Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetes terhességgel lehet...

6hetes terhességgel lehet síelni szerintetek?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Mindent lehet, de egy esés akár vetélést is okozhat. Meg nemtudom mennyire rázkódik az ember közben.. A bicikli is ezért kerülendő.. Sose síeltem, nagy erőkifejtés is necces
2017. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a döntés rád van bízva,de én nem tenném.Annyira sérülékeny még a kis embrió ennyi idősen.Egy esés is elegendő lehet ,hogy leváljon ahol megtapadt.És annyit pedig nem ér az egész:)Barátnőm is a terhessége elején futni járt,a vége az lett hogy lett egy hematóma a tapadásnál és befektették a kórházba.A baba megmaradt,de napokig nem volt biztos!

(Egészségügyi szakember)

2017. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Persze, mehetsz. Éld az életed ugyanúgy, ahogy eddig tetted, hiszen nem áll meg. Persze, ne most fuss maratont, meg az ugrálós sportokat kerüld. A korai vetélések nem túl sok mozgástól következnek be, hanem azért, mert az embrió beteg vagy nem jól tapadt, nem jó helyen. ezen nem segítesz azzal sem, ha egész nap fekszel.
2017. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Fene sem tudja. Én is imádok síelni, és bár megterhelő, nem hiszem, hogy okozhat az gondot. Sőt szerintem előfordult már párszor a világtörténelem során, hogy főleg az alpesi népeknél egy nő a terhessége ismeretében vagy anélkül síel. Szóval ebből a szempontból nem gondolom, hogy nagy bajt tudnál csinálni egy laza síeléssel.


Ugyanakkor balesetek is előfordulnak... Egyik alkalommal a síoktatónkba mentek bele úgy, hogy combtörés lett a vége. Kisebb sérülések is benne vannak, és ebben az esetben nem biztos, hogy egy-egy orvosi beavatkozás, fájdalomcsillapítózás jó lenne terhesen.


Na, tehát ha tudod, hogy vigyázol magadra, és nem mész bele vészes szituációkba, valamint nem idegeskeded túl, akkor beleférhet. De a vérmérsékleteden múlik a döntés.


Amúgy ritka az ilyen jó kérdés, ahol tényleg lehet gondolkozni :)

2017. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Jaj, most nézem az előző válaszokat, nevetségesek. Mi lombikoztunk és a beültetés után ezeket tanácsolta az orvos, h ne lökődjön ki az embrió. Azért gondoljatok már bele, sokszor ilyen idösen még nem is tudnak a terhességről, dolgoznak, kirándulnak, élnek.


Kérdező, menj el nyugodtan. 6 hetes vagy, ez korai terhesség, nem úgy van mint mondjuk 26 hetesnél, h ráesel a pocakodra és elvetélsz az ütődéstől. A méhedet még sem ütheted, hiszen ki sem emelkedett még a szeméremcsont mögül, mélyen bent van a testedben, ahogy a terhességed előtt is. A babád egy pici pont, ami tapad a méh falán. Ha ez a baba elmegy végül, akkor az genetikai okok miatt lesz, nem azért , mert tudom is én, futottál a busz után reggel és kiráztad :D

2017. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, hogy csak a zöld pályán síelnék, talán ott jobban tudok figyelni magunkra és nincs annyi "őrült" :)
2017. jan. 24. 11:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is arra gondolok, hogy fizikailag annyit, amennyit kényelmesen bírsz, inkább a többi hülye adja az aggodalomra való okot :) De szerintem ha ezeket kerülöd és picit jobban vigyázol magadra, óriási gond nem lehet belőle. (Vagyis lehet, de nem nagyobb eséllyel, mint mondjuk egy piroson áthajtó autó a tiédbe rongyol rongyol...)
2017. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi mentünk síelni, nem voltam még akkor terhes, de benne volt a pakliban és síeltem volna akkor is.

Most korizni megyünk. Persze nem őrült módjára fogom csinálni, próbálom elkerülni az esést, de nem fogom azt hinni, hogy 1-2 eséstől vége mindennek.

Én is 6 hetes vagyok. :)

2017. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért a saját testét közepesen ismerő nő a 6. héten már tudja, hogy terhes. Engem azon nyomban el is tiltottak a mozgástól az első trimben. Én biztos nem mertem volna nem betartani ezt.
2017. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 2 vetélés után kimentem nyaralni külföldre, tengerpartra, várost nézni. Barnás folyásom volt, kaptam előtte utrogestant. A nődokim, akiben maximálisan megbízok, azt mondta, h hegyeket ne húzzak a hátamon, de ha el akar menni, nem ettől fog. Megmaradt a baba, most 32 hetes. És én nagyon élveztem a nyaralást :)
2017. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!