Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesen 2,6 lett a...

9 hetes terhesen 2,6 lett a Tsh, ez gond?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt 1.6-1.8 volt gyogyszerrel. Alulműködesre szedek bogyot. Csak jövőheten megyek vissza dokihoz!

2017. jan. 23. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az 1,6-1,8 tökéletes volt. Erre miért kaptál gyógyszert? 2,6 éppen oké első trimeszterben, de egyébként el kellene kezdeni nézetni a t3 vagy t4-et (most nem emlékszem melyik kell) mert a tsh terhesen már nem annyira informatív. Én nem kaiam gyógyszert 2,8 tsh-ra terhesen.
2017. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es, gyógyszerrel volt ennyi, gyógyszer nélkül nyilván több.


Kérdező, normális, hogy kismamaként magasabb, az orvos majd biztosat mond, de szerintem jó ez az érték.

2017. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mindkét érték a normál tartományban van. viszont terhesség alatt eltolódnak a tartományok (az alsó érték felé), plusz gyógyszer mellett növekedett ez az érték, ezért mindenképp érdemes megkérdezned az orvost, hogy ez még jónak számít-e.

(Kíváncsi vagyok, mert nekem is hasonló(csak fordítva) problémám van. Majd légyszi, írd meg, hogy mit mondtak.)

2017. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy most nem szeded a gyógyszert? nem egyértelmnű
2017. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

valaki ide gyakorikerdesekre írta be, tehát nem teljesen hivatalos adat, de ezt találtam, hogy így alakulnak a terhesség alatt a normál értékek:

"Trimeszterenként:

1., 0,1-2,5

2., 0,2-3,0

3., 0,3-3,0"


Ez alapján a tied kicsit túllépi a normált, de nem olyan vészes. (Az enyém is, nekem 0,1 alatt volt, de azt mondta az endokrinológus, hogy akár rendben is lehet és pár hét múlva ránéz...)

2017. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos valaszt;) gyogyszer nelkul 4-5 volt a tsh, gyogyszerrel lett 1,6 amivel teherbeestem, most gyogyszer mellett emelkedett meg pedig ugyanannyit szedek tehat a 2. Valaszolo jol irta;) rendben megvarom kovi hetet mit mond az orvos addig nem emelem magamtol!
2017. jan. 23. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem gyógyszerrel lett 4,8ról 1,3 mikor pozit teszteltem. 6 hetesen 3,6ra felment emeltük az adagot majd 16 hetesen lesz kontroll, azért magasabb, mert a baba elszedi ami neki kell. De mivel gyógyszerrel pótolva van így nem lesz baj :)


jó egészséget!


13hkm

2017. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!