Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet elkerülni?...

Hogyan lehet elkerülni? Szeretnék többet megtudni a toxoplazmózisról. Főként olyan dolgokat, amik inkább gyakorlati tanácsok.

Figyelt kérdés
2008. okt. 9. 09:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Küldenek majd ilyen vizsgálatra, vagy tesztre, ami ezt szűri?
2008. okt. 9. 09:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Toxoplazmózis nagyon csúnya betegség,,kisebb gyermekeknél, akár felnőtteknél is elhanyagolva szívleálláshoz vezethet..ez a legsúlyosabb formája..

Védekezés: Kerülni kell az utcán tartott , kóborló állatokkal való érintkezést-leginkább macska, friss zöldség -gyümölcsöt alaposan mosni, macskaalom takarírását más csinálja, virágföldet ne nagyon túrj, tehát ne most ültetsd át a növényeket..a nyers hús feldolgozásaután alaposan moss kezet..

2008. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megint én.

Ilyen vizsgálatra nem küldenek automatikusan, csak ha ismeri a doki a környezetedben láévőveszélyeket-pl egy macska..ha akkor sem,lehet kérni, hogy te szeretnéd..

Nekem sem nézték meg, mert nem protokollvizsgálat!

2008. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem külön kérni kellett ezt a vizsgálatot.

Ha már voltál életedben megfertőzve, akkor utána már védett maradsz. Viszont ha nem estél át még a betegségen, akkor jobban kell vigyázni! Ezt kimutatja a vérvizsgálat!


Ne egyél nyers húst, mindig mosd meg a zöldséget-gyümölcsöt. Ha van valamilyen állatod (macska, rágcsáló), ne te takarítsd az almukat, vagy ha igen, akkor gumikesztyűben. Állatsimogatás után mindig mossál kezet!

Nagyjából ennyi szerintem.


Üdv, 31 hetes kismami

2008. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

3. válaszolónak!-Minket nem küldenek, csak ha valaki kéri és a vérvételen nem is kaptunk ilyen eredményt..a doki azt mondta,ha kérem akkor a következőnél ráírja a beutalóra, de nem kötelező vizsgálat..

31 hetes .Üdv-Pécs

2008. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor küldenek ilyen vérvételre, ha te kéred a védőnődet, hogy küldjön el. Azt hiszem fizetni kell érte. Nálunk tavaly még 3.000 Ft volt.


A legtöbben már átestünk rajta, és nem is tudunk róla.

A tünetei hasonlóak egy jó kis influenzához, nyirokcsomó duzzanattal.


Elkerülni, megelőzni úgy tudod, ha kerülöd a cicákat. Vagy ha simogatod is őket, utána jó alaposan kezet mosol. Az almukat semmiképp se te cseréld, ugyanis macskaörülékkel terjes ez a betegség.

A zöldséget, gyümölcsöt mindig alaposan mosd meg. Lehet, furán hangzik, de még a narancsot vagy a banánt is, mert sose lehet tudni, hogy ahonnan szállították, ott milyen körülmények voltak.

A húst szintén nagyon alaposan mosd át, és utána mossál kezet szappanos vízzel.

A húst mindig nagyon süsd át, még véletlenül se legyen nyers.

Mást nem nagyon tusz tenni a megelőzésére.

De kérj egy vérvételt, abból kiderült, átestél-e már rajta.

Ha átestél, akkor védett vagy, sőt, azt is meg tudják mondani, mikor estél át rajta.

Ha nem estél át rajta, akkor fokozotabban fognak rád figyelni, és 4 hetente megismétlik majd a vérvételt.

Amennyiben a terhesség alatt elkapnád, gyógyszeresen tudnak kezelni, és nem lesz a kicsinek semmi baja.

Ugyanis ha terhesen kapod el, rád nem veszélyes, de a kicsire annál inkább.

Boldog babavárást!

2008. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!