Szép babavárást kívánok neked!

2008. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan mitől, de terhességem elején olyan görcseim voltak, hogy csak ültem és még a lélegzetvétel is nehezen ment. A 10. hét körül múlt el. Azóta minden ok, szerintem te se aggódj.

33 hetes kismama

2008. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4 hetes terhességnél van a legnagyobb átalakulás a méhben. Hisz ilyenkor teljesen új, váratlan hormonok érik a méhfalat, elkezd a petesejt minél jobban beágyazódni, az embrió pedig fejlődik. Erre a méhnek fel kell készülnie.

Ha nem is a méhszalagok miatt (mert ez inkább később szokott jelentkezni), hanem a méh automatikus változása miatt.

De ne aggódj, teljesen normális, 1-2 hét múlva meg fog szűnni.

2008. okt. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 14 hetes vagyok, de még mindig sokat szurkál.. Annak idején mikor olyan idős lehettem mint ti vagytok, 2 éjszaka is bevittek az ügyeletre annyira szúrt, de azt mondták, meg fog jönni a mikulás és kész.

De NYUGI, semmi probléma, csak amit a többiek is írtak.

2008. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!