Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket egyek, hogy kicsit...

Miket egyek, hogy kicsit jobbak legyenek az eredményeim?

Figyelt kérdés

Ma felhívtam az orvosom mondta, hogy megkapta a vérkép eredményt nincsenek nagy eltérések, de a vas az alacsony, a vörösvértest is, meg a cukrom. Felhívtam a labort ott mondták, hogy a terheléses cukrom eredménye jó. 4,58. Tegnap bűnöztem, lelkifurdalásom is van mert tegnapelőtt megittam egy liter pepsit (tudom, tudom, de kívántam), tegnap 1 l vilmoskörtét (ivólevet), péksütit ettem csak, müzlit, mignont, joghurtot, és csak vacsira ettem normális kaját de egész este olyan gyomorégésem volt. Ma a gyümilé se kell... se a kóla. Egy fél szendvicset ettem joghurttal.

Hogy tudnék kicsit odafigyelni? Változatosan étkezünk tehát igyekszem odafigyelni, hogy legyen húsos, zöldséges kaja is vegyesen reggelire legtöbbször vagy szendvics joghurttal vagy tejjel vagy tojás. Két étkezés között alma, kiwi, narancs, körte. Ma pl hagymás bab lesz ebédre. Vannak napok, mikor érzem, hogy alacsony a vérnyomásom 70/120 szokott lenni ill kijött az aranyerem is ami egyik nap vérzik, másik nap nem. Szóval, ha tudnátok javasolni valami étrendet meg, hogy miket kerülgessek akkor megköszönném. Ez a bűnözés csak egy nap volt nem rendszeres.


2017. jan. 20. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A vasra gyógyszerről nem volt szó? Vaspótlást szoktak adni. A vvt mondjuk ilyenkor már normális esetben is lehet alacsonyabb a megnövekedett vérmennyiség miatt, nekem kicsi eltérés volt ezzel is és a hemoglobinnal is de a vasam meg bőven jó volt, nekem azt mondta a doki ebben a terhességi korban jó eredmények. (Gondolom 24-28 hetes vagy, ha már terheléses cukor volt). Aranyérre rostdús táplálkozás és sok víz, a cukorhoz nem tudok hozzászólni.
2017. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én teljeskiőrlésű kenyeret sütök, illetve a sütemények nagy részét is teljes kiőrlésű lisztből készítem. Igyekszem sok zöldséget, gyümölcsöt enni. Ezeket mind a főétkezésekbe építem be. Pl: ma rizs - párolt zöldségek basamell mártásban- sült csirke, vacsora - almás, zabpelyhes amerikai palacsinta juharsziruppal. A lényeg, hogy próbálj meg rendszeresen hasonló időpontokban érkezni. Csökkentsd a cukrot. Édesség helyett ehetsz banánt. Nagyon jó tápanyag forrás. Az aszalt gyümik is. Ezeket sima joghurtba mézzel kitűnő tízórai vagy uzsi.
2017. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Majd hétfőn megyek be személyesen. A vérnyomásom lehet elírtam, vagy 70/120 vagy 70/90. De lehet inkább az utóbbi.
2017. jan. 20. 10:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy a tk dolgok drágák? Párom azt mondja 450 azért nem szokott tk kenyeret hozni.
2017. jan. 20. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyira nem drága azért. :) De a Graham lisztből készültek is egészségesek és olcsóbbak, a rozsosak dettó. Utóbbi kenyerek vegyes lisztből készülnek- általában 1/3 részük rozs.
2017. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem terhességi diabeteszem van. A szenhidrat csökkentés csak elsőre tűnik nagyon nehéznek, aztán könnyen bele lehet jönni. Nekem is enyhe szerencsére, könnyen tudom tartani a dietat.

A lényeg, hogy az édes péksüti, csoki, cukor, üdítő, rostos lé felejtős. Fehérje lehet bőven, hús, sajt. Zöldség bármennyi. Gyümölcsök közül sokban nagyon sok a cukor, pl a banán ilyen.

Ehetsz tizoraira pl müzlit joghurttal, vagy gyümölcsöt. Ebéd mindenképpen valamilyen fehérje zöldséggel, kis adag burgonya vagy rizs.

Napi ötször etkezz, úgy éhes sem leszel.

Mivel nem vagy cukorbeteg, egy kis odafigyeléssel is sokkal jobban fogod érezni magad.

2017. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Centrifugázz le almát, srépát citromot, céklát, és idd minden nap. Variálhatod is kedved szerint másokkal. Szóval lúgosíts. Az egészségtelen savasítókat közömbösítsd lúgosítókkal. Ha nem tidsz épp cenrtizni, igyál narancs-citrom levét.

És legyél kicsit felelősebb a babádért.

2017. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!